Jump to content
IGNORED

zanimljiva matematika


kurdi

Recommended Posts

не капирам ни ја што те то нервира то је just for fun линија размишљања и тако је и представљају, лик и сам каже да се задатак у математици не тумачи на тај начин

Link to comment

Iracionalno, jebiga. Nervira me što time sugeriše da postoje ljudi koji partitivno ne razmišljaju logički, da postoje ljudi koji bi došli do rešenja Aug 17. Prilično sam ubeđen da takvi ljudi ne mogu da postoje - niko ne bi primenjivao logiku na 5/6 problema. Nervira me implicitni elitizam koji sugeriše da određena klasa ljudi - u koju mi logični naravno ne spadamo, puh-lease - ima rupe u rasuđivanju na zgodnim mestima koje ih navode na pogrešan rezultat zaključivanja.

 

To nema smisla. Ko ne gleda na logički problem deduktivno, neće ga rešiti uopšte. Ne vidim kako može da ga reši pogrešno i da tvrdi da je njegovo rešenje validno.

Link to comment

 

Nervira me što time sugeriše da postoje ljudi koji partitivno ne razmišljaju logički

 

дааај, том линијом те може нервирати и што задатак сугерише да постоји нека кучка шерил која саопштава дан свог рођења тако што даје 10 потенцијалних датума па онда неком говори месец, а некоме дан...

Link to comment
  • 10 months later...

Imam jedan sladak zadatak koji se pojavljuje na intervjuima za finance jobs. Nažalost, otišli su nam geeks, nas par je ostalo, ali neka stoji. :D

 

Ako uzmete jednu špagetu i polomite je na dva nejednaka dela, pa zatim uzmete duži deo i njega polomite na dva dela, koja je verovatnoća da ta tri dela špagete mogu da formiraju trougao? 

Link to comment

 nemam spageta ali valjda ako je zbir duzine dva kraka veci od duzine treceg moze trougao, ali nesto propustam :(

 

edit: ok, zavisi kako polomis duzi dio, ali ne znam u procentima :(

Edited by djili
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...