Jump to content
IGNORED

The Boss


Mp40

Recommended Posts

No, ako se slabo videlo, dobro se čulo - ozvučenje je bilo krvničko, valjda da se održi utisak nekada legendarne energije.
Ha, i ja sam razmišljala što Bruce želi postići s tako nabrijanom set listom, tj. sve od reda žestokim pjesmama... i onda mi je palo napamet ovo što i tebi, da se zvukom nastoji nadoknaditi nedostatak nekadašnje motorike...No, kad bolje razmislim - jel lakše skočiti na klavir i dva puta mrdnuti guzicom, odklizati se s jednog dijela bine na drugi ili - derati se cijelu večer za mikrofonom bez prestanka? Ha?
Link to comment
Sirimo nas mali Boss fan klub na okolne zemlje. :) Uskoro ce nam se pridruziti dva velika fana iz Hrvatske.
Evo i druge polovice iz Hrvatske! :) Dva velika fana, hvala na tako ljubaznom uvodu. :) Marija je veći fan od mene jer zna riječi svih pjesama! I ima nekoliko tisuća njegovih fotki. B) Ja sa svoje strane mogu samo reći da mi je čitanje njegovih intervjua podjednako uživanje kao i slušanje njegove muzike... ili čitanje onog što drugi fanovi napišu o njemu. :)
Link to comment
Ha, i ja sam razmišljala što Bruce želi postići s tako nabrijanom set listom, tj. sve od reda žestokim pjesmama... i onda mi je palo napamet ovo što i tebi, da se zvukom nastoji nadoknaditi nedostatak nekadašnje motorike...No, kad bolje razmislim - jel lakše skočiti na klavir i dva puta mrdnuti guzicom, odklizati se s jednog dijela bine na drugi ili - derati se cijelu večer za mikrofonom bez prestanka? Ha?
Mislim da je ovo sasvim ok za ovaj deo turneje sto se tice njegove pokretljivosti na sceni.Kad krene stadionski deo bice skakanja i mrdanja guzice.Ne znam da li ste culi ali izgleda da ce biti i treca runda evropske turneje u septembru i oktobru kada ce i zavrsiti turneju.
Evo i druge polovice iz Hrvatske! :) Dva velika fana, hvala na tako ljubaznom uvodu. :) Marija je veći fan od mene jer zna riječi svih pjesama! I ima nekoliko tisuća njegovih fotki. B) Ja sa svoje strane mogu samo reći da mi je čitanje njegovih intervjua podjednako uživanje kao i slušanje njegove muzike... ili čitanje onog što drugi fanovi napišu o njemu. :)
Dobro nam dosli.Kakvi su vam za sad planovi za sledecu godinu i bruca Edited by BornToRun
Link to comment
Evo i druge polovice iz Hrvatske! :) Dva velika fana, hvala na tako ljubaznom uvodu. :) Marija je veći fan od mene jer zna riječi svih pjesama! I ima nekoliko tisuća njegovih fotki. B) Ja sa svoje strane mogu samo reći da mi je čitanje njegovih intervjua podjednako uživanje kao i slušanje njegove muzike... ili čitanje onog što drugi fanovi napišu o njemu. :)
ma nisam ja veći fan od tebe, sto ti je? :blink: neznam jos lyrics od E-Street Shuffle i par s WIESS i GFAP :rolleyes::lol: BTRda, sjecam se kad smo pričali o tome, al ima i u Rijeci isto agencija koja prodaje, neznam jel ima jos al cijene su od 1o00- 1300 knThe Ghostnemam pooojma koji je taj Ante, Zadar je pun Anti :lol: , jel on bio na kojem koncertu? inace u Zadru jos nisam upoznala nikog koji je bas bas zaludjen ko ja... :blink:
Link to comment
ma nisam ja veći fan od tebe, sto ti je? :blink: neznam jos lyrics od E-Street Shuffle i par s WIESS i GFAP :rolleyes::lol:
evo da naucis :lol: Sparks fly on E Street when the boy prophets walk it handsome and hot All the little girls' souls grow weak when the man-child gives them a double shot Them schoolboy pops pull out all the stops on a Friday night The teenage tramps in skintight pants do the E Street dance and everything's all right Well the kids down there are either dancing or hooked up in a scuffle Dressed in snakeskin suits packed with Detroit muscle They're doin' the E Street Shuffle Now those E Street brats in twilight duel flash like phantoms in full star stream Down fire trails on silver nights with blonde girls pledged sweet sixteen The newsboys say the heat's been bad since Power Thirteen gave a trooper all he had in a summer scuffle And Power's girl, Little Angel, been on the corner keepin' those crazy boys out of trouble Little Angel steps the shuffle like she ain't got no brains She's death in combat down on Lover's Lane She drives all them local boys insane Little Angel says, "Oh, oh, everybody form a line Oh, oh, everybody form a line" Sparks light on E Street when the boy prophets walk it handsome and hot All them little girls' souls grow weak when the man-child gives them a double shot Little Angel hangs out at Easy Joe's, it's a club where all the riot squad goes when they're cashin' in for a cheap hustle But them boys are still on the corner loose and doin' that lazy E StreetShuffle As them sweet summer nights turn into summer dreams Little Angel picks up Power and he slips on his jeans And they move on out down to the scene All the kids are dancin'
Link to comment
evo da naucis :lol: Sparks fly on E Street when the boy prophets walk it handsome and hot All the little girls' souls grow weak when the man-child gives them a double shot Them schoolboy pops pull out all the stops on a Friday night The teenage tramps in skintight pants do the E Street dance and everything's all right Well the kids down there are either dancing or hooked up in a scuffle Dressed in snakeskin suits packed with Detroit muscle They're doin' the E Street Shuffle Now those E Street brats in twilight duel flash like phantoms in full star stream Down fire trails on silver nights with blonde girls pledged sweet sixteen The newsboys say the heat's been bad since Power Thirteen gave a trooper all he had in a summer scuffle And Power's girl, Little Angel, been on the corner keepin' those crazy boys out of trouble Little Angel steps the shuffle like she ain't got no brains She's death in combat down on Lover's Lane She drives all them local boys insane Little Angel says, "Oh, oh, everybody form a line Oh, oh, everybody form a line" Sparks light on E Street when the boy prophets walk it handsome and hot All them little girls' souls grow weak when the man-child gives them a double shot Little Angel hangs out at Easy Joe's, it's a club where all the riot squad goes when they're cashin' in for a cheap hustle But them boys are still on the corner loose and doin' that lazy E StreetShuffle As them sweet summer nights turn into summer dreams Little Angel picks up Power and he slips on his jeans And they move on out down to the scene All the kids are dancin'
:lol::lol: tnx, potrudit cu se... :)
Link to comment
Mislim da je ovo sasvim ok za ovaj deo turneje sto se tice njegove pokretljivosti na sceni.Kad krene stadionski deo bice skakanja i mrdanja guzice.Ne znam da li ste culi ali izgleda da ce biti i treca runda evropske turneje u septembru i oktobru kada ce i zavrsiti turneju.Dobro nam dosli.Kakvi su vam za sad planovi za sledecu godinu i bruca
što se pokretljivosti tiče, on je i kad stoji pokretljiviji od svih drugih... Npr. na Vote For Change turneji, kad je pjevao Better Man s E. Vedderom iz Pear Jam, Eddie je (svaka mu čast, ja njega zbilja volim) pored njega djelovao kao neki nespretni dječarac koji ne zna kud bi s rukama. :) Treća runda EU turneje?? Jao, da barem, onda bih možda imala prilike vidjeti ga najesen! Druge godine idem u Milano, 25.6., ali zbog toga što na poslu ne mogu dobiti godišnji sve do 9. mjeseca, ne mogu ga vidjeti više od jednom. angry.gif Born To Run, na koliko ono koncerata ti ideš?
Link to comment

Evo nešto iz fanzina Hombre:BRUCE SPRINGSTEEN / Magic (Columbia, 2007)Bilo je samo pitanje vremena kad će Springsteenovo nezadovoljstvo stanjem stvari u američkom društvu, nakon Busheva reizbora, isplivati na površinu, tim više što se i sam aktivno angažirao u predsjedničkoj kampanji 2004., podržavajući Johna Kerryja, te organiziravši Vote For Change turneju. Nakon Kerryjevog poraza sljedilo je razdoblje kontemplacije zabilježeno na albumu Devils and Dust iz 2005., koje je Brucea usmjerilo prema starim protestnim folk pjesmama objavljenim lani na We Shall Overcome/The Seeger Sessions, možda u pokušaju da i sebe i svoje slušatelje podsjeti što su to temeljne životne i socijalne vrijednosti za koje se treba zalagati. Veličanstvena turneja sa Sessions Bandom očito je potaknula kreativni momentum jer, eto, nepunih godinu dana od njenog svršetka, Bruce ima novi album.Na naslovnici je polovica Bruceovog lica osvjetljena, a druga polovica je u sjeni. Taj dualizam karakterizira i njegovu muziku već dugi niz godina, tako da ni Magic nije izuzetak: skoro svih 12 pjesama su kao slatkiš umotan u privlačan blještavi celofan, koji kad se razmota i proba ostavlja gorak okus u ustima. Bruce o tome kaže:''Those are angry songs, but the lightness is intentional. It's crucial. Because otherwise I'm on a soap-box, banging people over the head ? with what? Anti-Bush messages? You have to make it personal. I love the seductive textures of pop music because they're so beautiful and they bring you in."Na albumu Magic Bruce je ponovno u svojoj misiji glasa savjesti uspavane Amerike. Uvodna pjesma Radio Nowhere poziv je na ''ustajanje'' ? is there anybody alive out there? ? mantra je koja se ponavlja kroz cijelu pjesmu, poziv da se odazovu oni koji misle i osjećaju kao on:''I want a thousand guitars/I want ponding drums/I want a million different voices speaking in tongues'' što se, naravno, ne mora shvatiti samo doslovno, već kao želja da se konačno jednom već nešto dogodi?Da je Magic politički album, postalo je još jasnije nakon što je Bruce sa E Street Bandom prije par dana započeo američki dio turneje. Pjesma Livin' In The Future postala je platforma za njegov već uobičajeni tzv. public service announcement, iliti obraćanje javnosti u kojem Bruce kritizira stanje stvari u američkom društvu. Gypsy Biker je furiozno gitarističko žalovanje za bikerom koji je u kovčegu vraćen s ratišta. Last To Die, još jedan u nizu veličanstvenih anti-ratnih Springsteenovih rock klasika, izravno postavlja pitanje kad će biti kraj ratnom besmislu ? who'll be the last to die for a mistake? Devil's Arcade hipnotičko je prisjećanje detalja iz života ranjenog vojnika čiji prestanak rada srca je prikazan upravo bolnim metalnim zvukom bubnjeva Maxa Weinberga. Ovaj set ''ratnih'' pjesama zaokružuje naslovna Magic, koja pojašnjava zašto i kako se događaju sve ove tragedije u američkom društvu. O tome Bruce kaže:''We live in a time where what was true was able to be portrayed as a lie, and what was a lie has been successfully portrayed as true, and has pulled an entire country down this tragic road.'' U pjesmi Magic mađioničar mekanim, zavodljivim glasom publici nabraja repertoar svojih trikova, završavajući svaki put sa superiornim zaključkom ''this is what will be'', apsolutno siguran u svoju nadmoć nad začaranim auditorijem, koji će poslušno slijediti svaki njegov potez. Paralela s ''mađioničarima'' iz Busheve administracije koji cijelu naciju (ili cijeli svijet) vuku za nos više je nego jasna.Ovo je jedan od boljih albuma u Bruceovoj karijeri, no ipak se ne može nositi s ekspresivnošću njegovih ranijih albuma, poput Nebraske ili Darkness On The Edge Of Town. Bruceove misli na tim albumima bile su artikulirane kroz jednostavnu, ali bolno dirljivu i direktnu liriku, što je postalo i njegov zaštitni znak. Ta poetičnost već dugo nedostaje u njegovim stihovima, što se osjeti i na Magic. No, Bruce Springsteen nije samo muzika, on je način života, pogled na svijet, stav.Zbog toga će, bez obzira na umjetničke dosege, svaki njegov budući javni istup biti i više nego dobrodošao.''Trust none of what you hearAnd less of what you see''

Link to comment
e imam taj clanak B) mogli smo i mi napisat izvjestaj iz Milana :wink:
Hey, baby! :wink: Pa ti si ga napisala na btx, i to izvrsno!Nego, novi Uncut ima par stranica (sa krasnim slikama) o dijelu američke turneje, njihov novinar je pratio bend kroz tri grada.Na njihovoj listi albuma 2007. Magic je na 20. mjestu.A u Jutarnjem ga je Dragaš stavio na 6.
Link to comment
Ha, i ja sam razmišljala što Bruce želi postići s tako nabrijanom set listom, tj. sve od reda žestokim pjesmama... i onda mi je palo napamet ovo što i tebi, da se zvukom nastoji nadoknaditi nedostatak nekadašnje motorike...No, kad bolje razmislim - jel lakše skočiti na klavir i dva puta mrdnuti guzicom, odklizati se s jednog dijela bine na drugi ili - derati se cijelu večer za mikrofonom bez prestanka? Ha?
Sto se pevanja tice, tu se nema sta zameriti. Vec sam napisao da mi je posebno dobro zvucala The Rising. Sve ukupno, kada je pevanje u pitanju, koncert je bio atomska bomba... Inace primetio bih da se na ovom forumu nije bas ozbiljnije govorilo o albumu Magic. Uglavnom su to prenesene top liste, tekstovi i sl., ali je malo licnih komentara. Valjda su svi pomalo zbunjeni. Ja sam prilicno zbunjen. Ne ocenjujuci kvalitet albuma (u ovom trenutku), podsetio bih se sledeceg: John Landau je u avgustu najavljujuci novi album izjavio, otprilike, da se na novom albumu Springsteen ne bavi uopste politikom, te da se samo na osnovu pesme Devil's Arcade mogu naslutiti njegovi politicki stavovi??!! A album je toliko zagrizao u politiku, da vise nisam siguran radi li se u pesmi You'll Be Comin' Down (a koja se meni licno veoma dopada i koja je, uzgred, jedina sa novog albuma koja nije do sada izvodjena uzivo?!) o Dzordzu Busu ili o onome o cemu sam ja zamisljao/zamisljam da se radi... John Landau je, iz marketinskih razloga (pretpostavljam; po drugoj varijanti on album Magic nije uopste razumeo, sto nije bas realna opcija) rekao jednu veliku neistinu. Zanimljivo. I ne bas u Bruce-ovom stilu, dodao bih.
Link to comment
Sto se pevanja tice, tu se nema sta zameriti. Vec sam napisao da mi je posebno dobro zvucala The Rising. Sve ukupno, kada je pevanje u pitanju, koncert je bio atomska bomba... Inace primetio bih da se na ovom forumu nije bas ozbiljnije govorilo o albumu Magic. Uglavnom su to prenesene top liste, tekstovi i sl., ali je malo licnih komentara. Valjda su svi pomalo zbunjeni. Ja sam prilicno zbunjen. Ne ocenjujuci kvalitet albuma (u ovom trenutku), podsetio bih se sledeceg: John Landau je u avgustu najavljujuci novi album izjavio, otprilike, da se na novom albumu Springsteen ne bavi uopste politikom, te da se samo na osnovu pesme Devil's Arcade mogu naslutiti njegovi politicki stavovi??!! A album je toliko zagrizao u politiku, da vise nisam siguran radi li se u pesmi You'll Be Comin' Down (a koja se meni licno veoma dopada i koja je, uzgred, jedina sa novog albuma koja nije do sada izvodjena uzivo?!) o Dzordzu Busu ili o onome o cemu sam ja zamisljao/zamisljam da se radi... John Landau je, iz marketinskih razloga (pretpostavljam; po drugoj varijanti on album Magic nije uopste razumeo, sto nije bas realna opcija) rekao jednu veliku neistinu. Zanimljivo. I ne bas u Bruce-ovom stilu, dodao bih.
Meni se ideja i poruka albuma jako sviđa. I općenito mi je jako drago što je Bruce politički angažiran; voljela bih da iduće godine napravi i korak dalje. On sam je album dobro pojasnio u intervjuima, a i na svakom koncertu u uvodu u Living in the future kaže što mu je na duši. :)
Link to comment
Hey, baby! :wink: Pa ti si ga napisala na btx, i to izvrsno!Nego, novi Uncut ima par stranica (sa krasnim slikama) o dijelu američke turneje, njihov novinar je pratio bend kroz tri grada.Na njihovoj listi albuma 2007. Magic je na 20. mjestu.A u Jutarnjem ga je Dragaš stavio na 6.
e morat cu taj uncut pogledat negdi B) btw, HAPPY NEW YEAR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...