Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

Група „Смрт женама” на Фејсбуку
Група „Смрт женама” на ФејсбукуТужилаштво ће испитати ко стоји иза постављања тог материјала на Интернет„Смрт женама”, назив је групе која је пре пар дана основана на популарној социјалној мрежи Фејсбук и која је у првих 24 сата постојања „колекционирала” више од 450 чланова, који су на српском језику коментарисали фотографије на којима се налазе испребијане и унакажене жене и слике мушкараца у „акцији” бруталног премлаћивања припадница нежнијег пола.Уз портрете жена „осликаних” масницама, модрицама и крвним подливима непознати оснивачи групе су, између осталог, написали: „Хоћете да се изједначавате са мушкарцима, да радите мушке послове, да нас варате, да нам избијате паре из џепа, а да не слушате мушкарце. Па превише смо вам допустили, поштоване жене, сад је дошло време да се грешке исправљају и жене на онај свет шаљу”. Администратори Фејсбука у петак поподне су уклонили ову групу са мреже, али је она у првим сатима понедељака поново „васкрсла” и до закључења овог броја прикупила је нових 350 чланова, а оснивачи ове групе „Смрт жене” у својој „уводној речи” припадницима „јачег пола” поручили су: „Стоп женским гадостима, преварама и обманама, оне су кукавице које не заслужују да живе, памет у главу, не млатимо се између себе, млатимо и убијајмо жене!” Портпарол Републичког јавног тужилаштва Томо Зорић је у изјави за наш лист истакао да ће, у сарадњи са МУП-ом бити истражени сви детаљи око појављивања ове групе на Фејсу, а активисткиња Аутономног женског центра Бобана Мацанковић оцењује да је постојање ове друштве на популарној друштвеној мрежи најстрашнији доказ тезе да је агресија постала монета за комуникацију у нашем друштву и да насиље најчешће пролази некажњено. Она подсећа да подаци Аутономног женског центра говоре да готово сваке недеље једна жена страда од руке свог партнера – брачног, ванбрачног, бившег или садашњег, а од почетка ове године 26 жена је завршило у читуљи због насиља партнера. Психолог Маја Антончић истиче да није без значаја чињеница да се ова група појавила у месецу који је обележила експлозија насиља на београдским улицама и на фудбалским теренима и да још више забрињава чињеница да група „Смрт женама” има толики број чланова. „Ова група поново је скренула пажњу на чињеницу да насиље над женама постоји и да постоје особе које се не либе да се у јавности хвале податком да су жене слабији и мање вредан пол који заслужује да трпи насиље. Ово је експлицитан одговор на питање – ко су (потенцијални) виновници насиља над женама”, резимира наша саговорница.
:isuse: Sem par idiota u toj grupi svi koji su se uclanili koliko sam video su to uradili da bi napusili osnivaca grupe. Javite strucnom komentatoru da se ne brine.
Link to comment

Ok mozda je do mene i mog manjka socijalne svesti ali stvarno ne kapiram celu medijsku frku i masovne pozive na fejsbuk aktivizam zbog grupe koju je napravio klinac koga je ostavila riba iz VIII-3Prosto mi je neverovatno da ljudi shvataju tu grupu ozbiljno. Ako cemo tako da krenemo mozemo da prijavimo i grupu "Umrite svi koji slusate narodnjake" zbog pretnji smrcu, "Pusite ga grobari, vi ste picke najvece" zbog seksualnog uznemiravanja a "Smrt muskarcima koji varaju" poziva na nasilje.

Link to comment
Ok mozda je do mene i mog manjka socijalne svesti ali stvarno ne kapiram celu medijsku frku i masovne pozive na fejsbuk aktivizam zbog grupe koju je napravio klinac koga je ostavila riba iz VIII-3Prosto mi je neverovatno da ljudi shvataju tu grupu ozbiljno. Ako cemo tako da krenemo mozemo da prijavimo i grupu "Umrite svi koji slusate narodnjake" zbog pretnji smrcu, "Pusite ga grobari, vi ste picke najvece" zbog seksualnog uznemiravanja a "Smrt muskarcima koji varaju" poziva na nasilje.
Upravo ja htedoh da napisem to, ali iskreno sam se plasio da budem nazvan fasistom. Ok, svakako je strasno ono sto su par njih pisali tamo, ali i dalje postoji par stotina grupa koje su mnogo brojnije i ozbiljnije, a za koje sve zabole patka. Bilo je i jos uvek ima grupa od po nekoliko desetina hiljada clanova koji konstantno pisu svakakve koljacke gluposti i niko se oko toga ne cima, ali grupu u kojoj je od 300 ljudi, 295 uslo da jebe majku kreatoru, a 5 zbog toga sto se slazu sa idejom (od toga su 4 verovatno maloletni) su odjednom predstavili kao glavni problem u zemlji. Bas me zanima da li ce sada i ono dete od 8 godina koje je napravilo grupu "Smrt muskarcima" da napadnu tako. <_< Jos jednom, naravno da je uzasno i debilno i sve, nikakvo opravdanje ne postoji, ali pitanje je zasto se javnost aktivira samo kada su ovako ekstremni primeri u pitanju, a ne i kada je uza populacija od polne zastupljena i na cije se klanje poziva.
meni je bilo sick kad sam videla grupu. naježila sam se.ova grupa je više sick od bilo koje grupe koju sam videla na fejsbuku.moralna panika (i proglašavanje *vanrednog stanja*) je potpuno uobičajena reakcija posle ovakve provokacije!edit:dodala quote Edited by Sara Goldfarb
Link to comment
Ok mozda je do mene i mog manjka socijalne svesti ali stvarno ne kapiram celu medijsku frku i masovne pozive na fejsbuk aktivizam zbog grupe koju je napravio klinac koga je ostavila riba iz VIII-3Prosto mi je neverovatno da ljudi shvataju tu grupu ozbiljno. Ako cemo tako da krenemo mozemo da prijavimo i grupu "Umrite svi koji slusate narodnjake" zbog pretnji smrcu, "Pusite ga grobari, vi ste picke najvece" zbog seksualnog uznemiravanja a "Smrt muskarcima koji varaju" poziva na nasilje.
Upravo ja htedoh da napisem to, ali iskreno sam se plasio da budem nazvan fasistom. Ok, svakako je strasno ono sto su par njih pisali tamo, ali i dalje postoji par stotina grupa koje su mnogo brojnije i ozbiljnije, a za koje sve zabole patka. Bilo je i jos uvek ima grupa od po nekoliko desetina hiljada clanova koji konstantno pisu svakakve koljacke gluposti i niko se oko toga ne cima, ali grupu u kojoj je od 300 ljudi, 295 uslo da jebe majku kreatoru, a 5 zbog toga sto se slazu sa idejom (od toga su 4 verovatno maloletni) su odjednom predstavili kao glavni problem u zemlji. Bas me zanima da li ce sada i ono dete od 8 godina koje je napravilo grupu "Smrt muskarcima" da napadnu tako. <_< Jos jednom, naravno da je uzasno i debilno i sve, nikakvo opravdanje ne postoji, ali pitanje je zasto se javnost aktivira samo kada su ovako ekstremni primeri u pitanju, a ne i kada je uza populacija od polne zastupljena i na cije se klanje poziva.
Link to comment
Upravo ja htedoh da napisem to, ali iskreno sam se plasio da budem nazvan fasistom. Ok, svakako je strasno ono sto su par njih pisali tamo, ali i dalje postoji par stotina grupa koje su mnogo brojnije i ozbiljnije, a za koje sve zabole patka. Bilo je i jos uvek ima grupa od po nekoliko desetina hiljada clanova koji konstantno pisu svakakve koljacke gluposti i niko se oko toga ne cima, ali grupu u kojoj je od 300 ljudi, 295 uslo da jebe majku kreatoru, a 5 zbog toga sto se slazu sa idejom (od toga su 4 verovatno maloletni) su odjednom predstavili kao glavni problem u zemlji. Bas me zanima da li ce sada i ono dete od 8 godina koje je napravilo grupu "Smrt muskarcima" da napadnu tako. <_< Jos jednom, naravno da je uzasno i debilno i sve, nikakvo opravdanje ne postoji, ali pitanje je zasto se javnost aktivira samo kada su ovako ekstremni primeri u pitanju, a ne i kada je uza populacija od polne zastupljena i na cije se klanje poziva.
Pa nije bas tako. Cini mi se da kad je napravljena ona grupa podrske tatonovim ubicama da su posle pohapseni neki klinci koji su previse lajali.Ali ti si u pravu u jednom a to je da se populisticki pristupa tome - ako se 99% ljudi slaze da nesto treba zabraniti a i jos je po zakonu odmak to vlast uradi, ako se pak 90% ljudi "gadi" nekoga na cije ubistvo se poziva vlast cuti ko picka jer nece da ide protiv naroda koji je ionako ne voli. Jbg.
Link to comment
meni je bilo sick kad sam videla grupu. naježila sam se.ova grupa je više sick od bilo koje grupe koju sam videla na fejsbuku.moralna panika (i proglašavanje *vanrednog stanja*) je potpuno uobičajena reakcija posle ovakve provokacije!edit:dodala quote
Ne znam zasto si se najezila. Da li stvarno mislis da osnivac grupe zaista zeli smrt svim zenama pa je dosao na FB i nasao 300 itomisljenika za konacni obracun? Kao sto rece Shan Jan ima mnogo gorih i ozbiljnijih grupa pa niko nista ne govori niti radi po njihovom pitanju. Pogledaj smo anti albanske i anti srpske grupe pa ces videti i sama. A ako hoces da potpuno shvatish koliko je ova grupa glupa i u principu bezopasna baci pogled na grupe koje se ticu Srebrenice koje svako malo malo iskacu po FB
Link to comment

Problem je sto neko cak i iz zezanja napravi grupu koja poziva na smrt bilo koga. I "smrt silovateljima" (ja sam pobornik kastracije nazivo, a ne smrti kao kazne za silovatelje i pedofile) bi trebalo isto da se tretira, zato sto je pozivanje na smrt ono sto je lose.Bilo da su maloletnici ili debili preko 18 godina, ovo jeste problem, makar i za tu jednu osobu koja je sve to pokrenula. Najlakse je reci "to su klinci uradili, nije to nista", problem je sto je nekome palo na pamet da osnuje takvu grupu. Isto je i za "smrt muskarcima" i "pederima" i "____________ (dodaj po zelj)".

Edited by Milosh76
Link to comment
Ne znam zasto si se najezila. Da li stvarno mislis da osnivac grupe zaista zeli smrt svim zenama pa je dosao na FB i nasao 300 itomisljenika za konacni obracun? Kao sto rece Shan Jan ima mnogo gorih i ozbiljnijih grupa pa niko nista ne govori niti radi po njihovom pitanju. Pogledaj smo anti albanske i anti srpske grupe pa ces videti i sama. A ako hoces da potpuno shvatish koliko je ova grupa glupa i u principu bezopasna baci pogled na grupe koje se ticu Srebrenice koje svako malo malo iskacu po FB
naježila bih se i da sam videla grupe koje spominješ.ne vidim u čemu je problem sa mojom organskom reakcijom! :blink: koliko god da je grupa *benigna* (mada je i to diskutabilno) zabrinjavajuća je ta početna ideja koja je nekome pala na pamet (evo miloš76 lepo napisao).
Link to comment

Mislim da je tvoja kao i uopste cela reakcija na grupu preterana. Ideja smrt zenama je u rangu sa onom da su muskarci svinje i svi su isti ili da su sve zene kurve i slicne stvari koje ljudi misle ili kazu u afektu kada im se desi nesto lose sto ukljucuje suprotni pol.Zaista ne mislim da neko zbog ove grupe treba da objasnjava sudiji za prekrsaje da nije hteo da pobije sve zene ili jos gore da ide u zatvor.

Link to comment

ja ne mislim. takođe mislim da govorimo o različitim aspektima cele priče te ću se samo povući iz ove (izvini, ali) nekontruktivne konverzacije.

Link to comment
Mislim da je tvoja kao i uopste cela reakcija na grupu preterana. Ideja smrt zenama je u rangu sa onom da su muskarci svinje i svi su isti ili da su sve zene kurve i slicne stvari koje ljudi misle ili kazu u afektu kada im se desi nesto lose sto ukljucuje suprotni pol.Zaista ne mislim da neko zbog ove grupe treba da objasnjava sudiji za prekrsaje da nije hteo da pobije sve zene ili jos gore da ide u zatvor.
U afektu ne moze da traje citavu vecnost. Problem je sto sem zajebancije i nekontrolisanog izliva mrznje ima i ljudi koji zaista podrzavaju takve stvari. Da nije tako ne bi ni onaj francuski navijac bio ubijen vec bi i dalje gledali samo po fejsu "ubij, zakolji" poruke. Posto ne mozes znati ko se samo zajebava, ko se samo proserava a ko bi stvarno to uradio - moras to saseci, tj. pokazati da se tako ne sme.
Link to comment
U afektu ne moze da traje citavu vecnost. Problem je sto sem zajebancije i nekontrolisanog izliva mrznje ima i ljudi koji zaista podrzavaju takve stvari. Da nije tako ne bi ni onaj francuski navijac bio ubijen vec bi i dalje gledali samo po fejsu "ubij, zakolji" poruke. Posto ne mozes znati ko se samo zajebava, ko se samo proserava a ko bi stvarno to uradio - moras to saseci, tj. pokazati da se tako ne sme.
Ne moze afekt da traje citavu vecnost ali ne mozes ni FB grupu koja je potpuno nerealna smatrati zlocinom. Posto vidim da su najavljena hapsenja po nekim medijima jedva cekam da vidim tog zlog mastermind-a koji se nalazi iz te teroristicke grupacije. A sto se tice Tatona kao sto neko vec rece ko god je podrzavao to na FBu je bar priveden na informativni razgovor. I to je ok i osnovano ali privoditi ljude zbog Smrt Zenama je po meni preterivanje sa zeljom da se eto pokaze kako se eto nesto radi po tom pitanju.Evo iz dosade ukucah smrt u FB grupe i dobih grupe koje su starije i mnogobrojnije a neke i ozbiljnije od te famozne grupe pa naletoh na Smrt: Farmi, Pederima, Skoli, Debelim zenama, Grandu, Fizici, Kurvama koje se mesaju izmedju drugara, Policiji, Komarcima, Emosima, Trajkovicu, Parking Servisu, Siptarima, Sparti, Kishi, Droljama itd. Najvise mi smeta to sto se ovo predstavlja kao neki veliki uspeh a ustvari se nista konkretno ne radi. Menjao bih 10 ovakvih grupa za dva uhapsena tipa koji zlostavljaju svoje zene.
Link to comment

Pazi zatvaranje ove grupe nije nikakav uspeh, prosto sam konstantovoa da treba da se zatvori (ko sto nikakav uspeh nije ni zatvaranje grupe podrske tatonu u odnosu na eventualno uspesno sudjenje ubicama). Radi se o tome da se "zivljenjem" takvih grupa daje neka vrsta podrske agresivnim razmisljanjima. Kao sto svakodnevno lamentiranje o cistom pravom srpstvu "nasih 1389" i "dveri" boostuje samopouzdanje onima koji bi da kolju pedere. Dakle treba zatvoriti i treba lupiti par cuski onima koji su pisali te gluposti a pravi uspeh bi bilo da konacno imamo kvalitetno sudstvo al o tome nisam vise u stanju ni da sanjam...A smrt siptarima ce jos dugo da stoji jer ova vlada je cisto populisticka. Jedino neki medijski hajp moze to da promeni.

Link to comment
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs188.snc1/6289_1036366846737_1752469535_73961_1318596_n.jpghttp://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=1080668234244&set=a.1095071714322.12017.1752469535&pid=159496&id=1752469535http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=1095073874376&set=a.1095071714322.12017.1752469535&pid=185266&id=1752469535i komenti su bitni.Ipak, moj licni favorit je devojka (?) '95 sa 5000 prijatelja i about me u kom stoji:••• nOsim air max, pucim se na slikama, bOli me kurac, za vas sa kOmplexima. . . izbacujem sise, tako mi je full, prOzivate kad me nema i Onda ste cOol. . . na slikama se guzim, lajkovi stizxu, dOk gledate sliku kare vam se dizu.!!! •••i••• Ti kazxesx da si pOpularna, ja sam brate pOznata!! ^^ ti si takO sOcijalna, a ja furam tOzla, Od sebe prawisx bOga-ja sam widela & cxula O tebi mnOgO tOga....MalO si isfOlirana, ja sam mnOgo wisxe...Kad uzimasx me u usta-BRATE SAMO TISXE!! ;))) •••Fotke su posebna prica, ima je ortak u prijateljima pa sam bacio pogled.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...