Jump to content
IGNORED

Anti Facebook pokret...


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 440
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Hella

    42

  • Indy

    26

  • korindjar

    25

  • Аврам Гојић

    19

kako kaže dr protić ne volim da upoznajem ljude koje ne poznajem

 

i ne samo to nego ne volim da na fb upoznajem ljude koje već poznajem :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Ljudi, jedno pitanje. Deaktivirala sam fb prošle godine i sad mi kaže drugarica da me uopšte nema, kao da je nalog definitivno ugašen za vjek vjekova. Znam ranije da su ljudi isto tako deaktivirali nalog i tako ga držali nekoliko godina pa se vraćali, ali im nije brisan, nego je bila njihova slika (prazna), ali kod mene ni toga nema :huh:

Što se mene tiče, još bolje ako su me trajno izbrisali, ali da li je onda to fb nešto menjao i da posle određenog vremena automatski briše nalog da više nikad ne možeš ponovo da ga aktiviraš?

Link to comment
  • 1 month later...

kako kaže dr protić ne volim da upoznajem ljude koje ne poznajem

 

i ne samo to nego ne volim da na fb upoznajem ljude koje već poznajem :fantom:

 

+milion

 

mudre reci, mudre reci!

Link to comment

užasno me nervira što me teraju da instaliram mesindžer, to jest što mi ne daju da pristupim inboksu iz brauzera na telefonu. mrš!

Ja zapravo mogu it brauzera a iz fb aplikacije kad probam šalje me na mesindžer...
Link to comment

Svakako je pogrešno uverenje da se na fejsbuku radi o prijateljstvu (iako se tamo ljudi nazivaju prijateljima). Tako nešto čak nije neophodno ispitivati i dokazivati kroz neke studije.

 

Tu se zapravo radi o jednom parčetu javnosti koji ljudi kreiraju za sebe i sopstvene potrebe. Takvu javnost oni mogu da kontrolišu, a od nje dobijaju određenu afirmaciju.

 

Fejsbuk je u suštini prevaziđen, ali pretpostavljam da će nastaviti da postoji kao društvena pojava iz više razloga. Mnogo ljudi ga koristi po inerciji iako shvataju da to i nema neki smisao. Nekima je prosto žao da gase profil iz različitih razloga (to je neki deo sopstvene istorije, uložen trud da se sve predstavi i sl.). Sredovečni i stariji ljudi manje su skloni promenama i ne bi se osećali komforno da pređu na neku drugu platformu. Tu je i velika populacija iz zemalja trećeg sveta, gde tehnološka diversifikacija nije toliko prisutna.

 

Ja sam čak recimo i kod nas primetio da pametnija deca i tinejdžeri nemaju facebook profil.

Link to comment

Cela ova anti-Fejsbuk histerija je zapravo jedan neurotski strah od nikad veće socijalizacije sajber prostora i upućenosti na druge ljude. U eri kada se opsesivno insistira na pravu da se ne bude "harasiran" (zapravo: pravu da budeš na sigurnoj distanci od drugih) Fejsbuk je revolucionaran fenomen jer tu distancu ne da ne pravi, nego ukida čak i neku zdravu distancu koja može postojati među ljudima. Fejsbuk ne otuđuje već razotuđuje ljude, sa svim prijatnim i neprijatnim posledicama koje idu uz to. Insistiranje na "privatnosti" kada su društvene mreže u pitanju uvek je zapravo prikriven strah od zajednice, od drugih, od kolektiva.

Link to comment

Cela ova anti-Fejsbuk histerija je zapravo jedan neurotski strah od nikad veće socijalizacije sajber prostora i upućenosti na druge ljude. U eri kada se opsesivno insistira na pravu da se ne bude "harasiran" (zapravo: pravu da budeš na sigurnoj distanci od drugih) Fejsbuk je revolucionaran fenomen jer tu distancu ne da ne pravi, nego ukida čak i neku zdravu distancu koja može postojati među ljudima. Fejsbuk ne otuđuje već razotuđuje ljude, sa svim prijatnim i neprijatnim posledicama koje idu uz to. Insistiranje na "privatnosti" kada su društvene mreže u pitanju uvek je zapravo prikriven strah od zajednice, od drugih, od kolektiva.

Gospode, al ga preanalizira i pretera

 

Ja sam npr. ugasio profil odavno jer mi je suviše vremena oduzimao

 

A vrhunac je bio kada mi je facebook dobronamerno rekao ,,You haven't talked to Osoba X for a while. Write something on her wall!" a Osoba X je bila moja koleginica koja je sedela do mene i koju sam viđao svakog radnog dana i išao sa njom na ručak i kafu...pa naravno da joj nisam pisao po zidu zaboga, dovoljno sam razgovarao s njom uživo

 

I nije istina da ne otuđuje - daje ti utisak da si u toku s nečijim životom ali bez obaveze da sa tom osobom zapravo komuniciraš

Link to comment
  • 2 months later...

kad me pitaju zašto ne koristim fb kažem da to nije mesto na kom Ljudine mogu da opstanu

 

kao što vidimo dokaza ima na pretek

:fantom:

 

Boxer Amir Khan’s Muslim trainer Tam Khan banned from Facebook for anti-ISIS post

 

By Siobhan McFadyen PUBLISHED: 21:15, Mon, Aug 8, 2016 | UPDATED: 22:10, Mon, Aug 8, 2016

 

A BRITISH Muslim was banned from Facebook for posting a message which slammed ISIS extremists.
 

Khan1-697907.jpg

Tam Khan, a famous mixed martial arts fighter, and the man who helped to train hero boxer Amir Khan, had his profile taken down after he referred to UK terror sympathisers as “uneducated monkeys.” :thumbsup:

 

http://www.express.co.uk/news/uk/697907/Boxer-Amir-Khan-s-Muslim-trainer-Tam-Khan-banned-from-Facebook-for-anti-ISIS-post

Edited by Hella
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...