Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

Uprava se otvorila za 7milki£ :Hail: a uspeo sam i pozajmice da produzim. Obecacu im Evropu pa nek ide zivot.

Btw Overi Ntcham klinac iz Citya

Link to comment

Obecao borbu za Evropu, dobio 9milki i jos prodao 2 igraca za 1.2milki £. Ulazim u avgust, navukao boga oca na loan i doveo krilo i stopera, ostajem sa jos nekih 5.5 milki za jednog Box-to-Box i evenutalno LB. Slatke muke

Link to comment

Ovo mi je sjajno, momak kuburi po nizim ligama ITA, ali zato nije zainteresovan da predje u ekipu koja igra Ligue1

 

antonio-barreca-reports-.png

 

antonio-barreca-history-.png

 

edit: Stvarno sam volina, covek je tek potpisao za Modenu :isuse:

Edited by John Coltrane
Link to comment

:lol:

Ја већ кренуо да ти то напишем, па угледах едит у задњи час.

едит: мислим не да си волина, ово друго :lolol:

Edited by Cane Vukic Prebranac
Link to comment

Dakle premijerna sezona u Ligue1 zavrsena iznad svih ocekivanja (media prediction bio 19).

14. mesto, daleko od zone ispadanja, u kojoj nisam bio nijednom u toku sezone.

 

ligue-1-overview-stages-.png

 

Evo i rezultata

Posle neocekivano dobrog starta (2X i pobeda nad Monakom) usledile su povrede, pauze za kvalifikacije i moja toplo-hladno forma uglavnom pobeda kuci poraz u gostima. Kraj oktobra, ceo novembar i decembar su totalni raspad-niz od 13 tekmi i samo jedna pobeda.  To me je definitivno kostalo moguceg izlaska u Evropu. U januaru je turning point bilo dovodjenje na pozajmicu Oliver Nthcam iz Citya i njegov ucinak 5 golova i 2asistencije za niz od 5 meceva bez poraza. No ipak sam ponovo poceo da tavorim, zahvaljujuci cestom menjanju golmana (Cleiton, Alblas, Valette) i sporadicnim povredama. Odbrana je pakao,primio sam 73 gola, treca najlosija odbrana u ligi, a uz Stefana Mitrovica (34 tekme) su se smenjivala jos 3 stopera sa preko 10 tekmi  :(. Dakle to je definitivno najbitniji segment na kom cu preko leta morati da poradim.

 

schedulesenior-fixtures-.png

 

schedulesenior-fixtures-.png

 

Ipak pored svega toga vrlo bitna stavka su finansije koje sam uspeo da zauzdam i ostvarim profit, a svi znamo da gazdama to igra vrlo bitnu ulogu.

 

inboxinbox-11.png

 

Pregled ucinka igraca. Mazou 18 golova, Potts 6 asistencija i po isteku pozajmice uspeo sam da ga potpisem. Pored njih dvojice i pomenutog Ntchama, Luka Jovic i pored povrede od 3 meseca odigrao dobro, kao i jos jedan pozajmljeni igrac Bentivegna iz Palerma (5golova i 4 asistencije). Od Patricka Robertsa iz Fulama sam ocekivao vise, a Rositer iz Liverpula (novi Dzerard, navodno) me je sahranio u par navrata zbog svoje agresivnosti (8 zutih i 2 crvena u 25meceva)

 

squad-players-players-4.png

 

Uprava se isprsila za 9milki, ali sam do sad (trenutno je pocetak avgusta) trosio vrlo umereno.

Uspeo sam da prodam Alblasa i to u PSG za 1milion i M'Madia koji je bio dosta dobar u drugoj ligi, ali ipak nema kvaliteta ni visi rang on je utopljen za 200k i uspeo sam za 3 pozajmice da navucem oko pola milke.

Dosli su Bernardeschi (AMRL), Loftus Cheek (MC), Simone Romagnoli (DC), a od pozajmljenih najvise ocekujem od spica Benfike Freisenbichlera koji je dete Bajerna, inace bio odlican u PSV i PAOKu na pozajmicama i koga sam ja jurio zadnje 2 sezone.

 

transferstransfer-histor.png

 

Obzirom da igram 4-2-1-2-1 sa nekada prebacivanjem AP na SS ili sa prebacivanjem AncorMan na Box-to-Box upravo mi BtB igrac i treba. Dakle jedan da kida na box-to-box i evenutalno neki matori iskusan na golu (prosle sezone propustim Jana Muchu i jos gore Butella)

 

Evo i treninga, tj. trenera, ove sezone sam pojacao staf i obezbedio jos par novih mesta za skaute.

 

trainingcoaches-2.png

 

A ne racunajuci poraz od Boke, vodio do 15min pre kraja a onda se opustio :fantom:, pripremni period odradjen bez greske, em sam sve pobedio, em sam imao prostora da rotiram dosta free igraca koji su mi bili na trial, em sam uspeo da nesto i zaradim (npr. protiv Rome i Boke je bilo preko 10hiljada ljudi)

 

schedulesenior-fixtures-.png

Link to comment

Nemam vremena da igram ali sam pričao sa ortakom što radi research i upalo mi u oči da kaže da smo mi stoka i da i u tom delu posla postoji animozitet Partizan-Zvezda, tipa ne može ovaj iz Zvezde da ima takve ocene i taj neki kurac na osnovu koga se određuje upside itd itd A recimo Norvežani pumpaju svojima ocene, to kao svi znaju :)

Link to comment

Norvezani, Rumuni i jos par research ekipa pumpaju ocene svojim igracima, nasi su bili potcenjeni realno ocenjeni do osvajanja onog EP za omladince, tada je odluceno da se malo podigne potential ability nasim mladim igracima. U principu, nema tog animoziteta pfc-czv, maltene svako moze da ucestvuje u researchu pa i da mu se ime pojavi u igri :D

Edited by sabahudin
Link to comment

Da, kaže i on da je EP U19 bilo prekretnica na neki način. Ali rekao mi je i za ovo Partizan-Zvezda i još dosta stvari. Ako je lagao mene i ja lažem vas, ali on kaže da možda njih 10 u Srbiji dobiju igricu unapred da isprobaju na nekih mesec i po dana ranije. 

Link to comment

Beta verzija se deli uglavnom preko domaceg FM sajta zasluznim ljudima, to sve ide preko SI gamesa. Ona je puna bagova koji treba da se srede do full verzije, tako da nije preterano igriva.

 

Srbija ima istog glavnog researchera vec 15-ak godina, kao sto rekoh svako moze da pomogne oko researcha i ocenjivanja igraca preko domaceg sajta. Ja sam u CM/FM vodama vec skoro 15 godina, ne mogu da kazem da sam primetio neku pristrasnost oko ocenjivanja igraca, ali svako ima svoje misljenje.

Link to comment

I ja mislim da je preterano to da se nekome namestaju ocene i da se radi jedni vs. drugi. A to sto su sa mozda Rumuni hit, a pre toga nekog drugi to je malo i stvar trenda, malo i poboljsanja prodaje, marketinga, za to se ne mogu kriviti obzirom da se oni pojavljuju kao dobri igraci tek posle par sezona.

Secam se 2008. i finskog trilinga Mika Airtalo, Patrik Lomski i Juka Letovara koji su ubijali.

 

Ono sto moram priznati da su se svojski ogresili o Matica,mislim da je to ispravljeno onim februarskim patchom.

Link to comment

Посао у Лестеру и уопште тај сејв завршен је у стилу. Освојили смо први ФА куп у историји клуба. У полуфиналу је пао бранилац трофеја Челзи (2:0), а у финалу Саутемтон - 3:1.

mQ5Do6Y.png

 

У Премијер лиги се једноставно није могло преко осмог мјеста. Поново смо заустављени у Лиги Европе, овај пут од Милана (1:1, 2:3).

nTSOq1C.png

 

Ево и екипе у тој посљедњој сезони.

jhklQ5u.png

 

Почео сам вечерас испочетка. Сачекао сам да Клоп добије отказ и крајем новембра 2014. преузео Борусију Д.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...