Jump to content
IGNORED

zanimljiva matematika


kurdi

Recommended Posts

Spoiler

10 presecnih tacaka u teoriji mogu da formiraju (10*9*8)/(3*2*1) trouglova i od toga oduzeti 18 ( 6 puta po tri tacke na istoj pravoj sto odgovara 6*(3*2*1)/(3*2*1)  i 3 puta po 4 tacke na istoj pravoj sto odgovara 3* (4*3*2)/(3*2*1) mogucih trouglova)

 

120-18=102

 

 

  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:
  Hide contents

10 presecnih tacaka u teoriji mogu da formiraju (10*9*8)/(3*2*1) trouglova i od toga oduzeti 18 ( 6 puta po tri tacke na istoj pravoj sto odgovara 6*(3*2*1)/(3*2*1)  i 3 puta po 4 tacke na istoj pravoj sto odgovara 3* (4*3*2)/(3*2*1) mogucih trouglova)

 

120-18=102

 

 

Nisu spojene sve duzi :).

Ima ih pedesetak (tipujem na 47) 

Link to comment

To sad ne znam. Ja sam racunala da ako se seku to je jedna tacka. Ne vidim razliku na crtezu izmedju preseka i eventualnog nepreseka. 

 

Trojka valjda negde ima resenje.

Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:

To sad ne znam. Ja sam racunala da ako se seku to je jedna tacka. Ne vidim razliku na crtezu izmedju preseka i eventualnog nepreseka. 

 

Trojka valjda negde ima resenje.

Tvoja racunica je da su sve tacke povezane medjusobno, a nisu po crtezu.

@Tpojka verovatno nema resenje :)

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Sandradjer said:

nema resenje

 

Nema. Ako bude trebalo, mogu ubaciti u planer nekad za sljedeću sedmicu da prebrojim.

  • Haha 2
Link to comment
2 minutes ago, Tpojka said:

 

Nema. Ako bude trebalo, mogu ubaciti u planer nekad za sljedeću sedmicu da prebrojim.

Onda cekamo nekoga da potvrdi 47.

Toliko ih ima, sigurna sam 

Link to comment
8 minutes ago, Shan Jan said:

Odakle 47?

Ima ih 16 u ovom trouglu unutra. Onda fiksiraj jedno teme velikog trougla i posmatraj samo polovinu, dobices 5 trouglova. To ide puta dva po temenu i jos puta 3 za tri temena i plus ceo trougao.

16+5x6+1=47 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Sandradjer said:

Ima ih 16 u ovom trouglu unutra. Onda fiksiraj jedno teme velikog trougla i posmatraj samo polovinu, dobices 5 trouglova. To ide puta dva po temenu i jos puta 3 za tri temena i plus ceo trougao.

16+5x6+1=47 

Bas htedoh reci da si ih garant izbrojala. Toliko sam i ja. Samo nervira sto nema neka lepa formula.

Link to comment
9 hours ago, Shan Jan said:

Bas htedoh reci da si ih garant izbrojala. Toliko sam i ja. Samo nervira sto nema neka lepa formula.

Htela sam da ti napisem da ako nadjes 48-mi da te vodim na pivo 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...