Jump to content
IGNORED

Dubai


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

hvala - anyway air arabia se nije javila za doticnu vizu pa sam poduvao za izlazak sa aerodroma u grad, nije mi se davalo u slucaju odbitka vize nepovratnih $70 uz mogucnost da do leta i ne dobijem uopste vizu (6 sati je garantovano vreme odgovora na zahtev). turska je ipak keva sa vizom u vidu markice u sospa koja kosta 10E na aerodromu.srecom sharjah aerodrom ima free shop zavidne velicine i takodje pristojan food court tako da se lako prekrati cekanje. ako nista drugo imam novi mobilni telefon. :P

Link to comment
  • 1 year later...

Ne znam sta te zanima tacno (van posla). Imaju oni i neke nocne klubove (ne da sam ja licno isao, ne idem ni ovde). Imaju i sekcije sa alkoholom u prodavnicama (samo za strance). Godinu dana si i vojsku izdrzao valjda, a UAE nije gori. :D Moj najbolji ortak je tamo vec > 10 god. (a i jos neki drugari). On je nasao zanimacije po svom ukusu... recimo on voli automobile i tamo je u nekom klubu ljubitelja, imaju izlozbe, salone, hepeninge.Ja bih isao zbog sholdi... a i o(z)drao bih se od onih libanskih restorana, koji su 1 vrh.EDIT. Sto se tice losih iskustava, tu mogu da prenesem administrativne zaebe oko papira (pasosa, itd.) Medjutim za 1 godinu, to ne bi trebalo da te zakaci.

Edited by Indy
Link to comment
Je l ziveo neko odavde u Dubaiu? Imam dosta dobru ponudu za jednogodisnji ugovor i nekoliko dana da razmislim da li da je prihvatim. Pretpostavljam da su aktivnosti van posla svedene na smaranje po mestima kakva ne volim, pa me interesuje kakve su mogucnosti za vikend izlete po zemljama regiona? Ima li ista zanimljivo tamo da se radi? Iskreno, ne ide mi se iako je lova odlicna, pa mi treba sto vise losih iskustava. Hvala.
rece meni jednom neki englez: "always chase the money". :)kao sto ti rece indy, godinu dana se i vojska izdrzi. da sam 10 godina mladji i da nemam porodicu, onda bih otisao u dubai na par godina da zaradim koju kintu.
Link to comment
Je l ziveo neko odavde u Dubaiu? Imam dosta dobru ponudu za jednogodisnji ugovor i nekoliko dana da razmislim da li da je prihvatim. Pretpostavljam da su aktivnosti van posla svedene na smaranje po mestima kakva ne volim, pa me interesuje kakve su mogucnosti za vikend izlete po zemljama regiona? Ima li ista zanimljivo tamo da se radi? Iskreno, ne ide mi se iako je lova odlicna, pa mi treba sto vise losih iskustava. Hvala.
hmm, mislim da je godinu dana ok, ali ne vise. ja sam bio 2x po 2 meseca i bilo je ok, ali stvarno na duze pocinje da smara. izlete po zemljama regiona?gde hoces da ides? u rijad? ili u karachi :D plus za dubai je da imas direktnu avio liniju za beograd
Link to comment

I u mojoj firmi traze volontere da idu u Dubai i bas smo nesto razmisljali sa zenom da li da odemo tamo ali nas Dubai nas nesto i ne privlaci. Cekacemo neku drugu priliku. Mozda iskrsne Oman, a tamo bi i posao bio zanimljiviji a i nekako mi je i privlacnije po pricama.Da li bi isao sam ili sa porodicom (ako je imas)?

Edited by borris_
Link to comment

borrise, dubai je idealan za porodice sa malom decom, jer su obezbedjena obdanista, a uvek mozes da nadjes kvalitetan i jeftin bejbisiting za vecernje izlaske. moj prijatelj ima troje male dece, idu u englesko obdaniste i imaju neku indijku koja im je kucna pomocnica i bejbi siterka. meni, iz nemacke perspektive, to zvuci sjajno.jebo oman, dubai nudi vise sadrzaja. i novca, sto rece ros.

Link to comment

dubai, uvek ispred omana. ja se ne bih razmisljala, cak ni sa decom (naravno, pod uslovom da su drugi uslovi zadovoljavajuci). godinu dana nije mnogo, a expat community je tamo tako velik, da cak i da ti se ne svidi, neces to osetiti mnogo. ja sam planirala odlazak tamo, ali je na kraju ispala jos zapadnija relokacija umesto te istocne. ako su ostali uslovi ponude dobri, ne bih se mnogo dvoumila.

Link to comment

Sto se tice Dubaja, ne bi bilo na godinu dana nego min dvije godine. I to je jos kao neka zamjena studenata. Imamo tamo filijalu pa oni zele da dovedu dva tri expata na dvije godine.U Omanu bi posao bio puno zanimljiviji i zbog toga bih ga radije prihvation.Sto se novca tice, ide se preko firme pa nisu bas neke velike pare. Nisu ni male naravno.edit: da sam single, ne bih se nikako dvoumio.

Edited by borris_
Link to comment

pa jasno, ako je posao bolji i pruza vise u smislu da ti otvara neke bolje mogucnosti nakon te dve godine, onda oman pobedjuje.ustvari, ja sam se zaletela sa diskvalifikacijom omana jer sam gledala iz perspektive moje profesije gde uae predvode, sa eventualno bahreinom ili katarom kao nekim centrima koji se naziru iz druge linije. mozda je kod tebe oman zapravo bolja lokacija.

Link to comment

U Dubaiju je 2006-2008 bilo mozda pola miliona Engleza.Pa su posle zbrisali, legendarnih 15-20 porshea i slicnih skupih kola (kupljenih na dug) ostavljenih na aerodromu sa "sorry" na post-it zutom papiricu su iz tog doba. Svaki dan tako. Nova kola sa kljucevima u starteru, napustena na aerodromu. Vlasnici sa porodicama, zbrisali.Postovi koji pominju da se nashi traze tada nisu postojali. To je bilo "elitno" mesto. Sada, i mi smo im dobri. Ovo je vise za pdf Finansije nego za Putovanja.Dubai je bio umislio da bude Singapur za finansije a to nije moglo, nikada nece ni moci. Okolina Dubaija, kao i sam Dubai, ima svoja islamska pravila za zaduzivanje i firme kao Citibank tamo nemaju sta da traze. Jos, kome tamo treba kredit? Saudijskoj Arabiji, Kuvajtu, Omanu? Nikome.BTW, tamo su expats uveli radnu kulturu (Arapi, kojih je 30 % u Dubaiju i koji ionako nista ne rade su to samo posmatrali) da su svi na svojim radnim mestima do 10-11 uvece. Da li sto su se expats osecali krivima da su placeni ni za sta ili sto nisu imali sta drugo da rade, ne znam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...