February 1Feb 1 Ovo je jos OK, najbolji su renderi kod novih projekata, okolo suma i pticice, srecne porodice se igraju u parku.U realnosti kanjonska ulica, okruzena zgradurinama, bez ijednog drveta, sa trotoarom punim automobila.
February 1Feb 1 3 hours ago, brusli said:Ovo je jos OK, najbolji su renderi kod novih projekata, okolo suma i pticice, srecne porodice se igraju u parku.U realnosti kanjonska ulica, okruzena zgradurinama, bez ijednog drveta, sa trotoarom punim automobila. I još u stvarnosti ubace bar dva dodatna sprata u odnosu na render i projekat na osnovu kog je izdata (ako jeste) građevinska dozvola. Evo, baš je sad akcija legalizacije stvarnog stanja .
February 3Feb 3 da se vratimo malo u doba lakovernog optimizma u masovnu proizvodnju individualnog staništa,uz surf-pop muijsku i kokakole iz flašice.. Edited February 3Feb 3 by makaronee weareallindividuals
February 3Feb 3 On 6. 12. 2025. at 22:00, makaronee said:od svih njegovih zdanja, koja hoće da budu nešto drugo,praški džindžer i fred bi moglo da bude najpoetičnijeIspostavlja se da je plac na mestu pored zgrade Havelove porodice, ostao prazan posle kuće srušene u bombardovanju (savezničkom, heh..) - a onda je Vaclav angažovao svog komšiju i druga, Vladu Milunića (1941-2022, Čehoslovak i Jugosloven, kako se deklarisao) da nacrta kulturni centar.Ne nalazim dovoljno* materijala za poređenje gde se sastaju Vlado i Frank..Novce je izbrojao izvesni stranjski fond, uslovio pojavu starhitekta iz inostranstva te smanjenje kulture na račun profitabilnijih kvadrata.U nastavku svedočenja Geriju, zgodan uvod,a bez nepotrebnog stručno-nerazumljivog aparata.https://youtu.be/HYCmPIDWo0o?si=3Xdv1kdPuJ1dDaO2* Edited February 3Feb 3 by makaronee lnk+detalji
February 14Feb 14 Ne mogu rečima da opišem koliko volim svaki sekund ovog videa.Warm and fuzzy feeeling overload.
February 15Feb 15 Tužno je što su takve i slične kuće bile starter modeli 50ih i 60ih i bile dostupne širokoj populaciji, a danas se rentiraju za nenormalne novce. Edited February 15Feb 15 by eumeswil
March 1Mar 1 u susretu sa herojskim pejzažima, arhitekt najčešće ne može da odolia da se potpuno ne oda perspektivi* - na kraju, takve uau vizure lakše prodaju.neimar sidnejske opere nije ovde morao ništa da prodaje._____* postoji i put samuraja, kada kristofer aleksander savetuje da se natakav neodoljivi krajolik baci tek usputni pogled i naziva takav флеш - zen prozorom.“This is the essence of the problem with any view. It is a beautiful thing.One wants to enjoy it and dink it in every day.But the more open it is, the more obvious, the more it shouts, the sooner it will fade.Gradually it will come part of the building, like the wallpaper; and the intensity of its beauty will no longer be accessible for the people who live there.” Edited March 1Mar 1 by makaronee skica JU
March 12Mar 12 dečiji vrtić / tezuka arch, 2007.500 malaca trci okolonaokolo, pa i po krovu.pregradnih zidova nema, dok je fasadna stolarija uglavnom otvorena..kako sam tezuka kaže - čovek se ne topi na kiši..Uploading Attachment...između ostalog, da bi još smanjio broj gazišta izlaska na krov,na visinu 2.1 m - arhitekt nasipa omanje brdašce u podnožju. Edited March 12Mar 12 by makaronee
March 17Mar 17 uopšte je zgoda ta axis historique, prostorna oda francuskom prosvetiteljstvu i euklidskom inventaru,naslonjena na veliku misirsku osu luksorsku: karnakski hram - dolina kraljeva.rekao bih da je i azimut sličan, a obe zatvara groblje na zapadu.
March 24Mar 24 On 12. 3. 2026. at 21:36, makaronee said:dečiji vrtić / tezuka arch, 2007.500 malaca trci okolonaokolo, pa i po krovu.pregradnih zidova nema, dok je fasadna stolarija uglavnom otvorena..kako sam tezuka kaže - čovek se ne topi na kiši..Uploading Attachment...između ostalog, da bi još smanjio broj gazišta izlaska na krov,na visinu 2.1 m - arhitekt nasipa omanje brdašce u podnožju.Fantastično deluje. Kružne forme su jedno vreme bile izuzetno popularne za vrtiće. Ima na NBGu kod Belvila interesantan vrtić, projektovao ga je moj nekdašnji asistent na projektovanju, danas Konstraktin muž.
March 24Mar 24 uopšte su tezuke skroz zanimljive i u žanru privatnih* kuća.izdvojio bih dve - cloister house, 2007.otvorena na zapadnu stranu dok ostalo svetlo/vazduh/pogled na nebo dobija preko atrijuma.kad imate nevelik plac i ne samo estetski neprihvatljivo okruženje - to je moguće rešenje.dodatno izolovanje spavaćeg bloka je ostvareno engawom, medjuprostorom između unutra i spolja.konstruktivno je takođe zanimljiva, ne uspevam da nađem detaljnije crteže..sudeći po vrlo šturoj skici (str.14-15), krov je formiran sa 2 para čelicniih greda,oslonjenih na spoljašnje zidove a sve iznad masivnih nadotvornih greda.druga je roof house, 2001.sa piknikom na kosom(!) krovu, usled čega i malideca mogu da domaše pod sedeći za stolom..i na koji sobe imaju izlazak - kroz prozor.ograde nema - život je svakako pun iskušenja..___* ni termin porodične nije mnogo srećniji Edited March 24Mar 24 by makaronee detalji
March 26Mar 26 ovog puta jedan ekstrovert iz čudnezemljemeksi.. ekvadora!spavaća soba i kabinet - u kioscima.blatozid / zemljobeton
Create an account or sign in to comment