Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Sve drugo na stranu, ove fotke i klipove treba pokazati svakome ko kaze da ce PV biti nekakav "novi Putin". Oce...

:lol:

Ok je da se zajebavamo, al bas toliko...

 

Inace ovo arhitektonsko kopanje po St. Petersburgu/Petrogradu/Lenjingradu je jedan toliki skorojevicizam da nemam reci.

Otprilike kao kad bi Italijani krenuli da ostakljuju Veneciju, a na pamet mi padne i ona nasa 'izgradicemo lepsi i bolji...'

Bez i jedne jedine napomene da je skoro sve od starina prikazanih na fotografijama gradjeno/rekonstruisano iz temelja posle 1945...

Ali 'ajde...

Link to comment

 

Sjajno!

 

Bilo je priče o otvaranju muzeja kod nas u Senjskom rudniku. Nekako mi je besmisleno da proveravam šta je bilo sa tim. Bolje da mi ostane u glavi kao 

 

Ali kad je arhitektura u pitanju jako sam srećan kad vidim očuvanost industrijske arhitekture. Mnogo mi je bilo drago kad sam video da Libskindov projekat Luke Beograd ima u planu da konzervira sva ona skladišta do uice 29. novembra. Naravno, ni od toga ništa biti neće. 

Link to comment

:lol:

Ok je da se zajebavamo, al bas toliko...

 

Inace ovo arhitektonsko kopanje po St. Petersburgu/Petrogradu/Lenjingradu je jedan toliki skorojevicizam da nemam reci.

Otprilike kao kad bi Italijani krenuli da ostakljuju Veneciju, a na pamet mi padne i ona nasa 'izgradicemo lepsi i bolji...'

Bez i jedne jedine napomene da je skoro sve od starina prikazanih na fotografijama gradjeno/rekonstruisano iz temelja posle 1945...

Ali 'ajde...

 

Ne ruse oni stari deo grada vec onaj kreativni iz vremena Hrusceva.

Inace kako ti se dopada cuveni Marinski-2:

 

515b5581b3fc4bee2b000003_russia-s-histor

 

XKeL2FcAZOk.jpg

 

9723eb527d2b.jpg

 

e3aaf7650c6a.jpg

 

0_8273d_f432aa6a_XXL.jpg

 

130418073725_mariinsky_theatre_2_976x549

 

Mariinsky-Theatre-II-by-Diamond-Schmitt-

 

 

auditorium.jpg.size.xxlarge.promo.jpg

 

m2_scene1.jpg

Link to comment

Ne ruse oni stari deo grada vec onaj kreativni iz vremena Hrusceva.

Inace kako ti se dopada cuveni Marinski-2:

 

Veze ti s vezom nemas.

 

 

 

 

 

 

 

9723eb527d2b.jpg

 

 

BTW: ovo motorno vozilo, neki Nissan-Renault, sta li je, ne vidim najbolje, a poznate mi linije?

Link to comment

Nije ti se dopalo :cry:

Није, нимало: лупеташ за све паре и да научиш да позориште није маринско.

Седи, један.

Link to comment

Vidim da si ljut. Mozda te ovo oraspolozi, nekoh 7 000 km istocnije ali u istoj drzavi.

 

Vladivostok

tghpwJsVgzc.jpg

 

0_83fad_6fe42bd_orig.jpg

 

0_83fac_e9e6c0dc_orig.jpg

 

IMG_4690.jpg

 

0_d147d_291acc34_XXXL.jpg

 

Vladivostok-20140214-013.jpg

 

Isto Vladivostok, kazu Kitajci ulazu nekoliko milijardi $

 

12c50f0b1992.png

 

http://www.youtube.com/watch?v=UqvFD_1iquA

 

http://www.youtube.com/watch?v=eehMx3H1KD4

 

edit: Unustrasnjost jos nije zavrsena ali izgleda fenomenalno. Uzgred, Primorski kraj, i uopste istok Rusije, je fenomenalno mesto sa stanovista prirodnih lepota. Neverovatno carstvo zivotinja(najveci predatori na svetu zive tu: od sibirskog tigra(najveca macka na svetu), polarnog medveda(najveci predator koji hodi), ajkule, orka...), vulkana(sneg, led i vatra)...neverovatnio mesto. Tamo je sve ogromno :lolol: . Ne salim se.

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Kadirov je odlucio da zaseni Moskvu sa neboderima. Zeli da napravi neboder od 400m

 

49ad21cf7d926429fa68f7de2c28727a.jpg

 

:0.6:

 

Ako mislite da je ovo nesto cudno treba da pogledate po Saudijskoj Arabiji

 

Meka

 

Abraj-Al-Bait-Towers.jpg

 

Ipak treba reci da je ova mala zgrada visoka 600m.

 

 

14292829596_5f111d527c_b.jpg

 

403453_454637977917371_149742538_n.jpg

 

Treba dodati da se u S. Arabiji priprema gradnje zgrade od 1km u visinu(cena sm zgrade oko $1.5 milijardi, cena celog projekta $20 milijardi)

 

Dzeda, Kraljevski neboder

 

a318.jpg

 

 

 

burj-khalifa-kingdom-tower.jpg

 

 

KingdomTower-terra_2488308b.jpg

 

Pripremni radovi

 

kingdom.jpg

 

Klarkova ideja iz "Odiseja" se polako ostvaruje ali verujem da nije ni sanjao ko ce to predvoditi. Takodje, setite se nafte... :)

Edited by Zaz_pi
Link to comment

Ovog prilikom zelim da pozdravim retardiranu rasisticku redakciju Blica. Retardi, delovi Azije vec sada predstavljaju SF film za Evropu(a i za Severnu Ameriku ali manje). U stvari, jedini ko to nekako pokusava da prati u Evropi, ako je tako mozemo okarakterisati, je Rusija. Retardi iz Blica, to je najveci kontinent na kojem se rodila cela ljudska civilizacija(Mesopotamija, dolina Inda, dolina Huang He(Zuta reka)), ne mislim na same ljude kao bica, da ne budete zbunjeni kao nesrecni Anduril, vec na pismenost, matematiku, religiju(sve znacajnije danasnje religije su nastale tamo) i gomila drugih tehnickih i naucnih dostignuca poput tocka, baruta, papira, astronomije, prikupljanja poreza... To je kontinent koji je bio bogatiji vekovima, ako ne milenijumima, od Evrope, i samo slucajem cudnih okolnosti i samodovoljnosti Kineza je omoguceno Evropi da zavlada 2-3 veka(uzgred, Evropljani su vatreno oruzje i barut uzeli iz Azije i sa time pokorili dobar deo Azije, nije bitno kako se to odigralo ali je tako. Turci su tako pokorili Konstantinopolj koji nije gradjen da se odbrani od vatrenog oruzja). Ali to se sve vraca. Predlazem vam da kranete od Istanbula, Tel Aviva, Dubaia, Dohe, Astane, Bakua(nije sala), pa cak i Teherana, do Singapura, Hong Konga, Seula, Busana, Pekinga, Sangaja i jos 30 gradova u Kini koji imaju preko 1 miliona stanovnika, do Tokija i Jokohame, a zaboravio sam jos gomilu gradova jer Azija bez Indije i Kine(zajedno 2.6 milijardi ljudi) ima 1.5 milijardi ljudi tj. kao skoro cela EU, Severna Amerika i Afrika zajedno, bez Kine i Indije. Oni su tek na pocetku razvoja. Cak i vas Hans, koji vas je kupio, se divio Arijevcima, drevnom plemenu iz Indije od kojeg vodi cuveni sanskrit, odakle gomila reci vuce korene. Da ne govorim da sve evropski jezici vuku azijsko poreklo jer su grcki i latinski(kao i hebrejski) skovani velikim delom kopiranjem drevnih azijskih jezika. Predlazam vam put po Aziji da malo sednete na to rasisticko retardirano dupe. Bec ce vam izgledati smesno kada vidite drevne predele Azije, a onda ce vam izgledati smesno kada posetite najmodernije delove Azije.

Primera radi ako neko misli da je Las Vegas centar modernog kica i kockanja, prevario se, to je danas Makao.

 

anhdep31.jpg

 

macau.jpg

 

001-Banyan-Tree-Macau.jpg

 

Vestacka Venecija

 

the-venetian-macao-resort00.jpg

 

Sustniski za mene odvratno alo to nije poenta. Inace, oni planiraju tamo cudesa da grade.

 

macau.jpg

Edited by Zaz_pi
Link to comment
  • 4 weeks later...

Заз после моје посете Москви морам да ти кажем да ти је свака ка' у Његоша. Невероватно искуство што се архитектуре тиче. Успут, баба која живи у Мелњиковој кући умало да нас испребија што смо хтели да фотографишемо. Кућа је у уђасном стању.

Link to comment

Скоројевићизам као правац у архитектури добија, као и толико пута до сад, нову димензију.

Link to comment

Скоројевићизам као правац у архитектури добија, као и толико пута до сад, нову димензију.

Ти си историчар архитектуре?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...