Jump to content
IGNORED

Dubai


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

  • 2 months later...

je l' mora da se navede religija na prijavi za vizu za UAE? je l' dobio neko vizu, a da je napisao nereligiozan u prijavi? 

Ja sad gledam, meni je firma popunajvala kada sam išao poslom, piše "Ortodox", kada sam išao ovako, privatno, popunjavala je agencija, pa ne znam šta su stavljali, ali, ako te brine stavi bilo šta.

Link to comment

hvala, mislila sam da je bolje staviti nesto da ne bi bilo zezanja.

 

+  naknadno sam pronasla info na srpskom sajtu minist. unutrasnjih poslova da nemuslimani mogu da unesu u zemlju 2 litra alkohola ako ne ulaze kopnenim putem, a muslimani, naravno, ne. znaci pri ulasku u zemlju, u principu, mogu da proveravaju za religiju, ako hoce. 

Link to comment

Verovatno je bolje da stavi Orthodox Christian nego samo Orthodox  ;)  :D 

Nije bitno bilo, dobio sam vizu... :)

 

@mei

 

Šta smo mi nosili kolegama Slovencima, sreća da nas nisu pretresali, čak smo i lišće kiselog kupusa za sarmu nosili... Ne znam kako bi to objasnio da su me pitali šta je to :lolol:

 

Jedino nismo doneli mleveno meso, mada su i to molili...Posle smo išli u specijalnu mesaru za strance, nisam mogao da verujem, kakav izbor svinjskog mesa sam video, u sred muslimanske zemlje... :)

Link to comment

:D svaka cast!

 

p.s. jednom sam iz kanadske srpske radnje prevezla u ameriku neke dimljene kobasice, prsute, (polu-vestacki) kajmak, bureke itd. pitaju nas da li unosimo hranu. znam da sme konzervirana, upakovana hrana, ali nisam sigurna za one vruce bureke i dimljeno meso umotano u obican mesarski papir. medjutim, bile su u autu i neke banane. rekosmo da imamo kafu, cokoladu, kekseve i banane. "should we surrender these bananas?", na sta imigracioni namrsteno odgovara : "we don't grow bananas here." tako uvezosmo sve, pa i banane. 

Edited by mei
Link to comment

nemuslimani mogu da unesu u zemlju 2 litra alkohola ako ne ulaze kopnenim putem, a muslimani, naravno, ne.

 

gle ti te Emiraćane

 

u Katar ne može ni malo c2h5oh, niko

nula

zero

nix

i proveravaju i ručni prtljag na ulazu u zemlju

Link to comment
  • 6 years later...

Vaskrs teme kroz 3,2,1

 

Jel zna neko kako se prolazi i koliko je dobro povezan Abu Dabi sa Dubaijem? Vidim da je let do Abu Dabija dosta jeftiniji pa da vidim isplati li se cimanja.

Link to comment
8 hours ago, *edited by mod said:

Vaskrs teme kroz 3,2,1

 

Jel zna neko kako se prolazi i koliko je dobro povezan Abu Dabi sa Dubaijem? Vidim da je let do Abu Dabija dosta jeftiniji pa da vidim isplati li se cimanja.

oko 2-3 sata, mislim da ima neki shuttle aredorom-areodrom... Taksi ti je 50-60 evra od Dubaia, ne verujem da je mnogo skuplje sa druge strane... Bar je bio dok sam ja odlazio tamo, ako se dobro sećam...

 

Mislim, taksi je daleko bolja varijanta, ako ti to nešto znači, cimanje busom je poprilično besmisleno...

 

A u UAE se ide da se troše pare, a ne da se štedi... :fantom:

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
15 hours ago, *edited by mod said:

Vaskrs teme kroz 3,2,1

 

Jel zna neko kako se prolazi i koliko je dobro povezan Abu Dabi sa Dubaijem? Vidim da je let do Abu Dabija dosta jeftiniji pa da vidim isplati li se cimanja.

 

sta ces tamo :)

 

meni je totalno meh i ne bih nikom preporucio da ode.

bilo mi je ok, i nista nije bilo preterano lose, ali apsolutno nista nije bilo ni wow, pa da covek kaze - vredi ici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...