Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

 
Cock-up je onda neizbezan jer ce u dogledno vreme zbog nepreciznosti starog kalendara Bozic da pada 8. januara i sve slave dan kasnije.
To mi isto pričao profesor fizike u Gimnaziji

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

ma baš me briga hamlete za te sa mantijama i one koji im veruju. samo se nadam da nam se neće desiti da crkveni kalendar postane zvanično državni.

Kako mislite da crkveni kalendar postane zvanično državni?

Link to comment

Mozda ce vam ovo zvucati malo cudno ali smatram da je u drzavnom interesu da crkva prihvati tacan kalendar i da vise ne upotrebljava onaj koji je odavno zastareo i pogresan. Vazno je kako na simbolickoj ravni (crkva prestaje sa tvrdoglavim nepriznavanjem "zle zapadne" nauke) tako i na politickoj (slavimo hriscanske praznike zajedno sa svim ne samo katolickim vec i pravoslavnim drzavama u okruzenju) i na kraju psiholoskoj (sizofrenost cele situacije sa dva kalendara). Mozda neko misli da je sve to nebitno, ali to niposto nisu trivijalne stvari IMO.

Edited by Meazza
  • +1 9
Link to comment
11 minutes ago, arheolog1981 said:

To mi isto pričao profesor fizike u Gimnaziji

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

 

 

Da budem precizan, to ce se desiti 2100. godine. Bozic ce biti osmog januara ako nastave da se drze netacnog kalendara.

Edited by Meazza
Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Da budem precizan, to ce se desiti 2100. godine. Bozic ce biti osmog januara ako nastave da se drze netacnog kalendara.

ja mislim da su oni prihvatili nacin racunanja vremena, samo nece da ga pomere 13 dana. mada ne mogu da garantujem. 

Link to comment
15 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ko ne misli kao ja, odmah je štetočina.

 

 

 

nije nužno. ali onaj ko koristi uticaj da smanjuje slobode, prava, jednakosti, jeste štetočina. to su univerzalno dobre i korisne stvari za društvo, nije stvar bilo čijeg "mišljenja". a crkvena  dogma se ne slaže sa time i zato ima štetan uticaj na društvo

  • +1 1
Link to comment
Just now, levi said:

 

nije nužno. ali onaj ko koristi uticaj da smanjuje slobode, prava, jednakosti, jeste štetočina. to su univerzalno dobre i korisne stvari za društvo, nije stvar bilo čijeg "mišljenja". a crkvena  dogma se ne slaže sa time i zato ima štetan uticaj na društvo

Kažeš ti, znači tačno je. 

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

ja mislim da su oni prihvatili nacin racunanja vremena, samo nece da ga pomere 13 dana. mada ne mogu da garantujem. 

 

Ako je to tacno onda su teski licemeri i jos vece stetocine nego sto sam mislio.

Link to comment
14 minutes ago, djordje geprat said:

ma baš me briga hamlete za te sa mantijama i one koji im veruju. samo se nadam da nam se neće desiti da crkveni kalendar postane zvanično državni.

Био је чини ми се до 1918/19. После смо прешли на грегоријански.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...