Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

Slike nisu baš nešto, jel' da? Ali sa te daljine i nije moglo bolje... No, ako se slabo videlo, dobro se čulo - ozvučenje je bilo krvničko, valjda da se održi utisak nekada legendarne energije. U tom smislu ukazujem na deo u Skrobonjinom tekstu koji se odnosi na izostanak skakanja na pojačala ili barem klavir. Uopšte, Springsteen (a i ostali) je bio prilično statičan. Ipak je, medjutim, uspeo da zagreje publiku, pa je zvuk e street mašine bio dodatno pojačan sasvim pristojnim urlanjem sa punih tribina. Da li je bilo fenomenalno? Pa naravno da jeste, koji bi Bruce-ov fan mogao da kaže nešto drugo... Od novih pesama se ističe, baš kao i na albumu, Long Walk Home (u toj je pesmi svoj trenutak imao Little Steve, koji kao što svi dobro znamo ne zna da peva, ali koji nekako uspeva da napali masu, i što jes'-jes', stvarno je faca), a dobro je zvučala i Devil's Arcade. The Rising je takođe zvučao moćno (posebno u pogledu Springsteenovog pevanja). Because the Night, She's the One, The River, Kitty's Back - to je odavno klasika. Reason to Believe u novom ruhu je možda i najbolje što je ekipa izvela te večeri. Santa Claus is Comin' to Town je odlično došla za kraj.šta da kažem, bilo je lepo ponovo videti i slušati Bruce-a. (I, bajdvej, bilo je još lepše posetiti Amsterdam... :naughty: )

Link to comment

ESB American Land se po zvuku ne razlikuje previše od SSB American Land. Inače za mene je to fenomenalna pesma, ali bih se u ovom slučaju čak složio da bi mogla da izostane u nastavku turneje. Ova Pogues-olika pesma se odlično uklapala u SSB milje, ali nije prikladna za ESB varijantu. Mislim da je Bruce redovno izvodi zbog njenog teksta - u tom smislu se uklapa u celu Magic priču.

Link to comment

Iskreno mi je krivo sto sam propustio ovaj deo turneje.Koncerti u manjim halama su neuporedivo bolji.Ali na stadionima mozda dobijemo skakanje po klaviru.Ako sam dobro zapazio do sad nije bilo nikakvih dugackih intro-a na koncertima.Izgleda da je Bruce hteo da skrati duzinu koncerta kako bi jos vise nabio energiju.Da li ces ici na jos neki koncert sledece godine?Ima nas nekoliko iz Srbije koji idemo na San Siro.Posalji mi jednu sliku koja je najjasnija u punom formatu.

Link to comment

Lepo, lepo...Sve ima svoje, i hala i stadion, mada bih najvise voleo da ga vidim u nekom Kulusicu, kao recimo iz spota Murder Inc...ali to je vec naucna fantastika.Kakva je situacija sa unosenjem foto-aparata?

Link to comment
Lepo, lepo...Sve ima svoje, i hala i stadion, mada bih najvise voleo da ga vidim u nekom Kulusicu, kao recimo iz spota Murder Inc...ali to je vec naucna fantastika.Kakva je situacija sa unosenjem foto-aparata?
Ja bih Springsteena najradije video u varijanti VH1 Storytellers... ali to je već epska fantastika.što se foto-aparata tiče, standardno su zabranjeni, a na ulazu se vrši pretres. Ali kao što se iz gore priloženog da zaključiti, pretres nije baš detaljan. A nije bio ni 2006 (u prilogu).post-594-1198588747_thumb.jpg
Link to comment
Iskreno mi je krivo sto sam propustio ovaj deo turneje.Koncerti u manjim halama su neuporedivo bolji.Ali na stadionima mozda dobijemo skakanje po klaviru.Ako sam dobro zapazio do sad nije bilo nikakvih dugackih intro-a na koncertima.Izgleda da je Bruce hteo da skrati duzinu koncerta kako bi jos vise nabio energiju.Da li ces ici na jos neki koncert sledece godine?Ima nas nekoliko iz Srbije koji idemo na San Siro.Posalji mi jednu sliku koja je najjasnija u punom formatu.
šanse da vidim Brucea i sledeće godine nisu baš naročito velike. Razlozi su ekonomske prirode (mada ne bih isključio da se do tada umešaju i politički faktori; kako je krenulo, opet ćemo da omirišemo neke sankcije). Ali nije ni nezamislivo. U igri je naravno i pre svega, Dizeldorf. LTU arena/stadion se neće baš lako rasprodati.
Link to comment
Sirimo nas mali Boss fan klub na okolne zemlje. :) Uskoro ce nam se pridruziti dva velika fana iz Hrvatske.
bok ljudi, ja sam Marija iz Zadra inače, a studiram u Zagrebu.veeeeeeeliki fan Bruce Springsteena, bila sam u Milanu, to mi je bio prvi koncert i bila je LUUUUUUUUUUDNICA!!! B) još neznam za San Siro, koja je to varijanta za Zagreb, koja agencija?
Link to comment
bok ljudi, ja sam Marija iz Zadra inače, a studiram u Zagrebu.veeeeeeeliki fan Bruce Springsteena, bila sam u Milanu, to mi je bio prvi koncert i bila je LUUUUUUUUUUDNICA!!! B) još neznam za San Siro, koja je to varijanta za Zagreb, koja agencija?
Secas se da smo pricali letos o toj agenciji.Ja sam planirao da idem na zadnji Milanski koncert tamo ali su me zeznuli jer su prodali sve aranzmane.Sad ne verujem da ce se prodati ali bolje je uzeti sto pre. 1000 kuna kosta.
Link to comment

Ajd da iskopiram svoj post...Kad smo vec kod Zadra, znam decka, zove se Ante, malo je stariji (mislim da je 66. godiste). Njegovi su sa Ista i ziveo je u USA prvih 11 godina zivota. Zajedno smo studirali u Zagrebu krajem 80-tih, on je zavrsio gradjevinski faks. Bas voli Springsteena i Waitsa. Imali smo neki band, ali kratko...Secam se da je u to vreme, kad srecom nije bilo mp3, imao sve Waitsove albume na kasetama i preko njega sam se bas zarazio...Ziveo youtube:

Ja ne znam sta covek moze vise da ocekuje od rock`n`rolla od Prove It All Night u ovakvoj izvedbi.Sto se tice novih fanova, impresioniran sam da su cure tako mlade lude za Bossom. Dakle, nije sve otislo u Hondoras... Edited by The Ghost
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...