Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

u komentarima sam procitao da to nije pravo kamenje. u svakom slucaju, da jeste ili nije, dobra je gradjevina, ali sigurno ovako kako je na ovoj zgradi je no sense at all.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Objekat u izgradnji je Kula Sangaj, visina 632 m10678005056_e854167f7a_o.pngSenzen(u levom delu slike se vidi gradnja Ping An finansijskog centra, visina 660m)64373828201310200040463676853467448_055.jpgU gradni ili ce se graditihttp://www.youtube.com/watch?v=wIcvcDC2s24#t=149Singapur0_a3431_3ce7ee45_XXL.jpg0_a4867_ff8aff4_XXL.jpg10769308006_5282d3e2c9_b.jpgTjancin(u sredini slike se nalazi Goldin Finance 117, visina 597m)vK5zK8Z.jpgOvako treba da izgleda kada se zavrse sve zapoceti projekti na slicitips(11).jpgGuangdzou(objekat u prvom planu, sa desne strane, je Cau Tai Fuk zgrada, visina 530m)1380260_586981511348900_167994454_n.jpgiMO4yQi8snoRl.jpg

Edited by Zaz_pi
Link to comment

CangsaZgrade u gradnji ili planu da se grade031805963-big.jpg?r=0Projekat Zahe Hadid, odobren za gradnjuchangshameixihuinternat.jpg

"> Vuhanwuhan7624.jpgU prvoma planu je objekat u gradnji pod imenom Greenland Center, visina visina 636 m24218117.jpgNaningFF.jpgSudozu-Superkula u fazi gradnjesz2.jpg-Izgled jednog buduceg dela SudzoaSWA-Suzhou-Industrial-Park-Times-Square-main.jpgHong Kongsymphony_of_lights_hong_kong-other.jpgTo je to sto se tice Kine, za sada.
Link to comment

što se ovog projekta zaha hadida na kalemegdanu tiče, vidim da se mnogima ne sviđa, baš zato što je kao palo s marsa, ne uklapa se tu, šta ti ja znam.meni je mnogo lepo. ta organska arhitektura mi dobro izgleda gde god da je smestiš.jes da ne liči ni na šta u beogradu, al jednom treba da počnu ovakve stvari i kod nas da se grade.sad, što je kod nas sve naopačke, pa pola grada u ruinama, a ovamo se otpočinju grandiozni projekti, to je druga stvar.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Možete li da predložite Top 5 do 10 primera vojne arhitekture 19. i 20. veka u Srbiji ili makar bivšoj Jugoslaviji i neke izvore informacija o njima, bilo internetske, bilo bibliotečke? Od interesa su fotke, planovi, neke osnovne informacije o korišćenju tokom decenija... Meni su na pamet pale samo well-known landmarks po Beogradu i Novom Sadu (ministarstvo, akademija, zgrada RV u Zemunu, varadinska kasarna i ona jodna banja u Futoškoj, van toga fazon Željava i da izgooglam čega ima po moru™), a pitan sam da pomognem oko mini-prezentacije na tu temu i nešto kapiram da vas ovde ima dovoljno koji biste umeli da posavetujete.

 

-_-

Link to comment

Možete li da predložite Top 5 do 10 primera vojne arhitekture 19. i 20. veka u Srbiji ili makar bivšoj Jugoslaviji i neke izvore informacija o njima, bilo internetske, bilo bibliotečke? Od interesa su fotke, planovi, neke osnovne informacije o korišćenju tokom decenija... Meni su na pamet pale samo well-known landmarks po Beogradu i Novom Sadu (ministarstvo, akademija, zgrada RV u Zemunu, varadinska kasarna i ona jodna banja u Futoškoj, van toga fazon Željava i da izgooglam čega ima po moru™), a pitan sam da pomognem oko mini-prezentacije na tu temu i nešto kapiram da vas ovde ima dovoljno koji biste umeli da posavetujete.

 

-_-

То ти је то што си навео. Плус СКЦ, мада би то била одлична тема за историчаре архитектуре. 

Link to comment

Колико у прошлост? Стара зграда пољопривредне школе, некадашња хонведска касарна у Зрењанину, почетак Македонске улице.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...