Jump to content
IGNORED

Hajduk


Otto Katz

Recommended Posts

Najbolje bi bilo da izbrisete ono sto ste napisali o Miticu i Bobeku jer je uvredljivo za obojcu i za njihove postovaoce jer i Mitic i Bobek su ponajmanje bili simboli kvislinskih drzava i zagovornici njihovih rezima.
Jeste, gos'n Dimitrije, u pravu ste. Iako je napisano u okviru navijačkog prepucavanja, nije lijepo. Imena Mitić i Bobek i kod mene imaju status polubožanstava iz pradavnog mitološkog doba.
Link to comment
finale1974_Hajduk_Split.jpgHajduk (Split) - Borac (Banja Luka) 29.11.1974.1:0 (1:0) Finale, Beograd, 29. novembra 1974.Stadion JNA . Gledalaca: 20,000.Sudija: M. Čajić (Beograd)HAJDUK : Mešković, Kurtela (Duplančić), Boljat, Luketin, Buljan, Rožić, žungul, Mužinić, Oblak, J.Jerković, šurjakTrener : Tomislav IvićBORAC : Jantoljak, Vukelja, Kušmić, Vidačak, Brnjac, Kreso, Jurković (Lazic), Smilevski, Cetina (Ivanovic), D.Marjanović, A.KovačevićTrener : B.Marković[1-0] Boljat (39')http://www.lavkup.com/1974.php
Link to comment
Konacno da nasa jedina prava konkurencija dobije svoj topik. Jedini klub iz SFRJ od kojeg nije bilo sramota izgubiti utakmicu.
Aha! Znači nije vas sramota da izgubite od tima koji je Vas redovno deljao i kojeg smo još redovnije pobeđivali :lol: Partizan protiv Hajduka 88 41 23 24 141:104 (created by mrdja)Uživao sam da gledam utakmice protiv Hajduka.A najdraža mi je bila poslednja kada im je Đurđević strpao 2 komada.A Torcida totalno pobesnela, prekinula utakmicu uletevši na teren.Naravno, bilo je tu dosta i političke konotacije na koju se sada "vade". :rolleyes: Edited by BlackGeorge
Link to comment
Partizan protiv Hajduka 88 41 23 24 141:104 (created by mrdja)
Taj čudno fenomen je već objašnjen:
govorin ti da nami Partizan nije bija napet
Naprosto NTT je toliko dugo ignoriran da se to razvilo do takvih razmjera.
Link to comment
ti moraš znati da je partizan samo kopija hajduka, nakon što su ovi rekli sudbonosno ne. slušaj matorog :)
Da ponovimo lekciju:Partizan protiv Hajduka 88 41 23 24 141:104 :Hail:Ovo važi i za @kampanel ;) što prekidoste utakmicu ako vam nije bilo bitno. :rolleyes: Edited by BlackGeorge
Link to comment

Činjenica je da su se timovi velike četvorke međusobno pobeđivali-Hajduk pozitivan skor samo protiv Zvezde,Zvezda negativan samo protiv Hajduka,Partizan negativan samo protiv Zvezde,Dinamo pozitivan protiv Hajduka (ne znam kako je sada posle raspada SFRJ).Znači svako je pobeđivao svakog - zato su i bili velika četvorka.I tu nema nikakve mistifikacije niti "puštanja", ponižavanja itd.To su sve klasične starinske patkometrije cool.gifIz tog razloga sam i postovao ovo iznad, čisto da mlađi naraštaji ne budu u nekoj zabludi: da je nekoga sramota što izgubi od drugog a nije ako izgubi od trećeg, ili da ga boli patka kada igra protiv jednog a "prima" se kada odigra sa trećim ili četvtim.

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...