Jump to content
IGNORED

Josip Broz Tito i njegovo vreme


fonTelefon

Recommended Posts

Nije već ono što je došlo nakon 1987, a što je Ković tom jednom rečenicom predstavio kao neminovno. 3256. nacionalista u javnoj sferi koji bi za propast Srbije da okrivi antisrpstvo prve generacije komunista
Nije antisrpstvo u pitanju već mnogo gore, anticivilizacijski skok unazad, par vekova, u orijentalnu despotiju. To je bilans komunizma ovde, orijentalna despotija od koje ne možemo nikako da se otresemo. Samo blesavi Srbi i Rusi mogu da vide nešto pozitivno u toj katastrofi, nešto ''dobro''. Edited by slow
Link to comment
Ponavljam, Koviću i istomišljenicima to nije najveći problem. Drug Marko je problem dok se ne pojave Koča i Latinka.
I meni je drug Koča veći problem od druga Marka. Koča je za celo to okruženje (Ranković, Kardelj, Tito..) bio intelektualno superioran ali je dopustio da ga ti isti iskoriste u čistkama iako je znao kuda će cela stvar da odvede i državu i narod. A počišćeni su i njegovi ljudi, bez pardona, Latinka i Nikezić, kada je za to došlo vreme. Ali onda više nije bilo nikog da se suprotstavi zlu i bitangama koje su zavladale Srbijom. Edited by slow
Link to comment

Što je babi milo, to joj se i snilo. Ne čudi da senzibilitetu retrogradnih snaga najviše prijaju lažni kvaziistorijski podaci i tumačenja koja veze sa mozgom nemaju, tipična za četničku reakcionarsku retoriku. Zamerali komunistima da sve posmatraju kroz suženi pogled levičarenja, da bi nam nudili još uži pogled nacionalističkog kurobecanja. Fejkeri.

Link to comment

Jebi ga, da komunisti nisu usvojili ustaški koncept nacionalističkog kurobecanja srpska desnica bi imala preče stvari nego da se zamajava tim zaostalim glupostima. Suludo je bilo očekivati da komunisti sačuvaju Jugoslaviju kada su bili bliski sa ustaškim pokretom. Ne može osoba sa kriminalnim dosijeom da čuva zlataru pa to ti je. Mora da je opljačka kad tad. To je jače od njega.

Edited by slow
Link to comment
I meni je drug Koča veći problem od druga Marka. Koča je za celo to okruženje (Ranković, Kardelj, Tito..) bio intelektualno superioran ali je dopustio da ga ti isti iskoriste u čistkama iako je znao kuda će cela stvar da odvede i državu i narod. A počišćeni su i njegovi ljudi, bez pardona, Latinka i Nikezić, kada je za to došlo vreme. Ali onda više nije bilo nikog da se suprotstavi zlu i bitangama koje su zavladale Srbijom.
Aj se vrati na Kovićevu kritiku Popovića u tekstu. On ne kaže što i ti koji veruješ u njegov intelektualni kapacitet (koliko iskreno, nebitno je ovom prilikom) da je kriv samo zato što nešto nije preduzeo. Koviću smeta Popović sam po sebi i smatra ga najvećom opasnošću po takozvani srpski nacionalni interes.Koča Popović je ličnost br. 1. među komunistima koje bi moderna Srbija trebala da uzdiže, iz prostog razloga što je kreator onih ubedljivo najpozitivnijih i najslavnijih komponenti bivše države: WW2 pobede i njene posleratne diplomatije. Ali izgleda da je jedina vrednost po kojoj vrednujemo istoriju pa tako i SFRJ, srpski nacionalizam te se Ković ne razlikuje puno od Dačića. Jedan voli Leku drugi Đurića, obojica uvereni da su to pravi zaštitnici srpskog nacionalnog interesa. Edited by dillinger
Link to comment
jel sam ja to procito da su komunisti bili bliski sa ustaskim pokretom? :lolol: :jerry:
Naravno da si pročitao.
Suludo je bilo očekivati da komunisti sačuvaju Jugoslaviju kada su bili bliski sa ustaškim pokretom.
Dokle god ovakve bljutavosti desničara, četnika, nedićevaca i lažnih nacionalista prolaze, makar i na opskurnim forumima, ova zemlja nema čemu da se nada.
Link to comment

Umesto da mladjahni pripadnici tzv. elite kroz pricu o Rankovicu ukrste promisljanja o bliskoj proslosti i sagledaju probleme, oni se takmice u navijanju, u gutanju sustinskih dogadjaja i procesa, u besmislenom ideologizovanju...Bas je od sustinske vaznosti sada ko je lepsi, pametniji, bolji - Leka ili Koca. Njihovi samoproglaseni epigoni nastavljaju da unesrecuju ovu zemlju prenosenjem nekakvih amaneta i preko ovakve dvojice delatnika.

Link to comment

Oprosti ali:

Ковић: Питање свих питања је недостатак онога што имате у британском, италијанском, шпанском друштву, а то је нека врста културног обрасца, модела. То су упоришне тачке у прошлости. Културни образац није обавезујући, није ново једноумље, али да бисте нешто оспоравали, то мора да постоји. То је оно што у Србији мора да обухвати неке кључне личности и неке кључне идеје.
-_-
Link to comment

a propos bliskosti komunista i ustaša, naravno da postoji epizoda s početka '30ih, kada se radilo na zajedničkom cilju razbijanja jugoslavije, što je potrajalo do narodnofrontovske faze u istoriji kominterne/kpj. o razmerama saradnje (više taktička nego strateška, imho) je već dosta napisano, a kpj je posle toga (od 1934/35) ulazila u saradnju sa hss i u temama poput zahteva da se uklanjaju ćirilični natpisi u gradovima u hrvatskoj (savskoj i primorskoj banovini tada).a propos koče popovića, moje pozitivno mišljenje o njemu je dosta splaslo kada sam pre godinu-dve čitao njegove analize, stavove i sl. u diplomatskom arhivu. često je imao vrlo cinične opaske koje su bile na granici rasizma ("izgleda kao pravi jevrejin", "razmišlja kao jevrejin" itd) a i inače je važio za vrlo tešku osobu, prznicu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...