Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

 

rekao bih da niko još nije stavio. šugejz sleš drim pop sleš neopsihodelija sa sinti momentom (ovo poslednje je ujedno i najbolje). odlično usvirano, fine melodije i harmonije, interplej muških i ženskih vokala (koji su povremeno malo prosečni), i generično i mlako na momente, što je ne toliko isključivo problem lokalne scene, ceo njugejz je poprilično takav.  fridom je odlepio na ovo i napisao rejv rivju (malo preteran, album je svakako malo autentičniji od uradaka benda koji nikad ne prestaje da spominje - autopark). baš me interesuje forumsko mišljenje o ovom albumu. tipujem da će završiti na godišnjim listama u regiji. highlight : nepostojanje i strane percepcije.

Edited by palfoot
Link to comment

Saću da skinem i preslušam u avtu na ovo vrelo gracko ljeto. Valjda to tako treba. 

 

Ovako na prvo slušanje čak mi je bolje od Autoparka, nešto imam problem sa Autoparkom, super su te priče (čak me i Oljina poezija prilično jako puca), super je taj gradski vajb ali iskreno meni tu fali više muzike. Ok, možda ja nisam prava adresa za takve projekte, ja sam odrastao krvaveć' prste na gitari i još nekim instrumentima i derući glasne žice pokušavajući da dostignem neke visine i dubine, ali nekako... Aj preslušam pa pišem. Mislim, potpisujem ovo što je napisano gore

  • +1 1
Link to comment

Dobar je ovaj Hod, kao neljubitelj žanra mogu reći da me prijatno provozao, vrlo je to nenametljivo, tačno neki soundtrack za laganu vožnju. Nije ni čudo što su i Autopark spotovi u tom fazonu (meni je onaj "Biti sretan pa šta" najdraži iz nekih ličnih razloga :D )

Zaista bih ovo mogao da slušam kao neku pozadinu, nije baš da me nešto moćno angažuje ili da otkidam da je neko ultimativno muziciranje, ali kad mu nađeš svrhu kao što je meni kliknulo kao "kaseta za auto", super radi posao.

Link to comment

@kurdi- mislim da su dobre šanse da će tebi, kao fanu ylt da se svidi, ima neku njihovu dozu eklektičnosti

 

@James Marshall - jeste pitko i nepretenciozno, ima taj neki ljubavni jadi eterično odnešeni učlanjivanjem u hare krišnu vajb. pretpostavljam da mi je najzanimljiviji psihodelični momenat zato što nemamo mnogo bendova na taj fazon - tipa dogs in kavala (kojima je veći bog tame impala od jefferson airplane) i triko (kojima je veći bog spacemen 3 od mbv), dok hrvati imaju nemanju i para lele, kao i pridjeve o kojima se ovde već pisalo.

nego, baš me zanima ovo kad kažeš da je pozadinska muzika, nije li 90% popularne muzike bekgraund sa bojenje trenutne/ili permanentne emocije, saundtrek za imaginarni film, oplakivanje melanholije, parapolitički bes, weltschmerz, u ekstremnim slučajevima pozadina za ideološki pamflet? :naughty:

Edited by palfoot
Link to comment
6 hours ago, palfoot said:

@kurdi- mislim da su dobre šanse da će tebi, kao fanu ylt da se svidi, ima neku njihovu dozu eklektičnosti

 

@James Marshall - jeste pitko i nepretenciozno, ima taj neki ljubavni jadi eterično odnešeni učlanjivanjem u hare krišnu vajb. pretpostavljam da mi je najzanimljiviji psihodelični momenat zato što nemamo mnogo bendova na taj fazon - tipa dogs in kavala (kojima je veći bog tame impala od jefferson airplane) i triko (kojima je veći bog spacemen 3 od mbv), dok hrvati imaju nemanju i para lele, kao i pridjeve o kojima se ovde već pisalo.

nego, baš me zanima ovo kad kažeš da je pozadinska muzika, nije li 90% popularne muzike bekgraund sa bojenje trenutne/ili permanentne emocije, saundtrek za imaginarni film, oplakivanje melanholije, parapolitički bes, weltschmerz, u ekstremnim slučajevima pozadina za ideološki pamflet? :naughty:

Slažem se, čak sam i ja počeo da naginjem ka toj vrsti muzike, mada sam više mislio na stepen angažovanosti mog misaonog aparata da pratim ovo, što zbog stila pjevanja, što zbog te lirike, ne moram da ugasim sve ostalo da bih se posvetio preslušavanju i analizi teksta. Čitav taj žanr BGM (background music) je nešto što prvo palim ovih dana dok nešto radim, čitam, šetam, vježbam. Nepretenciozno meni znači "ne traži svu moju pažnju"

Neki autori svjesno idu na to, a neki ne mogu dalje od toga da dobace :D

Link to comment

aha. kontao sam da misliš na jaču liričku angažovanost ili eventualno veću muzičku kompleksnost/ zgusnutost. :)  u sferi eksperimentalne muzike dosta se koristi mantra "aktivno slušanje" da označi muziku koja je čelendžing za čula i provokativna za misaoni aparat i ne ovisi o mustri repeticije i građenja muzičke slagalice melodija-harmonija-ritam-(+liriksi) na kojoj je zasnovana zapadna muzička civilizacija. vidim da ima topik za to, nisam trenutno toliko raspoložen za pokretanje takve diskusije pošto je leto i trenutno mi se sluša samo ovaj pitki muzički soj i lepršavi šareniš. :wub:

Link to comment

Baobab. Meni su oni totalna pizdarija. Dve leve noge smo u društvu redovno puštali kada se pojavila, ali se nakupilo materijala pre nego sam ozbiljnije preslušao sve što su snimili. Tek 2017. kad su redovno krenuli sa šibaju singlove sam pošteno preslušao albume Pogled iznad, Huk i Naše vreme, i navukao se. Brza reka mi je možda omiljena pesma.

Link to comment
Baobab. Meni su oni totalna pizdarija. Dve leve noge smo u društvu redovno puštali kada se pojavila, ali se nakupilo materijala pre nego sam ozbiljnije preslušao sve što su snimili. Tek 2017. kad su redovno krenuli sa šibaju singlove sam pošteno preslušao albume Pogled iznad, Huk i Naše vreme, i navukao se. Brza reka mi je možda omiljena pesma.
Da, meni oni baš nekako "ušli u uvo"...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • 2 weeks later...

ja se opet vratio Consecrationu, konkretno albumu "Plava Laguna". nešto mi baš prija ovih dana, iako je "Cimet" dosta bolji (moj stav).

 

 

Edited by Svarog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...