Jump to content
IGNORED

Hajduk


Otto Katz

Recommended Posts

Tog prolječa 76 zvezda ih na JNA dobila 4-1, pa mi 6-1 i isto su bili prvaci jer je Maks tako htio.A 71 je hajduk na JNA odigra svoju najbolju utakmicu u povjesti.Od 3-0 na 4-3 i šampioni

Link to comment
Eh na šta smo spali da su nam duhovi Frane i Bajde (koje malo ko od nas da je i vidio igrati, ali fakat i u mojoj kući je Bajdina fotka bila u porodičnom albumu) življi i bitniji nego Ibričić, Kalinić, Bušić, Bartolović...Franina bolonjska epizoda s održavanjem forme i stjecanjem internacionalnog iskustva ništa ne mijenja na činjenici da je HNK Hajduk bio tim NOVJ i slobodne Francuske. Vi imate svoj Bari iz '91, meni je ipak više poštovanja dostojan onaj Hajdukov iz '44.edit: Mrđa, kralju! :thumbsup:
A, pa necete se tako lako izvuci skretanjem teme na Bari vs. NOVJ fudbalskog kluba jer nije poredljivo niti je to tema. Vi ste naveli Bobeka i Mitica kao fudbalere kvislinskih drzava koji su bili popularni u beogradskim klubovima, nasuprot partizanskog Hajduka. A pri tome zanemarili sitnicu da je najpopularniji hajdukovac tog vremena, Matosic, igrao za klub okupatora. Ako ste vec zeleli da istaknete svetle momente iz Hajdukove antifasisticke istorije, mogli ste da ih poredite sa svetlim likovima iz antifasisticke istorije drugih klubova (Bosko Petrovic, Milutin Ivkovic idr.), a ne da indentifikujete Mitica i Bobeka sa kvislinskim rezimima u Zagrebu i Beogradu. Najbolje bi bilo da izbrisete ono sto ste napisali o Miticu i Bobeku jer je uvredljivo za obojcu i za njihove postovaoce jer i Mitic i Bobek su ponajmanje bili simboli kvislinskih drzava i zagovornici njihovih rezima.
Link to comment
Ali za Hajduka je Zvezda bila nešto više a pogotovo kada bi se igralo u Splitu.
U ovo je tacno tada se skupi i sitno dete i baba i deda to je bio vrhunski dogadjaj doduse to treba shvatiti nije puno ih bilo u Splitu ali najpozntaji je period narkomanije u Splitu. Pa to mogu da potvrde i Purgeri sto ja pricam.
Link to comment
Tog prolječa 76 zvezda ih na JNA dobila 4-1, pa mi 6-1 i isto su bili prvaci jer je Maks tako htio.A 71 je hajduk na JNA odigra svoju najbolju utakmicu u povjesti.Od 3-0 na 4-3 i šampioni
bija san na toj utakmici,to mi je drugo gostovanje u životu...prvo je u Novom Sadu par kola prije dobili smo 3-1...pokojni mi pape bija lud pa me ka mulca vodija sa sebon...za ne falit neki mu tip nabavija karte(išla su mi dva pokojna strica i njiova dica)točno nasrid juga ispod semafora...oni vode 3-0 a mi ni riči.posli prva gola mi ka ono,drugog već se mi ka opustili,a treći pa četvrti ludnica...niko nan riči nije reka,krivo nas pogleda...grobari pobacali dimne pa branka Partizana se nije vidila(branija im je Furtula)akciju nebi vidija samo kad bi Furtula vadija balun iz mriže...čudna utakmica pari mi ka ona kontra St.Etiena...na kraju zadnje kolo kontra Olimpije 30.ooo svi u bilo,a vanka svita krcato...nezaboravna fešta za mulca ka ća san bija ja
Link to comment

Opa, topic o prvaku svita i okolice. Oči suze, prsti drhte.Nakon hokus-pokus privatizacije s dioničarima skupljenima s koca i konopca, a kojom smo se riješili dugova, čini se da je sljedeća faza spičkati nabrzinu ono sedam-osam milijuna keša koji je stigao u blagajnu. Hajduka bi na pravi put teško izveo i Mojsije, pa kako će onda siroti Avram. Dođe li, jadna mu majka.Nema veze, kad sve spiskamo i propadnemo, opet ćemo se privatizirati. Srećom, Hajduk živi vječno. Inače bi odavno umro.

Link to comment
77/78scansione0134zt8.jpg
Loša godina.Ovo je sa Vlatkom Markovićem i Dragom Rukljačem koji su došli na godinu dana.U gornjem redu braća Vujović a lipo je vidit lepog Boru.Odličan igračKoje Slavišu stavija u gornji red sa rezervama?? :o :(
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...