Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

e, aj oladi malo sa pretpostavkama i sl. glupostima. Ajde da pretpostavim da si u pravu, ljudi se menjaju.
Jeste. Pored brojnih "okidaca" te promene nekome se desi i sazrevanje (kazem - nekome). ;)Kladim se da postoji problem jer povodom ovog pitanja ne mozete da me svrstate u "crnu" ili "belu" grupu "zagovornika", cak se ne naslucuje ni nijansa sive. Hm... al' vredi iskoristiti poznanstvo sa moderatorom, ili barem cinjenicu da trenutno spava i radi slicne radnje... pa udarati nisko. A mozda samo treba da sacekamo to sazrevanje.:lol:Jednom narkoman - zauvek narkoman, jednom baraba - zauvek baraba, jednom dobar - zauvek dobar... Hau jes nou. Maj es. Ili to mozda zivimo u zabludi (ili Indiji, gde jos uvek precutno vazi kastinski sistem... s tim sto su ove kaste nekako moralno-psiholoske.) <_< Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Ma možda ima i 130 al ne sme da kaže jer bi bilo sumnjivo. Baš me briga. Malo mi je teško da držim ovu stranu što se tiče abortusa jer se redovno suprostavljam ženama sa svojim mišljenjem, a one često smatraju da imaju veće pravo da rade sa svojim telom, i svojim plodom od mene, ili svih nas muškaraca. Konfrontiram se i drugaricama tako.

Link to comment
one često smatraju da imaju veće pravo da rade sa svojim telom, i svojim plodom od mene
I ti ne vidiš nikakav problem sa ovom rečenicom..
Link to comment
Sorry.One često smatraju da imaju veće pravo da rade šta hoće sa svojim telom, i svojim plodom od mene.
Pa po prirodi stvari prosto je nemoguce izbeci to pravo i svest o tom pravu jer se taj plod (od tebe) nalazi u njihovom telu. Ako si vec oplodio onda tu nema posle "uzimala, davala".Nepatvoren matrijarhat, sta te tu cudi? Ne moze se protiv izvornog prvobitnog uredjenja stvari. Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Sorry.One često smatraju da imaju veće pravo da rade šta hoće sa svojim telom, i svojim plodom od mene.
Ok rešio si gramatički nedostatak, a da li uviđaš da postoji i logički?
Link to comment
Jeste. Pored brojnih "okidaca" te promene nekome se desi i sazrevanje (kazem - nekome). ;)Kladim se da postoji problem jer povodom ovog pitanja ne mozete da me svrstate u "crnu" ili "belu" grupu "zagovornika", cak se ne naslucuje ni nijansa sive. Hm... al' vredi iskoristiti poznanstvo sa moderatorom, ili barem cinjenicu da trenutno spava i radi slicne radnje... pa udarati nisko. A mozda samo treba da sacekamo to sazrevanje.:lol:Jednom narkoman - zauvek narkoman, jednom baraba - zauvek baraba, jednom dobar - zauvek dobar... Hau jes nou. Maj es. Ili to mozda zivimo u zabludi (ili Indiji, gde jos uvek precutno vazi kastinski sistem... s tim sto su ove kaste nekako moralno-psiholoske.) <_<
Ok, postoji momenat sazrevanja, ali kod klinke koja je nagudrirana zatrudnela da dođe momenat sazrevanja tek tako jer je zakon rekao da tako ima da bude. "hau jes nou." <_< Poznanstvo sa moderatorima :lol: Jel zezaš il si ozbiljna? :blink: A ako si samo neobaveštena kao naš (soon to be ex) premijer onda predlažem da se obavestiš. Ali dobro, imaj ti svoje mišljenje i radi šta god ti je volja sa svojim telom. Problem nastaje kad se nađeš merodavna da drugim određuješ šta će sa svojim telom da radi.A glede boldovanog ne znam kako si to izvukla iz mojih izjava al ako ćeš tako biti srećnija nek ti bude...Htela sam reći da se ljudi menjaju i sazrevaju ukoliko sami to požele. Ne može ih nikakav zakon na to naterati.
Link to comment

Nego ako smo vec u domenu prava na svoja tela i slicno, da postavim ovde jednu dilemu koja mene muci oko tih abortusa i sl.Ako zena hoce da rodi - to je njeno telo.Ako zena nece da rodi - to je njeno telo.Obe opcije ona bira zbog zgodne okolnosti da se radi o njenom, a ne njegovom telu.E, sad odlazimo do prava i postenja:Ako ja necu dete, ona opet ima pravo da ga rodi i da trazi novac za dete koje ja nisam zeleo!Cekaj, pa ja sam rekao da necu, to je moje telo koje odlazi na posao svako jutro i ne zelim da taj novac ide na dete koje si ti rodila bez moje saglasnosti - rece nesudjeni otac.Sta je sa njegovim pravom?Cest izgovor je da si trebao razmisljati pre nego li ga izvadis iz gaca, ali i zar zena ne mora razmisljati? Ako je vec njeno celo PRAVO, onda bi trebala biti i OBAVEZA da se nosi sa konsekvencama svog prava. Kako je onaj koji nije ucestvovao u odlucivanju, obavezan da ispasta zbog odluke koju nije odneo sam?

Link to comment
Sta je sa njegovim pravom?Cest izgovor je da si trebao razmisljati pre nego li ga izvadis iz gaca, ali i zar zena ne mora razmisljati? Ako je vec njeno celo PRAVO, onda bi trebala biti i OBAVEZA da se nosi sa konsekvencama svog prava. Kako je onaj koji nije ucestvovao u odlucivanju, obavezan da ispasta zbog odluke koju nije odneo sam?
Ah, pa to je barem najlakse! A sto da neko drugi donosi odluke umesto tebe pa da ti ispastas? Doneses ti lepo SVOJU odluku te konsekventno vodis racuna o zastiti pri koitusu. I ti imas prava da odlucujes o svom telu. Ako vec znas da moze da se desi da neces ucestvovati u odlucivanju a ti onda gledaj da aktivno ucestvujes u nedolazenju u takvu situaciju. Prosto, a? Prica o postenju je sasvim ok. Ali u praksi je ponekad tako da zena ima pravo na svoje telo a muskarac vise nema pravo na svoje spermatozoide cim napuste njegovo telo. Sto da se uzdas i apelujes na tudju odgovornost kad vec mozes da uzmes svoju i predupredis nemile eventualnosti? Time si predupredio sve nezeljene obaveze. I vuk sit i ovce na broju. Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Ah, pa to je barem najlakse! A sto da neko drugi donosi odluke umesto tebe pa da ti ispastas? Doneses ti lepo SVOJU odluku te konsekventno vodis racuna o zastiti pri koitusu. I ti imas prava da odlucujes o svom telu. Ako vec znas da moze da se desi da neces ucestvovati u odlucivanju a ti onda gledaj da aktivno ucestvujes u nedolazenju u takvu situaciju. Prosto, a?Sto da se uzdas i apelujes na tudju odgovornost kad vec mozes da uzmes svoju i predupredis nemile eventualnosti? I vuk sit i ovce na broju.
TAj argument jednako dobro stoji i zabrani zene da odlucuje o abortusu. Trazim razlike izmedju dva slucaja.
Link to comment
TAj argument jednako dobro stoji i zabrani zene da odlucuje o abortusu. Trazim razlike izmedju dva slucaja.
Pazi ovako, fakat jeste da su se mnogi muskarci nasadili i nasli u nebranom grozdju povodom (ne)zeljenog ocinstva. To se ne sme sporiti. Ima nas raznih. Raznih slucajeva, motiva, interesa ... Niti zelim da generalno branim zene, niti zelim da generalno branim muskarce. No, stvar se desava u zeninom telu i ona sa tim telom moze da radi sta hoce. Ma kako to nepravedno bilo. Sta ces joj? Da je zakljucas? Da psujes na zvezde? Ma mozes i lonce da je zoves ali nema sanse da je olubis ako je ona odlucila sta ce da radi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...