Jump to content
IGNORED

FACEBOOK


Milosh76

Recommended Posts

Mislim da me nisi razumeo. Razumem neku firmu (malu ili veliku nebitno) ili recimo medijske kuce (novine) koji, zbog toga sto ce ljude mrzeti (ili se jednostavno nece setiti) da saltaju sa news feeda na explore, misle da ce im reklama slabije stizati do ciljne grupe.

 

Kompromisno resenje (ne znam da li bi bilo tehnicki izvodljivo) bi bilo da se svakom korisniku pruzi mogucnost da podeli feed na news i explore, pa ko hoce moze tako, a kome se ne svidja ta varijanta da mu sve ide u jedan feed. 

 

Meni bi npr. mnogo vise smetalo to sto postovi ne idu hronoloski i sto ne izlaze svi, nego oni (algoritam) biraju satro "kvalitetniji, vazniji i tebi drazi i tvojim interesovanjima blizi" sadrzaj. Na tviteru su uradili nesto slicno, ali su otavili mogucnost da odaberes da li hoces da ti oni serviraju tvitove ili da ti izlaze svi i hronoloski. Naravno, poceli su i oni tamo da izbacuju tudje lajkove tebi u feed, da ti odaberu nekoliko postova izaslih od kad nisi bio online (sto eksli ume biti i korisno), ali i dalje ti generalno ide feed u realnom vremenu™ ako odaberes tu opciju. 

Link to comment

Razumeo sam te dobro. Hoću da kažem da ja, pored par pageova koje održavam i za koje mi je bitno da budu vidljivi, imam i nekoliko njih koje pratim i stalo mi je da ih regularno vidim. Ima da se čekira opcija "see first" i to bi kao trebalo da pomaže, ali se u praksi svodi na to da ti obaveštenje o tome stigne sa pola čuke zakašnjenja.

 

Hoću reći, ljudi prate svašta i hoće to da imaju u regularnom feedu, a ne da moraju da se sete da kliknu na raketicu.

Link to comment

A dobro, to je vec stvar navike ili preference™. Nekom odgovara da npr. preceslja caskom news feed, pa predje na explore, pa na page feed. Nista nece propustiti, a bice preglednije i brze ce doci do zeljenog posta (tj. pre ce mu se taj potencijalni zeljeni post pojaviti dok skroluje). 

 

Doduse, verovatno komocija zavisi i od broja prijatelja koje neko ima i broja stranica koje prati. Svakako je bolje dati korisnicima mogucnost da sami odaberu kako zele da primaju sadrzaj™, ali sto rece ljakse radije bi gazda da sam odlcuje o tome. 

 

Znam da ljudi imaju dosta problema sa fb-om, nonstop nesto baguje, vrti jedno isto na feedovima, skrolujes nekoliko pura i tajmlajn se jednostavno prekine, tj. zaustavi. I cini mi se da se to pogorsalo u vreme trajanja ove podela feedova. 

 

Voleo bih da vidim sta su ovi iz fb-a zakljucili na osnovu ovog eksperimenta. 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Fejs je smrt, bavite se sportom.

 

Odradih danas mnogo bitnu stvar al iscrpeh energiju. Jel postoji neki stelt mod za citanje? Ne bih nikog da blokiram al nisam bas uvek za cet...

Link to comment
3 hours ago, katamaran said:

Fejs je smrt, bavite se sportom.

 

Odradih danas mnogo bitnu stvar al iscrpeh energiju. Jel postoji neki stelt mod za citanje? Ne bih nikog da blokiram al nisam bas uvek za cet...

 

Odeš u messenger pa na settings, pa isključiš account.

 

Untitled-1.jpg

 

Ili si možda mislio na ovo:

 

Untitled-2.jpg

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ok, hvala puno. Kapiram da treba da se krijem od pojedinaca a ne od svih. Bitno mi je da pojedinac ne provali... Pojedinke tacnije :)

 

Kad budem pri sebi proucicu. Sad ne mogu da saberem 2 i 2

 

a moram da vidim oko rama koji moram da dokupim...

Edited by katamaran
Link to comment

Nesto cu morati. Zene su gore od nas 100%. Lakse bih poodneo pun inbox kita nego ovo.

 

edit: da ponovim ideju. Da me ne vide al da ne provale da su blokirane. Trulo mi je to. A ne umem na finjaka da otkacim.

 

Krene od da te pitam nesto na brzaka pa ...


 

Edited by katamaran
Link to comment

Jako sumnjiva prica. Mirise mi na nekoga ko hoce da navuce sto veci broj ljudi na svoju skriptu.

 

FB jeste spijunsko zlo al bas da ih klinac sa NZ-a provali..

Link to comment

Ne treba ti nikakva skripta, mozes da vidis i u brauzeru sta ima u HTML fajlu.

 

Ja npr. nemam ni pozive ni SMS-ove, ali imam sve FB poruke.

 

Kao sto neko rece u tom TW threadu, moguce je da zavisi od OS-a i aplikacija koje su koriscene - nece biti svima isto.

Link to comment

Samo napominjem da se neko ne navuce. Posle ja da ispadnem grbav. Podozriv sam kad bi neko da se izvrsava njegova skripta a ovo je sjajan nacin da navuces mase.

 

Mozda samo nisi nasao pozive?

 

edit: nikad sporije otvaranje page source-a...

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...