Jump to content
IGNORED

Josip Broz Tito i njegovo vreme


fonTelefon

Recommended Posts

ima ona priča dan tane, kad je '71 tito došao u LA i imao susret sa predstavnicim jugoslovenske emigracije. oni su se onako poređali u špalir, i dan tana je bio među njima. po njegovoj priči on je pobegao iz yuge '52 (čini mi se) navodno jer su mu brat i/ili otac glavili ćorku zbog politike. sad, dolazi tito do njega, on mu se predstavlja i na pitanje "kada ste vi otišli iz jugoslavije" tana odgovara sa "pobegao sam '52". tito ga drugarski lupi po ramenu i uz osmeh kaže "eh, kakvo je bilo vreme i ja bih bežao da sam mogao". :)
Gledali smo istu stvar, samo je se ja bolje sećam :fantom: . Nije mu Tito rekao "eh, kakvo je bilo vreme, i ja bih bežao da sam mogao", nego je prema navodima Den Tane Tito njega pitao zašto je otišao, on mu odgovorio, na šta mu je Tito kroz osmeh rekao "da sam bio na tvom mestu bio, i ja bih bežao". Dakle, sasvim drugačija konotacija od podmetnute. Takođe, treba imati u vidu da je to oralno™ svedočenje poštenjačine i divote kao što je Den Tana.
Link to comment

Mozda bi bilo bolje, Filipe, da se oko duela Broz-Staljin (cuj mene, duela, ali ajde) pozoves na Roja Medvedeva i onog Brozovog pisamca u kojem preporucuje Staljinu da mu vise ne salje asasine, jer ce u suprotnom on poslati svog i staviti tacku.A posle kazes da je moderacija antititoisticka! :s_p:

Link to comment
Gledali smo istu stvar, samo je se ja bolje sećam :fantom: . Nije mu Tito rekao "eh, kakvo je bilo vreme, i ja bih bežao da sam mogao", nego je prema navodima Den Tane Tito njega pitao zašto je otišao, on mu odgovorio, na šta mu je Tito kroz osmeh rekao "da sam bio na tvom mestu bio, i ja bih bežao". Dakle, sasvim drugačija konotacija od podmetnute. Takođe, treba imati u vidu da je to oralno™ svedočenje poštenjačine i divote kao što je Den Tana.
pa dan tana je to rekao ne da bi ocrnio tito u smislu "eto kakav je" nego da bi prikazao njegovu neposrednost i otvorenost u tom susretu. dakle pozitivan spin na priču, stoga i moj fini, necinični smajli na kraju posta.ovo je bio intervju u gloriji od pre 6-7 godina, nisam gledao na nekom klipu.
Link to comment

Ja sam tu priču gledao ako se ne varam u dokumentarcu Cinema Komunisto, gde se taj smrad kao iščuđava "ja ne znam kako je ovo propalo, ja ne znam kako se tako lepo živelo, ja ne znam otkuda takva lagodnost ljudima ovde, ja ne znam ja ne znam". Elem, u jednom trenutku je krenuo da priča o tom susretu sa Titom, i baš smo kojot i ja to gledali i komentarisali, vraćali par puta.Jeste, on to priča u stilu kako je Tito bio neposredan, ali vrlo jasno kaže da ga je pitao zašto je emigrirao, Tana mu odgovori, a Tito kaže kroz osmeh "da sam na tvom mestu bio, i ja bih bežao". Tana nije rekao šta mu je zapravo odgovorio, što implicira da je bio povezan sa "neprijateljima države" i da ga je Tito zato "potkačio", barem se meni tako čini. Dotle si ti gore naveo "eh, kakvo je bilo vreme i ja bih bežao da sam mogao", iz čega se može zaključiti maltene da je i Tito želeo da beži koliko je loše bilo, što je klasičan četnički spinof u najboljem komunističkom stilu zamene teza i potpune promene konteksta dodavanjem 2 zareza i jednog predloga, samo upotrebljenog u nečasne svrhe blaćenja NOR, NOP, NOVJ i naše lepe zemlje.Kako god, spin doktorima, ubicama, monstrumima, ološi, zločincima iz britanske obaveštajne službe ništa ne treba verovati. Ako im vi ne verujete da je odnos partizana i četnika krajem 1943. bio 200 na prema 40 hiljada, što bih ja onda verovao nešto drugo.

Edited by Filipenko
Link to comment

Probao, ne vredi...ali znam da može, bilo je primera da su neki uspešno embedovali video a da kad se klikne počinje od te i te sekunde. Samo, ko će sad to naći i ujuriti...

Edited by Filipenko
Link to comment
Nije antisrpstvo u pitanju već mnogo gore, anticivilizacijski skok unazad, par vekova, u orijentalnu despotiju. To je bilans komunizma ovde, orijentalna despotija od koje ne možemo nikako da se otresemo. Samo blesavi Srbi i Rusi mogu da vide nešto pozitivno u toj katastrofi, nešto ''dobro''.
Da živim još 100 života mislim da ne bih pročitao nešto ovako glupo i zaslepljeno. Onu nerazvijenu, gladnu, seosku, nepismenu, neobrazovanu, zaostalu kraljevinu su komunisti vratili par vekova unazad? Verovatno mirom, industrijom, zdravstvom, školama, kulturom i standardom. Mamicu im crvenu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...