Jump to content
IGNORED

Srbija Open


zzzzz

Recommended Posts

  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    55

  • Afterburner

    24

  • renne

    22

  • sherman

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ja se pitao zasto nema Viskovica na SO, kad ono u POLITICI danas ovo:

djokovic1.jpgNebojša Višković, sportski komentator, odlučio je da napusti RTS zbog odluke Javnog servisa da on neće komentarisati Srbija open, prvi ATP turnir u našoj zemlji. Prema njegovim rečima, Srđan i Goran Đoković, otac i stric Novaka Đokovića, našeg najuspešnijeg tenisera, uticali su na takvu odluku pretnjom da će u suprotnom onemogućili prenos ovog takmičenja.? Nekoliko dana pre početka turnira u Beogradu Srđan i Goran Đoković su insistirali od Javnog servisa moje izuzeće. Znam da je bilo mnogo natezanja i da se Tijanić žestoko borio da se to ne desi. Na kraju je, ipak, popustio i prihvatio te uslove. To je jednostavno ?prelilo čašu? i zato sam odlučio da napustim RTS. Zbog procedure, još to nisam zvanično uradio, ali sam obavestio sve svoje nadređene o toj odluci ? objasnio je Nebojša Višković za ?Politiku? i dodao da netrpeljivost između njega i Srđana Đokovića traje više od dve i po godine, a razlog je, kako je naveo, Srđanovo uverenje da Nebojša Višković ?ne navija dobro za Novaka?.? Osobe bliske Đokovićima su mi kazale da on smatra da imam nešto ozbiljno protiv Novaka i da to ne krijem tokom prenosa. Sve je kulminiralo njegovim upadom u moju kabinu u studiju RTS na Košutnjaku pre godinu dana, kada sam komentarisao meč Đoković ? Nadal. Još tada sam zahtevao od Tijanića da osudi taj postupak, ali se to nije desilo. Teška srca sam to progutao i nastavio dalje, ali sada ne mogu ? rekao je Višković.Njegov odnos sa Novakom je, ispričao nam je ovaj komentator, prvo bio prisan, da bi se posle prvih sukoba sa njegovim ocem hladio, ali zadržao na krajnje korektnom profesionalnom nivou.? Novak je uvek, uprkos svemu, bez pogovora izvršavao obaveze koje je imao prema meni kao novinaru. Nikada nije bio neprijatan. On je pametan momak, sigurno ima svoje mišljenje o celoj priči. što se Novaka tiče, o njemu u svakom smislu mislim sve najbolje ? istakao je Višković i dodao da se sa Tijanićem još nije čuo.Zamolili smo i Aleksandra Tijanića, prvog čoveka RTS-a da prokomentariše ceo slučaj, ali pre nego što je prekinuo vezu, dobili smo od njega samo kratko objašnjenje da ?izjavu Nebojše Viškovića nije video?.Oba novinska udruženja osudila su ovakvu odluku Javnog servisa.? Niko ne može da utiče na samostalnost Javnog servisa. Ni vlada, ni država, pa ni familija Đoković. Profesionalni propusti, ako se dese, podležu oceni onih koji su zaduženi za profesionalne standarde. U slučaju RTS-a to je njihov kolegijum ili etički komitet Republičke radiodifuzne agencije ? objasnio je Nino Brajović, predsednik Udruženja novinara Srbije.Svetozar Raković, generalni sekretar Nezavisnog udruženja novinara Srbije, izrazio je solidarnost sa Nebojšom Viškovićem zbog odluke da ne pristane na takvo ponašanje svoje matične kuće.? Ako je tačno da su u RTS-u zaista odlučili da zamene novinara, jer on nije ?po ukusu? porodice Đoković, to je neprihvatljivo. Prvo zato što je reč o Javnom servisu. Čak i da nije u pitanju Javni servis, Zakon o javnom informisanju lepo kaže da je javno informisanje slobodno i u interesu javnosti i da kao takvo ne podleže cenzuri ? kazao je Raković.On objašnjava da, ako se nekome ne dopada kako novinar radi svoj posao, ima pravo da traži da se to oceni, ?ali uslovljavanje Javnog servisa od strane privatne kompanije nije ništa drugo nego povratak u neke godine koje smo hteli da zaboravimo?.Do zaključenja ovog broja našeg lista nismo uspeli da uspostavimo bilo kakav kontakt sa Srđanom ili Goranom Đokovićem.

Pravda za Viskovica angry.gif

Link to comment

Organizacija baš i nije na nivou. Prilati očajni (u stvari nema ih) Hostese ljubazne, zgodne i lepe.Izlazak sa stadiona užasan, jako malo izlaza za masu od 8000 ljudi, izlazio sam više od 20 minuta.Njole jako nervozan na početku, posle se malo smirio. Muzika iz obližnjeg restorana je treštala celo vreme meča.

Link to comment
Organizacija baš i nije na nivou. Prilati očajni (u stvari nema ih) Hostese ljubazne, zgodne i lepe.Izlazak sa stadiona užasan, jako malo izlaza za masu od 8000 ljudi, izlazio sam više od 20 minuta.Njole jako nervozan na početku, posle se malo smirio. Muzika iz obližnjeg restorana je treštala celo vreme meča.
moram da primetim da se muzika pojacavala kada je novak jurio prednost andreasa i bio na servisu. vise mu je prijala lepa brena od nekog kola koje se posle toga culo.o mecu ne bih znao sta da napisem, tirolac je simpatican. nisam do sada ovako primecivao da novak stenje kao morz prilikom seksa. iritantan je kao jelena dokic onomad. da ne pominjem to sto jedino nedostaje na turniru - da se zvezde iznad dorcola pregrupisu u taj 1 zvezdani niz: NOVAK. od reklame za aqua novak do vaskrsavanja pokojnog fredija uz vi ar d cempions na kraju, ovo je 1 nekvalitetna seljara koju ni zabava prebrojavanja asimpaticnih njuski u publici - od ministra za deltu preko deda micuna do raznih otpadaka srpske estrade - ne mogu da spasu.realno, srbija open je tezak kdp. e da, govno sam sto sam otisao, ali ako je uteha, niti sam platio kartu niti sam stedeo grlo navijajuci za tirolca. svejedno, govno sam i dalje, tesko.
Link to comment

dobro je to sto nisi platio kartu, a imao si taj ugodjaj da pobacas mnogo hejta po prisutnima ... realno, ne znam sta bi me nagnalo da onom majmunu dam pare za karte ... pre bih posolio i pojeo tih 2-3k din ili koliko vec.

Link to comment
dobro je to sto nisi platio kartu, a imao si taj ugodjaj da pobacas mnogo hejta po prisutnima ... realno, ne znam sta bi me nagnalo da onom majmunu dam pare za karte ... pre bih posolio i pojeo tih 2-3k din ili koliko vec.
Yup, 1 srpski ideal. Udjes na mufte i kenjas po svemu s visine. :lol: Ja ne znam sta ste koji qratz ocekivali. Kod nas je svaka premijera, pa cak i svako svecano otvaranje onih sterilnih kontejnera za kupovanje svega i svacega po pravilu 1 tesko Sutomore, a gde nece biti prvi ATP turnir u Beogradu (citaj: otvaranje spomenika za zivota klincu od nepune 22 godine u trajanju od 1 nedelje). Tako ce i biti sve dok se njuske ne zasite autopokazivanja i ne nadju nesto probitacnije i posecenije, dakle sledecih par godina. No, beba se rodila i valja je ljuljati iako je zbrckana, ruzna, celava, dosadna i preterano glasna. U sta ce izrasti zavisi od toga kako ce joj teci vaspitavanje u ranoj fazi detinjstva. Kao sto rekoh, njuske ce brzo naci neku novu igracku a nece ni copor Djokovic vecno da traje. Kad smo vec dobili ovaj turnir pametnije bi bilo da gledamo kako da ga sto pre uljudimo umesto da dignemo ruke od njega u fazonu "nismo mi za veliki svet, mnogo smo veliki seljaci". Kad bismo se odricali svega sto je u pocetnoj fazi KDP u Srbiji, ne bismo uopste ni izlazili iz kuce. :lol: Nadam se da ce neko od ovih koji su dali pare srpskoj teniskoj porodici Dalton za samopromociju brzo da shvati da sto je veca djokovizacija ovog turnira sve su manje sanse da ce ovaj turnir ikada biti kvalitetan i cenjen u ATP touru. Drugo, Novak je isuvise poznat u teniskom svetu da ga ne bi kostalo ovo porodicno predavanje KDP-u, narocito po pitanju imidza. Da sam na njegovom mestu ne bih ni igrao u Beogradu sledece godine.
Link to comment

ponosan na sebe...odbio trece poklon karte za finale ove family-fundrasing kombine Srdjana Djokovica +evakuisao porodicu iz marine kad je teniska publika pocela da dolazi. parkiranje nauceno u Guci, kad slusaju trubu; maniri na FESTu, kad gledaju filmove; bahatost na Sajmu knjiga, kad citaju knjige; pun mi je racku vasarske publike vise... poseban dojam pravi kombinovana zandarmerijska demonstracija prisustva: na nogama, na konjima, na camcima (kapiram da su ronioci na dunavskom dnu a padobranci u vazduhu) i ovi undercover...znaci, manje bi bili upadljivi preruseni u Rafu Nadala nego u tim "civilkama". neka, gazda Ivica ce biti zadovoljan, ima ih vise nego ovih kravatiranih iz Vlade, a pogotovu vise od Borisovih par Kobrica...sve u svemu, kolaz tih likova izgleda kao da Putin dolazi da gleda neki turnir u Ceceniji

Link to comment

pa on je konja naucio da jase da bi galopir'o i propinjao na vasaru ili zadruznom okupljanju u palanci podno rodnog sela. ne da patrolira 3km/h po betonu na ovu vrucinu

Link to comment
Potpun ugođaj bi bio da Nole preda zbog iscrpljenosti i vrućine :lol:
To je i meni palo na pamet. :lol: Da sam tamo viknuo bih mu "predaj, Nole, nemo' si p...a". Porastao bi u mojim ocima za citav santimetar.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...