Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Skroz se slažem. Deset godina, samo jednoj osobi je kretenizam. što kaže Harper, opet izmišljamo toplu vodu. Pošto se poteglo pitanje o utakmicama u Engleskoj, a pošto sam imao to zadovoljstvo da tamo idem na iste tokom jednog dužeg perioda, mogu da kažem da i ja imam utisak da tako nešto tamo(bar u EPL) NE MOžE da se desi(OT, Enfield, Eastlands i Goodison) Postoji samo jedan jedini način da karte kupiš tako da klub(a time i policija) ne zna na kom mestu sediš i koje je tvoje ime, prezime i adresa. A i na tom mestu te snimaju kamere. Međutim, tako nema šanse da grupa kupi karte da sedi ni 20 huligana jedni pored drugih.
Ovo imaš samo u Engleskoj. "Navijačke tribine" u Italiji, Francuskoj, pa i Nemačkoj i španiji umnogome liče na naše. Edited by Evropejac
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Ovo imaš samo u Engleskoj. "Navijačke tribine" u Italiji, Francuskoj, pa i Nemačkoj i španiji umnogome liče na naše.
Desperate times, desperate measures. Pitanje tj. dilema je bilo/bila kako se suzbija huliganizam. Videlo se da se tako se suzbija. Bar na nivou najjace lige u zemlji.
Link to comment
Pa nije, jbg. Bez obzira sta o tome misli pravni tim delija, to je po zakonu predvidjena kazna. Ostali koji su ucestvovali su dobili manje jer nisu pekli bakljom Ako se neko izvukao, a jeste, to jos uvek nije nepravda za Urosa, nego za Trajkovica. Gde je nepravda za Urosa? Jel zanemarena neka bitna olaksavajuca okolnost, jel mu uskraceno neko yставом zagarantovao pravo? :mellow:
Nisam rekao da je nepravedna, ali sam rekao da bi i 5-6 godina bila pravedna, ako bi bila pracena nesto tezim nego izrecenim kaznama sa druge, manje krive, ucesnike i da bi to poslalo bolju poruku uz manju mogucnost medijske i drustvene manipulacije. Tako]e mislim i to da bi trebalo krenuti od samara i, uopste, manjih prestupa na tribinama(putem snimanja), a ne aktivirati se tek onda kada je ugrozen zivot policajcu i onda delovati vise egzemplarno nego nekom srednjom, za to delo takodje predvidjenom, kaznom. Cini mi se da ovako vise rizikujemo da se sve pretvori u lakrdiju.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Beta:

Ponavlja se suđenje Urošu MišićuVrhovni sud Srbije uvažio je žalbe branilaca optuženog Uroša Mišića, ukinuo presudu Okružnog suda u Beogradu, kojom je on bio osuđen na 10 godina zatvora za pokušaj ubistva žandarma na tribinama stadiona Crvene zvezde, i predmet vratio prvostepenom sudu na ponovno suđenje, saopštio je sud.Vrhovni sud je ujedno produžio pritvor okrivljenom Urošu Mišiću.U obrazloženju odluke, Vrhovni sud je ocenio da je prvostepena presuda doneta uz bitne povrede odredaba krivičnog postupka, jer "u prvostepenoj presudi nema jasnih razloga o odlučnim činjenicama, koje su protivrečne sa sadržinom izvedenih dokaza, a izreka prvostepene presude je protivrečna razlozima koji su dati u obrazloženju odluke".
Link to comment
Beta:
Kako se meni cini nece dugo proci pre nego sto se 1 Heroj slavljenicki pojavi na 1 Sv. Tribini. Krivac za citavu ovu ujudrmu ce se pronaci u sudiji koji je odrapio Misica a svi ostali (policija, tuzilac, itd) koji su hteli da nahrane od gladi nervoznu javnost umesto da izvrse 1 grupno humano preseljenje sa severne tribine u Padinsku Skelu ce odfrit-fritovati da nahrane papagaja ili odnesu tetki lek. Gde si bio - nigde, sta si radio - nista.
Link to comment

Evo opsirnije vesti sa b92 koja ukljucuje kratko pojasnjenje portparolke VS-a i rekacije ukratko advokata i tuzilastva:

Vrhovni sud je predmet vratio prvostepenom sudu na ponovno suđenje. Tužilaštvo smatra da ovakve odluke suda ne doprinose generalnoj prevenciji i istovremeno odslikavaju probleme pravosuđa među kojima je i odlaganje zadovoljenja pravde.Vrhovni sud je uvažio žalbe branilaca Uroša Mišića koji je na suđenju pred tim sudom imao čak pet advokata.Odluka je, kako kaže portparolka tog suda Vesna Dabić, doneta zbog bitnih povreda odredaba krivičnog postupka na koje su ukazivali branioci, to jest da u presudi nema najvažnijih činjenica na osnovu kojih je okružni sud doneo presudu."Vrhovni sud je uvažio žalbe branioca Uroša Mišića i ukinuo prvostepene presudu u Beogradu i predmet vratio prvostepenom sudu na ponovno suđenje", objašnjava Dabićeva."Vrhovni sud je utvrdio da su odlučne činjenice protivrečne dokazima koji su u prvostepenom dokazu sprovedeni i kojima je prvostepena odluka i doneta", dodaje ona.Podsetimo, sudija okružnog suda je izričući 10 godina zatvora Urošu Mišiću rekao da je napad na žandarma Nebojšu Trajkovića linč službenog lica i monstruozan čin.Mišić je upaljenom bakljom napao Trajkovića, gurao mu baklju pod jaknu i na kraju pokušao da mu je ugura usta i sud je utrdio da za to postoje dokazi i snimci.Advokat Uroša Mišića, Borivoje Borović, je zadovoljan ukidanjem ove presude. S druge strane, u tužilaštvu su, prema rečima portparola Tome Zorića, nezadovoljni odlukom Vrhovnog suda."Kao stranka u krivičnom postupku, izražavamo nezadovoljstvo i smatramo da se ovakvim postupanjem ne postiže cilj generalne prevencije," izjavio je portparol tužioca Tomo Zorić.On je dodao da ovakve odluke predstavljaju odraz problema našeg pravosuđa, a to je, prema njegovim rečima, odugovlačenje krivičnog postupka i odlaganje zadovoljenja pravde.Presuda Urošu Mišiću bila je prva krivična presuda jednom navijaču na 10 godina zatvora zbog divljačkog ponašanja na tribinama i pokušaja ubistva žandarma. Ovaj slučaj su od samog početka, a posebno po izricanju presude od 10 godina zatvora, pratili pritisci.Prvo su Uroševi drugovi još u sudnici vređali sudiju, nakon toga su navijači išarali gradove Srbije grafitima Pravda za Uroša, a igrači Crvene zvezde izašli na teren sa majicama "Pravda za Uroša" i prošli bez ikakvih posledica.Uroš Mišić i posle ove presude Vrhovnog suda ostaje u pritvoru i čeka novo prvostepeno suđenje.
Link to comment
Ovo imaš samo u Engleskoj. "Navijačke tribine" u Italiji, Francuskoj, pa i Nemačkoj i španiji umnogome liče na naše.
tacno. razlika na stamford bridge-u ili na olimpico-u je neverovatna. Italijanse apsolutno lice na nase sve sa bakljama, gadjanjem flasama, pandurima koji tuku i sistemski i sistematicno. Ipak vredi pomenuti da sam se daleko najsigurnije osecao na camp nou na kojem jedva da primetis policiju. Uz to i navijaci sede izmesani sem na utakmicama visokog rizika (real). uglavnom, fakta da je engleska uspela da prakticno resi problem huliganizma. Medjutim odgovor nije proizasao iz kamera i redara vec i iz drakonskih kazni za krsenje bezbednosnih pravila i pravila ponasanja na stadionima. Kamere i ostali alati su tu da se nevaljalci lakse pronadju, izdvoje i kazne.Mi svo 'teli isto al izgleda da cemo po ko zna koji put omanuti :(
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sutra pocinje novo sudjenje:

Novo suđenje Urošu Mišiću za pokušaj ubistvaBEOGRAD - Pred Okružnim sudom u Beogradu danas će početi ponovljeno suđenje Urošu Mišiću, optuženom za pokušaj ubistva žandarma Nebojše Trajkovića na fudbalskoj utakmici Crvena zvezda - Hajduk, 2. decembra 2007. godine.Mišić je pred istim sudom 19. septembra 2008. godine osuđen na 10 godina zatvora, a Vrhovni sud Srbije je 3. marta uvažio žalbu njegovog advokata Borivoja Borovića, ukinuo presudu i vratio predmet na ponovljeno suđenje.Optuženi Mišić je prvostepeno osuđen pred sudskim većem sudije Velimira Lazovića, koji će ponovo suditi Mišiću, pošto je predsednik Okružnog suda u Beogradu Siniša Važić odbio sudijin zahtev da bude izuzet sa ponovljenog suđenja.Mišić će na suđenje biti doveden iz pritvora.
Link to comment

iz presa (ima citav clanak)

On je objasnio da je video komešanje i gužvu kroz koju se probio i Trajkovića kako se brani od udaraca.- Trajković me je u tom opiranju udario otvorenom šakom u nos. Već sam uzeo upaljenu baklju i počeo da jurim za njim. Prislonio sam baklju na njegova leđa, on se savio i možda sam ga tada dodirnuo po vratu. Trajković je zatim pobegao, a ja sam bacio baklju. Nisam imao nameru da ubijem žandarma - izjavio je Mišić. On je dodao da je komešanje trajalo nekoliko minuta i da je čuo pucanj, ali da se na mesto sukoba sa Trajkovićem više nije vraćao.
:Hail::Hail::Hail:
Link to comment
  • 1 month later...

bolesnici opet divljaju...

Fudbaler Saša Ilić napadnut je utorak uveče u centru Beograda, javio je RTS.Bivši reprezentativac Srbije i nekadašnji kapiten Partizana napadnut je ispred restorana "Dva jelena" gde je bio zajedno sa trudnom suprugom.Državna televizija navodi da su Ilića napala tri navijača Crvene zvezde, da su on i supruga iz incidenta izašli bez povreda a da policija nedugo zatim privela napadače.
Link to comment

Pa zar nije bilo neko nepisano pravilo da se ne napadaju igraci? Dobro, kapitena tehnicki to pravilo ne obuhvata, ali ipak + trudna zena. Horor...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...