Jump to content
IGNORED

zanimljiva matematika


kurdi

Recommended Posts

da, da, tako je. mislim nema a priori pravila ko se s kim rukuje (osim sto se ne rukuje sa svojim parom) i da li su oboje u paru podjednako rukoljubivi.a a posteriori naravno postoje korelacije, inace ne bi bilo resenja.edit: ovo moje gore je pre tvog edta, a ne znma sta je nemoguce.mr smith pita sve, ukljucujuci i mrs. smith, ako to mozda nije jasno.

Edited by kurdi
Link to comment

Pa, svaka osoba se mogla rukovati najviše sa osam i najmanje sa nijednom osobom. Ako se neka osoba nije rukovala ni sa jednom, a jedna sa osam onda to znači da se ona nije mogla rukovati s onom koja nije ni sa jednom.Ako te dve osobe isklučimo iz rukovanja, jasno je da smo svima skinuli po jedno rukovanje i da ostaje sada izbor od 6 do 0. Iz toga dobijamo novi par 6+0, osnosno 7+1, i tako dalje do bijamo da pet parova mora biti 8+0, 7+1, 6+2, 5+3, 4+4Pošto su svi dali Smithu različite odgovore, jasno je da Smithovi moraju biti 4+4 par...EDIT: Evo, napisao sam...

Edited by Ajant23
Link to comment
ne. mislim nemoj da pises.mene je neko pitao za nekom vecerom, i onda sma morao da izadjem da pusim dok ne resim da se ne bih nervirao.
U stvari, ono moje nemoguće na prvu loptu i vodi ka jednom jedinom rešenju...
Link to comment
ne. mislim nemoj da pises.mene je neko pitao za nekom vecerom, i onda sma morao da izadjem da pusim dok ne resim da se ne bih nervirao.
ja sam prekinula skajp poziv i rekla da se javljam sutra. :isuse:
Link to comment

Hajde da doprinesem sa jednim pitanjem.Napravljena su dva prostora u obliku trougla. Oba su apsolutno jednaka.U jedan prostor je mrav postavljen na mesto na kome je jednako udaljen od sve tri ivice.Drugi prostor je presečen granicom koja prolazi kroz jedan ugao i ide sve do naspramne ivice. U svaki od novodobijenih prostora postavljen je po jedan mrav na identičan način: oba mrava postavljena su na mesta koja su jednako udaljena od svih ivica koje omeđuju odgovarajuće novodobijene prostore u kojima se nalaze (jedan mrav je odgovarajuće stavljen u jedan deo, a drugi je stavljen u onaj drugi).Da li je udaljenost do ivice (bilo koje tri) mrava iz prvog prostora veća od sabranih udaljenosti mrava iz drugog prostora do njima odgovarajućih ivica (udaljenost prvog mrava od ivice plus udaljenost drugog mrava od ivice)?

Link to comment

ako sam dobro razumeo pitanje, njihov zbir je uvek veci.

za svaki trougao 2A = S*h, gde je A povrsina, S obim, h udaljenost mrava.povrsine A = A1 + A2, a obimi S1<S i S2<S S*h = S1*h1 + S2*h2 < S(h1 + h2)h < h1 + h2

edit: napisao lepo spoiler.

Edited by kurdi
Link to comment
  • 3 weeks later...

In this sentence, the number of occurrences of 0 is __, of 1 is __, of 2 is__, of 3 is __, of 4 is __, of 5 is __, of 6 is __, of 7 is __, of 8 is __,of 9 is __.ja sam nasao jedno resenje koje je sigurno dobro, i jos jedno koje je malo dzukacko, pa da kazemo da se ne racuna (mada mi nisu data detaljna uputstva).

Link to comment

In this sentence, the number of occurrences of 0 is _1_, of 1 is _7_, of 2 is_3_, of 3 is _2_, of 4 is _1_, of 5 is _1_, of 6 is _1_, of 7 is _2_, of 8 is _1_,of 9 is _1_.prvo sam 0 upisala da moze samo jednom, pa sam probala da li radi 9 dvaput, pa se ispostavilo da ne moze. onda krenula osmicu i dvojku dvaput, pa videla da fali i na kraju zbudzila sedmicu i dvojku i trojku da se ponavljaju.

Link to comment

i ja imam samo to resenje, vrlo slicnim putem, plus dzukacko koje mi ne deluje prihvatljivo.neko mi je rekao da navodno ima samo dva resenja, al ne znam da li to ukljucuje dzukacko.pa posto ne znam dal vredi uopste traziti drugo, nit mi pada na pamet kako bih dokazao da ne postoji, cekam da vidim sta ce drugi da nadju.

Link to comment

aha, vidis to mi nije ni palo na pamet, to mi zapravo i nije tako lose.ono moje je bilo da prosto mozes 10 da procitas kao "deset", i da recenica kada se izgovori ima smisla.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...