Jump to content
IGNORED

zanimljiva matematika


kurdi

Recommended Posts

Kažu da je ovo neko približno pravilo tako da u suštini ne bi trebalo da bude problema ni sa tim natovljenim.

 

Quote

To give you an idea of just how flexible cats can be, think about the fact that they can actually fit through a hole that is just one-third of their body width. This means if your cat is three inches wide, it can fit through a hole that’s just one inch wide — all thanks to their remarkable flexibility.

https://www.pawsgeek.com/what-size-hole-can-a-cat-get-through-expert-approved/

Edited by vememah
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo iedan zadatak, uzrast 15 godina. 

Zadatak uspeva da uradi 5% petnaestogodisnjaka kojima predajem.

 

Ivan ima sada cetiri puta vise godina nego sto je Marko imao kada je bio dva puta mladji od Ivana. Koliko godina sada ima Marko ako ce kroz petnaest godina zajedno imati 100 godina?

Link to comment
10 minutes ago, nenad said:

3 jednacine sa 3 nepoznate, ako dobro pamtim ni kad sam ja bio u osnovnoj nije bilo mnogo vise ucenika koji su ovo znali.

Samo jednacina :)

Link to comment
2 minutes ago, nenad said:

3 jednacine sa 3 nepoznate, ako dobro pamtim ni kad sam ja bio u osnovnoj nije bilo mnogo vise ucenika koji su ovo znali.

Ali nije cak ni to, mada je mozda u pravom zadatku trazen postupak neki  ... kad skontas da sad imaju 70, prvo sto razmotris je da li se 40 i 30  uklapaju :D

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Lezilebovich said:

Ali nije cak ni to, mada je mozda u pravom zadatku trazen postupak neki  ... kad skontas da sad imaju 70, prvo sto razmotris je da li se 40 i 30  uklapaju :D

 

 

Takve ucenike najvise volim :)

Link to comment

ne znam, ja ovo vidim kao 3 jednacine sa 3 nepoznate m, i, i x, gde je x broj godina koji je prosao od kad je m bio 2 puta mladji od i. kapiram da moze da se postavi i u jednu jednacinu, ali meni je uvek ovako bilo lakse.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...