Jump to content
IGNORED

Domaci bendovi


sherman

Recommended Posts

nemanja su bili preprepredivni uživo u KC Gradu, iako nisam nešto posebno investiran u ceo fazon koji povremeno zvuči kao popriličan ripoff Khruangbin koji su ripoff nečeg trećeg i tako u spiralu muzičke aproprijacije

 

što se albuma tiče, Ana Kravanja i Samo Kutin imaju odličan uradak koji me je više dirnuo u srce od skorašnjih avantura matičnog benda Širom

ova prva stvar na Cumulus Spores je posebno evokativna, hurdy gurdy mi je  jedan od omiljenih instrumenata :violin:

spacer.png

 

https://anakravanjasamokutin.bandcamp.com/album/cumulus-spores

 

 

Edited by palfoot
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

ovo verovatno skoro nikome sa foruma ne znači ništa, ali u pitanju je jedna vrlo značajna kompilacija lokalnog karaktera.

 

Из пепела: компилација пожаревачких бендова

https://ciklonizacija.bandcamp.com/album/-?fbclid=IwAR0lqgGidqPtm9FAPeCypoZULp6Cs7o9bQs5zylNIhszHsyqXIhHTWcvUSI

 

Quote

Као што и сам наслов говори, „Из пепела...” је компилација песама пожаревачких бендова и пројеката насталих у периоду од 1991. до 2019. године. Сама компилација је настала као идеја о прикупљању аудио материјала бендова који су у наведеном периоду битисали и стварали ауторску музику у граду Пожаревцу.
credits
released June 23, 2020

Циклонизација се захваљује свим бендовима, њиховим члановима и издавачима који су дозволили да се њихове нумере нађу на овој компилацији.

 

ja mogu da se setim i bendova i pesama kojih nema na ovoj kompilaciji, ali vrlo izvesno se radi o tome što snimaka iz 90ih i nema ili ih nije ni bilo.

al dobro, i ovo je dovoljno.

Link to comment

kad smo kod reggae/dub produkcije.

 

Quote

Bend Hot Tub Dub nastao je 2019. godine kao izraz želje da se pokrene domaća rege scena i oformi bend koji bi rege i dab muziku približio novim generacijama koje nisu imale priliku da se upoznaju sa ovim zvukom. Najpre je pokrenut kao studijski projekat, sa idejom da se u sopstvenoj produkciji snime i objave obrade popularnih pesama u rege maniru, što je tradicija prisutna u rege muzici od samih početaka ovog žanra. Oformljen je studijski bend sastavljen od članova koji su ranije svirali u rege bendovima Black Ark Crew i FC Apatride Utd, kao i ljudi koji nisu imali ranija iskustva u izvođenju ove vrste muzike. Brzo se pokazalo da bi okupljena grupa muzičara dobro funkcionisala i prilikom živog izvođenja, tako da je odlučeno da se bend pored snimanja posveti i nastupima pred publikom. Vidimo se uskoro!

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Moj se prošlogodišnji GO završio magičnim susretom sa Eyot u dvorištu Naodnog muzeja Pančevo. Ovogodišnji je GO silom prilika započeo dva dana ranije od planiranog u Urgentnom centru. Dan posle, čini se kao pravo vreme za novo druženje sa Eyot i solo albumom Dejana Ilijića koji je u međuvremenu izašao. Za ljubitelje fizičkih nosača zvuka info da iskoriste popust u Metropolis Music.

 

y4mKT_Ftt5TEJ8-8VPZq4Kneq6z_uSKcBZW257yo

Edited by Ras
Link to comment

spacer.png

 

Kada si vec u tom raspolozenju evo predloga za nadtavak. Potpuno iznenadjenje za mene. Mislio sam d je reizdanje IV, a ovo je recimo demo verzija (izdavac je nazvao Prvo vidjenje) koja mi je bolja od originala. A i Boris Kovac je izdao pat dobrih albuma u medjuvremenu. 

  • +1 1
Link to comment
On 17.7.2020. at 12:59, Ras said:

Moj se prošlogodišnji GO završio magičnim susretom sa Eyot u dvorištu Naodnog muzeja Pančevo. Ovogodišnji je GO silom prilika započeo dva dana ranije od planiranog u Urgentnom centru. Dan posle, čini se kao pravo vreme za novo druženje sa Eyot i solo albumom Dejana Ilijića koji je u međuvremenu izašao. Za ljubitelje fizičkih nosača zvuka info da iskoriste popust u Metropolis Music.

 

y4mKT_Ftt5TEJ8-8VPZq4Kneq6z_uSKcBZW257yo

Odlicne su moje Nislije ! Uskoro izlazi novi album (oktobar) za Ropeadope etiketu... snimali i miksali u UK . Trebalo da izadje u Januaru 2021. ali se sve pomerilo zbog pandemije.

 

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, cartman said:

Odlicne su moje Nislije ! Uskoro izlazi novi album (oktobar) za Ropeadope etiketu... snimali i miksali u UK . Trebalo da izadje u Januaru 2021. ali se sve pomerilo zbog pandemije.

 

Eyot - BIG news!! We’re super excited to reveal that our upcoming 5th studio album named “557799” will be released by the leading US independent label - Ropeadope Records (home of Christian Scott, Nate Smith, Eddie Palmieri, etc.), on October 23, 2020

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...