Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Ali dobro, imaj ti svoje mišljenje i radi šta god ti je volja sa svojim telom. Problem nastaje kad se nađeš merodavna da drugim određuješ šta će sa svojim telom da radi.
Ne vidim da igde "propisujem" sta ko treba da radi sa svojim telom, osim ako nisi pogresno protumacila onaj deo da se ne moze dozivotno izbegavati odgovornost (nigde i nikada, ni u kojoj sferi zivota), ni prema sebi, a narocito prema drugima. Jes' da sazrevanje kod nekih osoba kasni, ali ne kasni "dozivotno". Al' da sazrevanje zavisi od necije zelje & cvrste odluke... :lolol: Onda i doticna maloletna narkomanka moze da odluci da sazri, al' onda imamo logicki problem...Odgovornost se mora preuzeti i u slucaju da se odlucite da sprovedete sopstvenu odluku (abortus), takva su "pravila"... Nece vam biti krivo ni okolina, ni drustvo, ni propisi... sami skuvate - sami kusate.U izvesnim sredinama postoji cak i "verovanje" da je rodjenje i ekspresno ubistvo deteta manja "ljaga", zlocin ili sta vec od abortusa. A od svega postoji nesto najgore: da zena rodi i podize dete. Naravno, problem je sto ce to raditi sama, ili cak i pre braka (!), a princip "merenja" zlocina je koliko je javna cinjenica da je zena pocinila "greh" (ubistvo se skriva, abortus se svakako kad-tad procuje, a tek zivo dete sto ne mo's sakriti...) Tako da imamo neplanirano ali zeljeno dete, majku koja je spremna i voljna da ga podize, ali je "sredina" nevoljna. Uticaj sredine je i direktan i indirektan (pretnje, "odricanje" ili zena sama "shvati" sta joj je ciniti), a najcesce resenje je ipak abortus kod "baba-shtrikachice". I ko sad tu kome propisuje sta ce raditi (sa svojim telom)...<_<Jes' da je dete zajednicka "stvar", ali da je rec o zeninom telu, tako da ima vise prava da odlucuje sta ce sa njim (telom, ne detetom), ali nesto nisam cula za ceste primere kada se muskarac buni. A da se desi da padne dogovor da se dete rodi i da ON vodi brigu o njemu - e, toga tek nema (barem ne u zemlji Srbijici). Edited by FranziskaKafka
Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

muskarac moze (ako zeli) da se, osim davanja novca, ponasa kao da to dete apsolutno ne postiji. zena, ako ga zadrzi, to ne moze - nikad vise. njen zivot se menja totalno, dok se opisanom muskarcu menja tek svota na racunu...
Jes' da je dete zajednicka "stvar", ali da je rec o zeninom telu, tako da ima vise prava da odlucuje sta ce sa njim (telom, ne detetom), ali nesto nisam cula za ceste primere kada se muskarac buni. A da se desi da padne dogovor da se dete rodi i da ON vodi brigu o njemu - e, toga tek nema (barem ne u zemlji Srbijici).
Kakve muskarce ste vi sretale u zivotu, bolje ni da ne pitam. Duboko pogresna ideja kako su zene bolji ljudi od muskaraca je ukorenjena, ali ja se zgrozim svaki put kad to cujem. Pazi ti to, ne samo da muskarac ne mari za cinjenicu da je dobio dete (valjda kao da i dok gleda na desetogodisnjeg sina, pred sobom vidi tek malo razvijenu spermu sto je prosuo pre nekog vremena), nego mozemo cuti i tvrdnju da u Srbiji UOPSTE NEMA primera gde otac vodi brigu o detetu.To je verzija poznate feministicke ideje prema kojoj su zene stubovi drustva, olicenja cvrstine, odgovornosti, ljubavi i casti, a muskarci pijane beslovesne masine za turanje kurca. Sori, drage dame, koliko god bilo duhovito, nije ni blizu istine.- Vecina dece razvedenih roditelja je sa majkom zato sto to propisuje perverzni zakon, a ne zato sto tate manje vole decu od mama.- Ocevi ne vole svoju decu manje od majki (molim vas da mi kao argument protiv ovoga ne navodite neke radove senzaciolistickih psihijatara, osim ako nisu postigli da budu i otac i majka u nekom trenutku svog zivota)- Zene nisu bolje (a ni losije kad smo kod toga) ni u kom segmentu karaktera od muskaraca. Zamenite rec "zene" i "muskarc"i sa "crnci", "jevreji" i sl. pa obratite paznju na koga licite dok iznosite ideje.
Link to comment

I ja se grozim toga kad čujem od devojaka svašta o muškarcima. Mislim, naravno da ima debila, al uvek ustuknem pred takvom devojkom, jer baš kao što ti reče Kudravi, sa kakvim muškarcima ste bre svi to bili?

Edited by Neutrino
Link to comment
Onog trenutka kad spermatozoid prodre u jajnu ćeliju, dešava se jedan od najveličanstvenijih poznatih procesa. Mali kolaps univerzuma. Stvaranje novog života. Kreacija da delu, genetska rekombinacija na osnovi najkompleksnijeg mogućeg oblika materije tj DNA koja je osnova za stvaranje i funckionisanje svih živih bića. Malo božansko kosmičko čudo.
Kao i kada prah iz prašnika padne na tučak.Zato, pazi kako gaziš po livadi, da ne uništiš malo božansko kosmičko čudo.
Link to comment
- Zene nisu bolje (a ni losije kad smo kod toga) ni u kom segmentu karaktera od muskaraca
Nije tačno! angry.gif Bolje su u prednjim i zadnjim segmentima. Znatno.
Link to comment
I ja se grozim toga kad čujem od devojaka svašta o muškarcima. Mislim, naravno da ima debila, al uvek ustuknem pred takvom devojkom, jer baš kao što ti reče Kudravi, sa kakvim muškarcima ste bre svi to bili?
mda, sa kakvim su to muskarcima one bile. stoka jedna biraju barabe, pored svih tih silnih zlatnih momaka.sta bre s****, kao da nikada niste culi za prichu napravio i nestao. daj ne glumite tu i ne polazite samo i iskljucivo od sebe. ja nikad ne bih, ja pazim, meni se to ne bi desilo. fer inaf, ali prihvatite fakin chinjenicu da postoji masa muskaraca koje boli q** za trudnocu neke tamo koju je kresnuo ukupno 3 puta (sad ide onaj vas deo o maloj i ko joj je kriv sto se jebala, k'o da ona sama sebi moze napraviti dete) i masa zena koja nije u mogucnosti/zelji da samostalno podize dete koje nije zelela/planirala. da, sve ovo grozno zvuchi, muske boli djoka za potomstvo, zene nemaju muda dovoljno velika ( :o ) da, usled kako neko rece obostrane krivice, ceo svoj zivot neplanirano i nezeljeno promeni i upusti se u avanturu single mama u srbiji, ali to je zivot. fakin deal with it, i manite se bajki i pricha, na kakve ste vi to mushkarce nailazile ili kakve ste vi to zene, i kakve su to feministichke priche i svi razvedeni ochevi u dubini dushe zarko zele da budu mame i da zaradjuju, kuvaju, peru, peglaju i ostalo ali im zakon ne dozvoljava.dzizs!
Link to comment
Sve je to, djete moje, deo bozijeg plana da na svijet dodje jos jedan zivot. Jedan bogoliki momcic tesne guze i rumenih obraza!A drugo, da se nije tako obukla i iskala, ne bi je svetosavac ni silovao!
Usla zena sama u kafanu i pila pivo na flashu... Eeej ,na flasu!!! I onda kaze nije iskala...
Link to comment
Kao i kada prah iz prašnika padne na tučak.Zato, pazi kako gaziš po livadi, da ne uništiš malo božansko kosmičko čudo.
Ljudskom biću je trebalo malo više vremena da evoluira u ovo štoje danas od biljke. I malkice je kompleksniji od biljke. Mada, kad pogledam ovaj tvoj post, pomislim da je za neke evolucija odradila posao unatrag.
Link to comment
Ljudskom biću je trebalo malo više vremena da evoluira u ovo štoje danas od biljke.
vise vremena? :blink: biljkama je po njihovom kalendaru jos uvek 30000 BC... ako uopste i imaju C, kakve su ne bi me cudilo da nemaju.
Link to comment
mda, sa kakvim su to muskarcima one bile. stoka jedna biraju barabe, pored svih tih silnih zlatnih momaka.sta bre s****, kao da nikada niste culi za prichu napravio i nestao. daj ne glumite tu i ne polazite samo i iskljucivo od sebe. ja nikad ne bih, ja pazim, meni se to ne bi desilo. fer inaf, ali prihvatite fakin chinjenicu da postoji masa muskaraca koje boli q** za trudnocu neke tamo koju je kresnuo ukupno 3 puta (sad ide onaj vas deo o maloj i ko joj je kriv sto se jebala, k'o da ona sama sebi moze napraviti dete) i masa zena koja nije u mogucnosti/zelji da samostalno podize dete koje nije zelela/planirala. da, sve ovo grozno zvuchi, muske boli djoka za potomstvo, zene nemaju muda dovoljno velika ( :o ) da, usled kako neko rece obostrane krivice, ceo svoj zivot neplanirano i nezeljeno promeni i upusti se u avanturu single mama u srbiji, ali to je zivot. fakin deal with it, i manite se bajki i pricha, na kakve ste vi to mushkarce nailazile ili kakve ste vi to zene, i kakve su to feministichke priche i svi razvedeni ochevi u dubini dushe zarko zele da budu mame i da zaradjuju, kuvaju, peru, peglaju i ostalo ali im zakon ne dozvoljava.dzizs!
Pcelice, seres kao fokica. Cuo sam ja i za price drolje na heroinu koja baca bebu u kontejner, ali nisam dovoljno plitak da pomislim kako je prosecna zena upravo takva. Ona sebi ne moze sama napraviti dete, ali ni muskarac ne moze napraviti dete drvetu, nego samo zeni. Postoje i single tate, i nije im lakse nego mamama. Te fore kako mame vise zele da dobiju dete prilikom razvoda ostavi za nekog drugog. Tu statistiku cemo moci videti tek kad sudovi ne budu odlucivali kome dete ide po kriterijumu - prvo zene, pa samo ako se dokaze da je totalni raspad od alkohola, droge i sl., onda mozda muskarac.P. S. Zar se ne boris za pravo muskarca da bira sta ce sa svojim telom? Zasto bi taj bio obavezan nakon jednog seksa da bude tata, kad je zena imala pravo na abortus? Ona je odlucila sta ce sa svojim telom, njen problem, ako cemo vec tako.
Link to comment

Nekako iz iskustva znam da je većina žena za abortus, a većina muškaraca protiv. I to me isto nervira. Al ne toliko koliko me nerviraju već ustaljene debate vezane za abortus gde se polemiše o tome kad fetus u utrobi postaje zapravo živo biće, i one verske na temu da li fetus ima dušu ili ne.Mislim, ljudi su takva jedna inteligentna gamad koja je u stanju da u beskonačnost polemiše i ne zaključi ništa. Svakako će svi da se trude da zvuče jako pametno. Zbog toga u poslednje vreme prezirem sve što zvuči pametno, i sve pametne stvari i počinjem da cenim glupo.

Link to comment

Kako bi to bilo, evo da probam da opišem. Život zatrudni i ispostavi se da je u trećem mesecu trudnoće te da nosi ženu koja je za abortus. Život malo stane i razmisli i kaže, ma šta će meni još jedna žena koja je za abortus. Stvarao sam žene da rađaju život, a ne da ga uništavaju jer im se prijebalo a neće decu.I uze život forceps, ovog puta malo veći sa šiljcima i kukama, uvuče ga u sebe i zakači ga za glavu žene, povuče je, a ona se stade cepati od materice, krv lipti, plodova voda, puca tkivo, tetive, lome se kosti... abortira život takvu ženu i baci je da je pojedu galebovi.Vide život da nosi i muškarca blizanca pored te žene, i to muškarca koji je za abortus jer je i sam napraivo dete nekoj klinki, a nikako mu se ne bi dopalo da mu to sazna žena. Kako je imao para, platio je klinki abortus i reko da ćuti. Sa tim muškarcem se život malo namučio jer se ovaj čvrsto uhvatio za utrobu rukama, pravi gramzivac. Malo ga je rasčupao i izvukao u delovima i isto dao galebovima.

Edited by Neutrino
Link to comment
Pcelice, seres kao fokica. Cuo sam ja i za price drolje na heroinu koja baca bebu u kontejner, ali nisam dovoljno plitak da pomislim kako je prosecna zena upravo takva. Ona sebi ne moze sama napraviti dete, ali ni muskarac ne moze napraviti dete drvetu, nego samo zeni. Postoje i single tate, i nije im lakse nego mamama. Te fore kako mame vise zele da dobiju dete prilikom razvoda ostavi za nekog drugog. Tu statistiku cemo moci videti tek kad sudovi ne budu odlucivali kome dete ide po kriterijumu - prvo zene, pa samo ako se dokaze da je totalni raspad od alkohola, droge i sl., onda mozda muskarac.P. S. Zar se ne boris za pravo muskarca da bira sta ce sa svojim telom? Zasto bi taj bio obavezan nakon jednog seksa da bude tata, kad je zena imala pravo na abortus? Ona je odlucila sta ce sa svojim telom, njen problem, ako cemo vec tako.
za pocetak, fakof.znala sam da ce neko smatrati da se moj post odnosi na apsolutno sve zene i muskarce na ovoj planeti. i nikako drugacije -_- ps. ne borim se za pravo muskarca da bira sta ce sa svojim telom, njega je priroda postedela onoga after, zenu nije. i on i ona imaju pravo da before, zastite svoje telo (i um, dushu, moral itd) od eventualne trudnoce. ako on ne zeli da dodje u tu situaciju ima izbor da se zastiti, isto vazi i za nju. glavni komentari na koje sam odreagovala su> ko joj je kriv, odakle njoj pravo da odluchuje (chuj, odakle joj, ako nisi hteo da neko drugi odluchuje onda se potrudish da ga ne napravish), svi muskarci momentalno preuzimaju odgovornost kad chuju da je devojka ostala u drugom stanju, nikada, ali nikada ne odlaze, ako se pak to desi onda ide deo> boze, pa sa kakvim mushkarcima ste vi to bile? (opet je do zene, sto je birala stoku. inace baraba se predstavlja bas tako, ja sam baraba drago mi je :))prijatelju, ima nas raznih. ne mozes znati kako je u tudjoj kozi, pogotovo zeninoj. kao sto ja ne mogu znati kako je biti mushko, te ne smatram da imam pravo da mu objashnjavam sta bi i kako bi on trebao sa svojim telom/zivotom. te nekako mislim da, jbg, nemash pravo da zeni objasnjavas na sta ona treba ili ne treba da ima pravo. i kao sto vec rekoh prihvati da ima muskaraca koje boli uho za svoje potomstvo i zena koje biraju abortus iz razloga koje su samo njoj poznati. i verujem da ni jednoj jedinoj zeni nije nimalo lako da donese takvu odluku, i da prodje kroz takav pakao, te ovo kenjkanje, da su ovakve ili onakve je dno.edit> tacka, zarez i jos po neko slovo Edited by pcelica
Link to comment
Jesi ti bre nacista? Sta je ovo? Ima previse ljudi pa ajde da ubijamo ljude jos dok se nisu ni rodili? Alo? Kakve su ovo bre price?FUJ bre!!!
Da je svako ko se zalaže za pravo na slobodnu odluku i abortus nacista, Hitler (ili njegovi naslednici) bi i dan danas vladao svetom, po prvobitnoj zamisli. Ili čekaj, ups, kako ono beše, Hitler je imao one kampove u kojima su žene rađale arijevsku rasu. Dobrovoljno? Zašto li nisam ubeđena? <_<
Kako bi to bilo, evo da probam da opišem. Život zatrudni i ispostavi se da je u trećem mesecu trudnoće te da nosi ženu koja je za abortus. Život malo stane i razmisli i kaže, ma šta će meni još jedna žena koja je za abortus. Stvarao sam žene da rađaju život, a ne da ga uništavaju jer im se prijebalo a neće decu.I uze život forceps, ovog puta malo veći sa šiljcima i kukama, uvuče ga u sebe i zakači ga za glavu žene, povuče je, a ona se stade cepati od materice, krv lipti, plodova voda, puca tkivo, tetive, lome se kosti... abortira život takvu ženu i baci je da je pojedu galebovi.Vide život da nosi i muškarca blizanca pored te žene, i to muškarca koji je za abortus jer je i sam napraivo dete nekoj klinki, a nikako mu se ne bi dopalo da mu to sazna žena. Kako je imao para, platio je klinki abortus i reko da ćuti. Sa tim muškarcem se život malo namučio jer se ovaj čvrsto uhvatio za utrobu rukama, pravi gramzivac. Malo ga je rasčupao i izvukao u delovima i isto dao galebovima.
I posle sam ja nacista? Vidi, kontam ja da je nestašica neuroleptika u gradu. Evo pomoći ću ti, učipiću se kolko treba da ti kupimo lekiće, stvarno nije dobro po tebe da ovako razluđen ideš okolo i deliš savete. Znaš ideje veličine i verovanje da možeš svojeručno da spasiš svet rešavanjem svih problema su isto znak ozbiljne patologije...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...