Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

Born To Run, na koliko ono koncerata ti ideš?
Idem na tri koncerta u Dablinu , dva u Uk i jedan Parizu .Sigurno ću probati Milan iako još nemam karte , a kako je dodat još jedan koncert u Londonu ići ću i na taj.Ako budem imao dovoljno para da u Uk čekam do 14 juna idem i u Kardif.A španija me opasno kopka , ali ne smem da razmišljam o tome?Jel ćeš ti ići preko Urban travela? Pitaj ih da li bi prodali samo 2 karte za koncert bez autobusa.
Meni se ideja i poruka albuma jako sviđa. I općenito mi je jako drago što je Bruce politički angažiran; voljela bih da iduće godine napravi i korak dalje. On sam je album dobro pojasnio u intervjuima, a i na svakom koncertu u uvodu u Living in the future kaže što mu je na duši. :)
Meni se ne svidja toliko političko angažovanje.I voleo bi da tome više dodje kraj.To kritikovanje buša , zapravo ide u korist njemu .Svetu se pokazuje da nije amerika takva već samo zli predsednik.Zato je amerika savršena - prave sranja ali se "peru" brucom i ostalim kampanjama - pokazajući da nije kriva politika zemlje već jedan čovek koji je na vlasti.Pri tom omogućavajaću "zlom " predsedniku da radi to što je u interesu amerike.
Inace primetio bih da se na ovom forumu nije bas ozbiljnije govorilo o albumu Magic. Uglavnom su to prenesene top liste, tekstovi i sl., ali je malo licnih komentara. Valjda su svi pomalo zbunjeni. Ja sam prilicno zbunjen. Ne ocenjujuci kvalitet albuma (u ovom trenutku), podsetio bih se sledeceg: John Landau je u avgustu najavljujuci novi album izjavio, otprilike, da se na novom albumu Springsteen ne bavi uopste politikom, te da se samo na osnovu pesme Devil's Arcade mogu naslutiti njegovi politicki stavovi??!! A album je toliko zagrizao u politiku, da vise nisam siguran radi li se u pesmi You'll Be Comin' Down (a koja se meni licno veoma dopada i koja je, uzgred, jedina sa novog albuma koja nije do sada izvodjena uzivo?!) o Dzordzu Busu ili o onome o cemu sam ja zamisljao/zamisljam da se radi... John Landau je, iz marketinskih razloga (pretpostavljam; po drugoj varijanti on album Magic nije uopste razumeo, sto nije bas realna opcija) rekao jednu veliku neistinu. Zanimljivo. I ne bas u Bruce-ovom stilu, dodao bih.
Evo i mog vidjenja albuma.Medjutim ja još uvek nisam imao priliku da ga čujem na koncertu.Magic mi se svidja kao album ali za sad ne kao nešto što će postati deo mene sa izuzetkom Long Walk Home i jos dve pesme.Puno gitara bubnjeva , siguran sam da je uživo savršen.Produkcija velika ,ali ne pretenciozna.O Brien kako svi kažu na visini zadatka.Ali on što meni smeta je to što je ovo prvi album koji je snimljen u studiju bez njegovog konstantnog prisustva(mada to nije nešto što sam ja sam osetio , vec je Bruce rekao za VH1) .Dakle OBrian je imao veću kontrolu nad nastajenjem albuma nego što bi ja želeo.To kako je snimljen mi se ne svidja jer je Bruce za vreme SSB najavljivao da će isto tako snimiti i sledeći album : uzivo bez velikog uvežbavanja i produkcije.Radio NowhereSjajna pesma za otvaranje albuma sa grandioznim solom Big Man-a.Kako je neko sjajno rekao ovo bi lako mogao da bude tip iz Open all night nekih 25 godina kasije.You'll Be Comin' DownJos jedna pesma sa Clarencovom bitnom ulogom, uopste na ovom albumu ga ima puno :) .Da li je inspiracija za ovu pesmu Like a Rolling stone ? MoždaLivin' In The FutureNajblize pop pesmi na albumu.nisam dovoljno paznje posvetio ovoj pesmi.Samo sam je pasivno slušao ne obraćajući pažnju reči.Your Own Worst EnemyPo atmosferi me podseca na Non but the Brave.Misteriozna pesma .Ko je neprijatelj ?The times they got too clearSo you removed all the mirrorsVerovatno on sam .Ali stihovi Once the family felt secure Now no one's very sure ostavljaju mogućnost i za drugačije interpretacije.Gypsy BikerIako snažan rok zvuku može da zavara - ovo je izuzetno depresivna pesma.Gipsy Biker se kući vraća u sanduku.A drugari mu u pustinji pale motor kako da bi se ponovo sjedinio sa motorom.Girls In Their Summer Clothesbruce ovakva sranja piše na klonji.Ne znam čak ni o čemu se radi u ovoj pesmi.Izgleda mi kao nešto što nije uspelo da udje na Born In The Usa album. I'll Work For Your LoveFantastična optimistična pesma.Stihovi Pour me a drink Theresa In one of those glasses you dust off bude u meni neku posebnu emociju - želim da skočim i da pevam na sav glas.Da li je ovo čisto ljubavna pesma.Izgleda da ne ? Čini se da ima i religijsku komponentu.And I'll watch the bones in your backLike the stations of the cross'Round your hair the sun lifts a haloAt your lips a crown of thornsKao sto kaže Bruce u VH1 storrytellers catholic school , catholic school ,catholic schoolMagic Album se sastoji iz dva dela.Ova pesma je granica .Odavde politička poruka počinje jasnije da se vidi.Last To DieJedna od pesama za koju sam se odmah vezao.Long walk homeBez sumlje najbolja pesma na albumu.Klasik u nastajanju , kako vole da kažu.Za mene ona savršeno funkcionise kao ljubavna pesma i odlučno odbijam da prihvatim činjenicu da je njena glavna poruka političke prirode.Moja analiza :Last night I stood at your doorstepTrying to figure out what went wrongYou just slipped somethin' into my palm Then you were goneVrlo bolan raskid.Vratila mu je verenički prsten i otišla.I could smell the same deep green of summerAbove me the same night sky was glowin'In the distance I could see the town where I was bornNalazi se malo dalje u grada tako da ga očekuje duži povratak kuci.Ali Long walk je metafora za bolan period koji mu predstoji u životu.život koji su zajedno planirali , pao je u vodu.Svestan je da ce mu puno vremena biti potrebno da se oporavi od ovoga.In town I passed Sal's groceryThe barbershop on South StreetI looked into their faces They were all rank strangers to me ? sve što je voleo u svom životu sada mu je stranoThe veterans' hall high up on the hill Stood silent and aloneThe diner was shuttered and boarded With a sign that just said "gone" ? spokoj i sreca su nestaliMy father said "Son, we're lucky in this townIt's a beautiful place to be bornIt just wraps its arms around youNobody crowds you, nobody goes it alone.That you know flag flying over the courthouseMeans certain things are set in stoneWho we are, what we'll do and what we won't."Ipak pesma ima optimistican kraj.Uz pomoc prijatelja tj oca nada postoji.Long walk home je sjajno evoluirao tokom turneje tako da je tek krajem evropskog dela dobio pravi zvuk sa ubacenim Stivovim vokalima.To je brucova moc - pesma nikad nije "mrtva" - Bruce uvek iznova radi na njoj.Kao sto rekoh ne želim ni da mislim o političkoj komponenti.Pun mi je kurac prica o bušu .U ostalom nisam ga čuo da je nešto pevušio dok su nas bombardovali.Devils arcadeNije mi jasno da li on na kraju umire ili ne .The beat of your heart, the beat of your heart The beat of your heart, the beat of her heartThe beat of your heart, the beat of her heartThe beat of her heart, the slow burning away - najverovatnije da mu se srce ugasiloTerrys songI ja sam ove godine izgubio dragog prijatelja? Edited by BornToRun
Link to comment

BTR, blago ti se na koliko to koncerata ides, sad sam ljubomorna, hehehe :lol::wink: što se tiče Magica, ni ja ne mogu reći da su te pjesme postale dio mene, ne mogu to reći niti za one na Risingu i Devilsu, iako su mi sva tri albuma stvarno super, ali niti jedna pjesma nije baš ''moja'' kao npr. Badlands, The Promised Land, Brilliant Disguise, BTR, Darkness Thunder Road, Tougher Than The Rest, My Hometown... s tim pjesmama sam se totalno poistovjetila, one su mi nekako kao ''dio mene'' i mislim da niti jedna pjesma ili album koji u budućnosti izađe neće moći nadmašiti te pjesme i kakav one utjecaj imaju na mene.možda se i varam, al zasad mi je tako...meni su na albumu odmah legle Long Walk Home, Last to Die i Devils Arcade. Radio Nowhere sam čula skoro mjesec prije nego što je album izašao, to mi je bila prva nova stvar nakon Risinga, prvi put da sam baš iščekivala nešto ko ''čistokrvni fan'' :lol: ali najbolja stvar na albumu mi je definitivno Long Walk Home, pjesma mi je savršena, nekako mi je u rangu s Thunder Road, nemam pojma zašto, ali je tako doživljavam. Riječi su predivne, nabijena je emocijama i stvarno je stvarno super. Čak mi se i frendu, koji nije fan ali voli 5,6, pjesama sviđa :D Devils Arcade mi je na koncertu bila genijalna, pogotovo kad se okrenuo prema Maxu, nekako su sva svjetla bila uperena u njegovo lice i to se jedino vidjelo na screenu, svi smo gledali gore... to neću nikad zaboravit...nisu mi ništa posebno I'll Work For Your Love i Girls In Their Summer Clothes, neznam zašto, nisu ni loše, al mi nisu ništa specijalno.Tamo na Backstreetsu su svima te dvije pjesme genijalneal mene baš nisu impresionirale... :rolleyes: I stvarno mi je žao mi je zbog tvog prijatelja... :(

Link to comment
Girls In Their Summer Clothesbruce ovakva sranja piše na klonji.Ne znam čak ni o čemu se radi u ovoj pesmi.Izgleda mi kao nešto što nije uspelo da udje na Born In The Usa album.
Uh! Nemo' tako! Pesma je super... meni je to Lucky Town osecaj iako nije taj zvuk... Uzivancija jedna!
Link to comment
Devils arcadeNije mi jasno da li on na kraju umire ili ne .The beat of your heart, the beat of your heart The beat of your heart, the beat of her heartThe beat of your heart, the beat of her heartThe beat of her heart, the slow burning away - najverovatnije da mu se srce ugasilo
Mislim da hoće da kaže kako mu polako odumire duh, ono sto je u njemu, i na kraju ce ostati samo ljuštura. Ne bih rekao da on umire bukvalno. Ali, ko ce ga znati...
Link to comment
Mislim da hoće da kaže kako mu polako odumire duh, ono sto je u njemu, i na kraju ce ostati samo ljuštura. Ne bih rekao da on umire bukvalno. Ali, ko ce ga znati...
Ha upravo si dao novo znacenje pesmi !!!!!!!Ja sam ovako video :Pesma je napisana iz ženske perspektive.Verovatno je u pitanju supruga vojnika koji je na ratištu.Mi čujemo njeno razmišljanje u trenutku dok njena ljubav leži ranjena u djavoljem rovu, verovatno na ivici smrti .... bori se za život.Na kraju dobijamo dramatičnu završnicu Maxovih bubnjeva i kada utihnu bubnjevi i njegov život se gasi.Kako je isthatmebaby rekla Bruce se u tom trenutku okreće Maxu , a čuo sam i od drugih ljudi da se u tom trenutku na koncertu ceo bend okreće Maxu i svi stoje mirno kao da odaju počast nekome a svetla su uperena u njega.Logičan zaključak je da tad max bivao narator piče putem bubnjeva i kad on završi , gasi se i vojnikovo srce.Ali ti ovde daješ jedan dubljli smisao pesmi.Podstakao si me na razmisljanjeOn ne umire bukvalno , ali nešto u njemu je umrlo .... nešto se promeniloSinoć sam puno puta slušao pesmu i sad je vidim drugačijePrva strofa je verovatno i dalje njegova suprugaRemember the morning we dug up your gun - zakopali pištolje tj on se vratio iz rataThe worms in the barrel, the hangin' sun Those first nervous evenings perfume and gin - vratio se u normalan život i čudno mu je The lost smell on your breath as I helped you get it in - ona mu pomaže da se ponovo vrati u normaluThe rush of your lips, the feel of your name The beat of your heart, the devil's arcade - ali njemu je teško da se ponovo vrati u stari život, srce mu i dalje kuca u ritmu djavoljeg rovaU drugoj strofi slušamo o njegovim vojničkim danima i pokeru koji je igrao sa poručnikomYou said heroes are needed, so heroes get made Somebody made a bet, somebody paid The cool desert morning, then nothin' to saveJust metal and plastic where your body cavedThe slow games of poker with Lieutenant RayIn the ward with the blue walls, a sea with no name Where you lie adrift with the heroesOf the devil's arcadeOva dva stiha su kjučnaYou sleep and dream of your buddies Charlie and JimAnd wake with the thick desert dust on your skinTu vidimo da on više nije kao pre. Sanja svoje ratne drugove , budi se sa pustinskim peskom .... možda počinje da ludi i to njegova supruga osećaZadnja strofa je najnejasnija.A voice says "Don't worry, I'm here" - to je ona uz njega - verovatno su u bolniciJust whisper the word 'tomorrow' in my ear - daje mu snage da izdržiA house on a quiet street, a home for the brave The glorious kingdom of the sun on your face Rising from a long night as dark as the grave - ja sam ovo video kao njegovu smrt ali moguće da je njegov povratak u život posle ranjavanjaOn a thin chain of next moments And something like faithOn a morning to order, a breakfast to make A bed draped in sunshine, a body that waits For the touch of your fingers The end of a dayE sad kako protumačiti završne stihove - kao to da je nešto u njemu umrlo kao posledica trauma rata.Ali ako pogledamoda je do sad otkucaj srca pomenut u konotaciji sa djavoljim rovom The beat of your heart, the devil's arcade verovatno je da ritam srca ima negativnu ulogu u pesmi.Tj to je glavni problem - otkad se vratio njegovo srce kuca u ritmu sa djavoljim rovom i ne može da se vrati u normalan život - sanja svoje ratne drugove.Ali sada uz pomoć ljubavi svoje supruge ili devojke ili sestre on gasi djavolje otkucaje i vraća se kući i duhom i telomThe beat of your heart, the beat of your heart The beat of your heart, the beat of her heartThe beat of your heart, the beat of her heartThe beat of her heart, the slow burning away- demoni rata su ubijeniOf the bitter fires of the devil's arcade Dakle od prvobitno najdepresivnije i tužnije pesme albuma došli smo do toga da je ovo optimistična pesma .Sada sam shvatio da mu je ovo jedna od najbolje napisanih pesama na albumu.predivna predivna pesma Edited by BornToRun
Link to comment

A voice says "don't worry, I'm here"Just whisper the word "tomorrow" in my earA house on a quiet street, a home for the braveThe glorious kingdom of the sun on your faceRising from a long night as dark as the graveOn a thin chain of next moments and something like faithOn a morning to order a breakfast to makeA bed draped in sunshine, a body that waitsFor the touch of your fingers, the end of the dayThe beat of your heart, the beat of your heartThe beat of your heart, the beat of your heartThe beat of your heart, the beat of her heartThe beat of your heart, the slow burning awayOf the bitter fires of the devil's arcadeNekako sam ja ovu celu pesmu doziveo da dolazi iz ugla tog vojnika, i da se desava upravo tamo negde u pustari Iraka ili gde li vec... Ovaj zadnji deo posebno me upucuje na to. Sve sto ima on tamo jesu dugi dani i noci razmisljanja, mastanja o normalnom zivotu, svom domu, zeni... I na kraju se zavrsava sa tim da on razmislja o svemu tome, srce pocinje jace da mu lupa, adrenalin skace dok misli o mazenju i dorucku u krevetu sa zenom ili devojkom i polako dok mu lupa to srce sustize ga surova realnost i taj entuzijazam ga napusta, i dolazi do tog "odumiranja" i vracanja u ispraznu sadasnjost dok mu vec pominjani "beat of heart, the slow burning away". Ne znam da li si gledao film Jarhead ali me ova pesma dosta asocira na taj film. Sjajna prica o vojniku u zalivu 90. godine i njegovim prezivljavanjima svakog momenta i tog psioholoskog rata sa samim sobom... Da ne spoilerujem dalje, trebao bi da ga pogledas.Kao sto rece, 2. strofa u potpunosti opisuje njegove dane u toj bazi gde se nalazi sa svojom jedinicom. Opet, ta prva strofa je malo nejasna, da li je to kao sto ti rece iz perspektive zene i njihovog nastavka zivota posle armije ili je i to neka halucinacija tog momka i pokusaj bezanja u neke lepse misli i dane koji ga cekaju posle pakla u kom se sad nalazi. Otprilike je to i jedino o cemu on moze tamo i da razmislja. Draz svake Brusove pesme je sto uvek ostavi nesto, makar jednu recenicu, o cemu moze da se razmislja i tumaci na neki nov i drugaciji nacin. Covek je genije, nema sumnje.

Link to comment

Izvrsna razmišljanja!Ako mogu nadodati svoje skromno mišljenje.Devil's Arcade po svojoj atmosferi me podsjeća na Magic & Loss L. Reeda. Reed kontemplira nad životom svog pokojnog prijatelja, prisjećajući se njegovih posljednjih dana, i govori o svojim osjećajima nakon njegovog odlaska.U slučaju slojevite pjesme kao što je Devil's Arcade, svaka od ovih interpretacija drži vodu. Ja sam je uživo doživjela kao rekvijem, odnosno scenska izvedba nije ostavljala dojam optimizma, zapravo je zvučala kao žalovanje i molitva. Osoba iz pjesme prisjeća se momenata iz zajedničkog života nakon što je vojnikovo srce prestalo kucati sa zadnjim Maxovim udarcem. Uzevši u obzir naglašenu Bruceovu religioznost, od The Rising na ovamo, ne bih se začudila da osvjetljenje postavljeno za tu pjesmu nije imalo također religijske konotacije, naime blještavo bijelo svjetlo koje iz pozadine osvjetljava Maxa na njegovom postolju dok on odbrojava zadnje udarce ostavlja dojam kao da su se otvorila nebeska vrata kroz koja vojnikova duša odlazi u drugi svijet.Eto, nisam religiozna, ali to je bio moj dojam.

Link to comment

Devil`s Arcade vec posle nekoliko slusanja mi je bila jedan od favorita sa ovog CD. Mislim da svako ima pravo da je dozivi iz svog ugla, a sigurno da se radi o sjajnoj numeri. Pored svega sto ste vec naveli, dodao bih da mi se veoma svidja melodija, aranzman i nacin na koji je Bruce otpevao.Mene uvek iznova impresionira njegov talenat da stvara savrsene melodije iz nekoliko akorda i prenese pravu poruku u par reci, sto je ovde najociglednije u pesmi Magic. Pocinje veoma "naivno", a kulminira na zastrasujuci nacin, podsecajuci kakvu magiju moze da izvede neko ko ima prokletu mogucnost da se igra sudbinama drugih, sto smo imali priliku da iskusimo i na svojoj kozi...Terry`s song je mnogo licna pesma i uopste nezahvalno je komentrisati...ipak, kapa dole.Pustio bih da se ostale stvari jos malo krcakaju za neki ozbiljniji sud, ali vec sad je jasno da Girls in Their Summer Chlotes ne zasluzuje da se nadje na bilo kakvom Springsteenovom izdanju. Ja to stvarno mogu sa slusam samo povrsno u kolima. Nategnuti trla baba lan fazon...Dakle, pomenute tri pesme mogu da stanu uz bok njegovim najblistavnijim trenucima, dok su Girls & I`ll work apsolutuni promasaji namenjeni popunjavanju rupa. Ostatak albuma veoma solidan.

Link to comment

super ste vi to analizirali i slazem se s BTR sto se tiče Devil's Arcade, meni je isto ta odmah upala u uho i jedna od 3 najdraže s albuma.ja uopće nisam povezala da bi to svjetlo moglo biti otvaranje nekakvih nebeskih vrata, al ipak ima smisla kad se pjesma bas prostudira dobro... moram se složit i s The Ghost-om o GITSC i IWFYL, nekako mi nije to '''pravi'' Bruce, pjesme jesu ok, ali nista specijalno.

Link to comment
Pazite ovog majstora sta misli o Brucu.Malo spustite dole stranu da nadjete.http://www.mrljavi.blogspot.com/edit- sad sam mu malo bolje pogledao blog.mislim da se zajebava.
Ne znam da se bas zajebava, ali na osnovu nacina kako je sklopio ovu recenicu:"Jedna od meni najlosijih legendi muzike je Bruce Springsteen.", njegovo misljenje mi je apsolutno nebitno.Voleo bih samo da znam koja mu je najbolje legenda :lol: Edited by The Ghost
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...