Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

gukesh pred pobedom. izgleda da pre ili kasnije firouzja uvek napravi neki blunder. usput caruana imao odlicnu poziciju protiv pragga ali je i on povukao slabije poteze.

Link to comment

Ian je olako stavio na kocku turnir, ali ako ne smes da se upustis u borbu sa belima, nego sam forsiras remi a bilo je jos dosta da se igra, onda i ne zasluzujes da dobijes turnir. Nakamura je objasnio da je prihvatio remi jer u poslednjem kolu ima bele protiv Gukesha. Sad je jasno da Ian, Nakamura i Fabiano moraju da pobede jer nijednom remi ne odgovara.

Link to comment

Mozda bi i najpravednije bilo da fabi i nepo remiziraju, a onda ovamo da nakamura i gukesh resavaju direktno pitanje izazivaca, gde bih minimalnu prednost dao nakamuri, mada su sva tri znaka podjednako moguca... 

 

Jel bio nekad ranije neko da je sa 18 igrao mec za titulu? (ne racunam ono vreme rascepa fide i pca) 

Link to comment
5 minutes ago, MocaVukotic said:

Jel bio nekad ranije neko da je sa 18 igrao mec za titulu? (ne racunam ono vreme rascepa fide i pca) 

Nikad. Fiser i Karlsen su najmladji ucesnici turnira kandidata, a Kasparov je najmladji osvajac kandidata sa 20 godina.

Link to comment

Otkud Karlsen? Koliko je godina imao kad je igrao kandidate? Fišer znam da je najmlađi.

 

Gledao pregled kod Levija, bez da sam znao rezultate. Kako me je iscimao par puta, može da počne drame da piše. Na kraju mi došlo da istetoviram Gukeša. Pogledajte, vredi skroz.

Link to comment

A sad spektakl... prosto ne znam za koga da navijam, mozda Gukes, ima dobru igru al kao lik je... klinja, tipicni, bez izgradjenog karaktera, mlak... sto je razumljivo za 17 godina. Mozda Hikaru jer nikad nije igrao za prvaka za razliku od ove dvojice. Karuana je kul lik al su mi njegove partije nekako dosadnjikave uvek.

 

Mozda Hikaru i Gukes da odluce, ko pobedi tu nek ode Dingu na megdan.

Edited by JohnnyD
Link to comment

Baš koska za Gukija. Sve i da izvuče remi, Nepo i Fabi će svakako da igraju dok 1 ne izgubi, a u tajbrejku je svakako autsajder.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...