Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

Evo malo pisanije i Joanikijevog brata, navodnog književnika čije je jdelo dobilo nagradu Miroslavljevo jevanđelje čim je braco pojaha.

Njima je tolerancija porodično u gene usađena.

Al možda sve to nije tako loše da se ogoli stvarnost. 

 

– Od Srba su nastajali srpski Muslimani, srpski Hrvati, pa i srpski Albanci. To je tema Gorskog vijenca i Luče – otpadništvo od svog porijekla, otpadništvo od istine, otpadništvo od svjetlosti, i pad u bezobrazije, smrtni zaborav i izdajstvo“… A kad Crnogorci isprazne iz sebe svoj duhovni sadržaj, koji drži nacionalno-kulturna matrica srpstvo, postaju – niko ili nula-ljudi. To je ontološki i matematički tačno, a empirijski vrlo provjerljivo. Nula od čovjeka, nule od ljudi – piše u odlomcima iz te knjige.

Link to comment
On 16.9.2022. at 7:17, milfisland said:

Evo malo pisanije i Joanikijevog brata, navodnog književnika čije je jdelo dobilo nagradu Miroslavljevo jevanđelje čim je braco pojaha.

Njima je tolerancija porodično u gene usađena.

Al možda sve to nije tako loše da se ogoli stvarnost. 

 

– Od Srba su nastajali srpski Muslimani, srpski Hrvati, pa i srpski Albanci. To je tema Gorskog vijenca i Luče – otpadništvo od svog porijekla, otpadništvo od istine, otpadništvo od svjetlosti, i pad u bezobrazije, smrtni zaborav i izdajstvo“… A kad Crnogorci isprazne iz sebe svoj duhovni sadržaj, koji drži nacionalno-kulturna matrica srpstvo, postaju – niko ili nula-ljudi. To je ontološki i matematički tačno, a empirijski vrlo provjerljivo. Nula od čovjeka, nule od ljudi – piše u odlomcima iz te knjige.

 

Nisam čitao ii ne mogu suditi. Ali imaš kod Krleže deo gde lik govori nešto protiv Srba i onda Ratko Mitrović i slične budaletine to koriste kao napad na Krležu kao na mrzitelja Srba. Nije bio, žena mu je bila Srpkinja. Imaš i kod Andrića ono kada lika nabijaju na kolac pa on viče Turci da pasji pocrkate. Nije isto ono što pisac misli i zastupa i što njegov književni lik govori. Taj kontekst je užasno bitan. 

Link to comment
On 16.9.2022. at 18:57, makondo said:

Pitanje: da li je ovo family Mićović from Nikšić?

 

Velimlje, blizu Nikšića.

 

22 hours ago, nautilus said:

Nisam čitao ii ne mogu suditi. Ali imaš kod Krleže deo gde lik govori nešto protiv Srba i onda Ratko Mitrović i slične budaletine to koriste kao napad na Krležu kao na mrzitelja Srba. Nije bio, žena mu je bila Srpkinja. Imaš i kod Andrića ono kada lika nabijaju na kolac pa on viče Turci da pasji pocrkate. Nije isto ono što pisac misli i zastupa i što njegov književni lik govori. Taj kontekst je užasno bitan. 

 

Nije stavio nekom liku riječi nego mudruje u prvom licu.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
jebat ga, ne vredi. meni je taj grigorije sumnjiv pa sumnjiv.
 
ne veruj latinima ni kad ti darove nose.
s obzirom shta nam je ovaj poslednji latin doneo, ima smisla [emoji38]ol:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 2
Link to comment

To baš htedoh da kažem - mnogi su i na Porfirija "pali", vidite samo kako ga i dalje brane drugovi u Zagrebu. Kad je došao ovde, a ono ispalo - pop je pop! Zamisli!

Link to comment

Pop jeste pop, i prema tome treba uskladiti očekivanja. Plus, glavni pop. 

Grugorije ima neki drugačiji aranžman, može mu se, a možda i provocira. 

Cela priča je da njega prate i čitaju oni koji se deklarišu kao vernici, a ne građanska orijentacija. 

I kad oni čitaju ovo, to nešto znači. 

Bolje s tim nego bez toga. 

  • +1 6
Link to comment

Moze da bude takticki potez da ne izgube pastvu u rasejanju. Znaju i oni da sa njima  nece moci da komuniciraju na nacin kao sto pokusavaju ovde, pa moraju da budu prosveceni ili glume prosvecenost. Nazalost ono drugo izdanje je rezervisano za narod kod kuce.

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

Moze da bude takticki potez da ne izgube pastvu u rasejanju. Znaju i oni da sa njima nece moci da komuniciraju na nacin kao sto pokusavaju ovde, pa moraju da budu ili glume prosvecenost. Nazalost ono drugo izdanje je rezervisano za narod kod kuce.

Ako Gregorije Playboy glumi, onda glumi već jako dugo...

 

On je jedini koji je pozivao na vakcinaciju iz SPC, ako se ne varam... Imao je još neke izlive normalnosti, Keseć ga je jedno pustio sa komentarom, jel moguće da u crkvi ima normalnih...

 

Znam da u crkvi zbog svega toga ne vole, pa mi je to još jedan + za playboja...

  • +1 4
Link to comment

A sta znam i meni je simpatican i na uvo i onako na oko, ali ono ko se jednom predje, rezervisan je. To za playboy reputaciju nisam znala. 

 

Realno mislim da je za deo populacije religija vazan oslonac, a ostaje i pitanje identiteta u dijaspori, pa je nekako vazno i da bude koliko toliko u skladu i sposobno da komunicira sa vremenom u kome se zivi. Mislim da on nije jedini, ima ih jos. Ali jeste jedini sa visokim cinom.

 

Kod mene je vise dobronamerna rezervisanost, nego podozrenje.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Meni kod Grigorija vise smetaju price koje kruze o navodno njegovim (nekadasnjim?) biznis aktivnostima sa Dodikom, Rodoljubom Draskovicem, Kusturicom, mislim da je i Bodiroga bio pominjan...

 

Sto se tice skepse zbog njegovog poziva, mislim da tome nema mesta. Zaista jeste umeren i ne folira se.

Edited by Milošica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...