Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imam kratko pitanje za ljude koji su skoro putovali u i kroz Austriju... dakle, na sajtu AMSS pise "Moguće je kupiti 10-odnevnu vinjetu, vinjetu koja traje 2 meseca" da li to znaci da ako ja kupim vinjetu 15. marta i samo prodjem kroz Austriju, da to znaci da imam fore jos 9 dana da prolazim po autoputevima do 15. maja ?


Sto bi se reklo, odem u Grac na kafu iz Slovenije, a onda prodjem pocetkom maja kroz Austriju za Nemacku i dalje koristim vinjetu od 15. marta?

Link to comment
7 minutes ago, Milosh76 said:

Imam kratko pitanje za ljude koji su skoro putovali u i kroz Austriju... dakle, na sajtu AMSS pise "Moguće je kupiti 10-odnevnu vinjetu, vinjetu koja traje 2 meseca" da li to znaci da ako ja kupim vinjetu 15. marta i samo prodjem kroz Austriju, da to znaci da imam fore jos 9 dana da prolazim po autoputevima do 15. maja ?


Sto bi se reklo, odem u Grac na kafu iz Slovenije, a onda prodjem pocetkom maja kroz Austriju za Nemacku i dalje koristim vinjetu od 15. marta?

Za koju vijenjetu pricas/pitas? 

Vazi od dana kupivine pa naznaceni period. Dakle najmanja je 10 dan. Kupio si danas i to je prci dan i dodas jos 9 na to, dakle do 11.3. 

Sto se tice vienjete od 2 meseca, ja to tumacim kao kupljena danas i vazi do 1.5.

  • +1 1
Link to comment
On 13. 2. 2023. at 22:40, goofs said:

Kazu ti dve nedelje, a cesto stigne i pre toga. Tako je bilo pre 5-6 godina kad sam ja vadio, ne znam da li je bilo izmena u medjuvremenu.

Sada kažu 2-3 radna dana i bilo stvarno za 2 dana. 

Link to comment
On 13. 2. 2023. at 21:07, I*m with the pilots said:

Drugar i njegov prijatelj Nemac hoce da idu na leto u Ameriku, i sad je covek provrteo pasos i setio se da je pre pandemije bio na Kubi. Da li je realna mogućnost da mu neko pravi zbog toga problem na pasoskoj? Kaze da je pisao ambasadi prosle nedelje, nada se nekom odgovoru dok jos ima pristojnih avio karata...

#firstworldproblems#

 

kasnim, ali mozda nekome pomogne.

 

Mi smo pre 5 godina bili na medenom mescu prvo u Kaliforniji pa odatle leteli na Kubu i posle iz Havane direktan let u NY. Niko nista nije pitao na tom ponovnom ulasku u USA. (sa USA vizom).

Edited by nick1986
Link to comment
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Da li neko ima iskustva sa dobijenjem viza stranih državaljana (sa Zapada) ovde u Srbiji?

 Radne, studentske, bračne, bilo šta. Šta bi bilo najlakše za nekog iz Kanade, USA? 

Pretpostvljam da to ne bi trebalo da je zamršena stvar.

Link to comment
44 minutes ago, Olimpijac said:

Da li neko ima iskustva sa dobijenjem viza stranih državaljana (sa Zapada) ovde u Srbiji?

 Radne, studentske, bračne, bilo šta. Šta bi bilo najlakše za nekog iz Kanade, USA? 

Pretpostvljam da to ne bi trebalo da je zamršena stvar.

 

Brachna je uvek najlaksha, ako je takva situacija.

 

Link to comment

Радна је најлакша али кошта одржавање фирме за коју се добија дозвола, ако нема ко да запосли. 

Link to comment
7 hours ago, Olimpijac said:

Da li neko ima iskustva sa dobijenjem viza stranih državaljana (sa Zapada) ovde u Srbiji?

 Radne, studentske, bračne, bilo šta. Šta bi bilo najlakše za nekog iz Kanade, USA? 

Pretpostvljam da to ne bi trebalo da je zamršena stvar.

 

Imam, ali sad kad razmislim slabo se sećam detalja osim što mi je pola stvari bilo smešno i uglavnom sam to zapamtio.

 

Uglavnom za spajanje porodice ili kako se to već zove, bila je neka taksa i formular, morao je da se donese dokaz da imaš od čega da živiš i bio je neki razgovor. To je bilo prilično smešno jer su oni kao kontrolisali da li je to stvaaaaaarni brak, pa su bili dosta strogi, ali preživeli smo. Mislim da je ta taksa bila relativno visoka. I morao je da se kod matičara kod nas da se unese brak, to je bilo relativno prosto. Za dokaz o sredstvima može recimo izvod iz banke, ali je morala da bude banka u Srbiji. Mislim da su prihvatili moj izvod, ali se ne sećam baš skroz. Jedna dobra stvar je da se makar u BGu to radi u Savskoj i da ima par nekih agencija u blizini policijske stanice koje popunjavaju papire i znaju šta sve treba i nije bilo nešto skupo kao što sam očekivao. Ne znam da li još rade, verovatno nemaju posla kao ranije.

 

Ne sećam se da je bilo mnogo komplikovano osim uobičajenog haosa srpske administracije, gde na kašičicu dobijaš informacije - na tvojoj opštini ti kažu da moraš da ideš u savsku, tamo ti ništa nije jasno, jedva nađeš tablu gde je nagurano pitaj boga koliko informacija, onda ne znaš gde da ideš, ima gomila ljudi oko tebe za koje ne znaš ni da li čekaju ni da li su isto zbunjeni itsl. Ali kad jednom znaš šta i kako ide relativno jednostavno.

Edited by Venom
  • Hvala 1
Link to comment

Управа за странце није више у Савској, сад је на НБГ. У оном СИВ 3 или тако неки број код Меркатора

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, Venom said:

 

Imam, ali sad kad razmislim slabo se sećam detalja osim što mi je pola stvari bilo smešno i uglavnom sam to zapamtio.

 

Uglavnom za spajanje porodice ili kako se to već zove, bila je neka taksa i formular, morao je da se donese dokaz da imaš od čega da živiš i bio je neki razgovor. To je bilo prilično smešno jer su oni kao kontrolisali da li je to stvaaaaaarni brak, pa su bili dosta strogi, ali preživeli smo. Mislim da je ta taksa bila relativno visoka. I morao je da se kod matičara kod nas da se unese brak, to je bilo relativno prosto. Za dokaz o sredstvima može recimo izvod iz banke, ali je morala da bude banka u Srbiji. Mislim da su prihvatili moj izvod, ali se ne sećam baš skroz. Jedna dobra stvar je da se makar u BGu to radi u Savskoj i da ima par nekih agencija u blizini policijske stanice koje popunjavaju papire i znaju šta sve treba i nije bilo nešto skupo kao što sam očekivao. Ne znam da li još rade, verovatno nemaju posla kao ranije.

 

Ne sećam se da je bilo mnogo komplikovano osim uobičajenog haosa srpske administracije, gde na kašičicu dobijaš informacije - na tvojoj opštini ti kažu da moraš da ideš u savsku, tamo ti ništa nije jasno, jedva nađeš tablu gde je nagurano pitaj boga koliko informacija, onda ne znaš gde da ideš, ima gomila ljudi oko tebe za koje ne znaš ni da li čekaju ni da li su isto zbunjeni itsl. Ali kad jednom znaš šta i kako ide relativno jednostavno.

 

Ovo me sad vratilo na predavanje na fakultetu, kad je profesor rekao "To vam je deco lako, evo vidite:" i onda uzeo da pola sata pise i brise po tabli uz komentare bez udisanja vazduha, neokrecuci se ka nama, da bi na kraju obrisao prasnjave ruke o svoj sivi sako, konacno se okrenuo i rekao radosno "lako, zar ne?" i kad je video nase izraze lica, savio svoje usne i rekao "eeh"

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...