Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

8 minutes ago, mei said:

Izdavanje je brzo bilo - dan do par dana (bar je tako bilo za mojih nekoliko J-1 + B1/B2 ali ovo su informacije od pre 4 godine).

Izgleda da su zbog pandemije skroz usporeni za zakazivanje (a mozda i za obradu). Ja sam ranijih godina cekala od 2-4 nedelje za termin, a viza je obicno bila gotova za par dana (sa sve DHL-om), cak i za jedan dan ponekad (u Kanadi i u Beogradu, na oba mesta je bilo brzo). Ali ovog meseca kada sam proverila, termini su uzasni ovde u Kanadi, nema slobodnih termina isto to leta. Najbolje da pogledas ostale konzulate u Nemackoj, mozda cak i u BG.

 

manje vise svuda isto cekanje.

berlin 157 dana

minhen 150

frankfurt 140

beograd 180

proces dobijanja nemackog drzavljanstva 8 do 12 meseci

 

  • Tužno 1
Link to comment
 
manje vise svuda isto cekanje.
berlin 157 dana
minhen 150
frankfurt 140
beograd 180
proces dobijanja nemackog drzavljanstva 8 do 12 meseci
 

Probaj vise puta dnevno - desava se da se oslobodi termin i nekoliko meseci ranije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Da li neko zna koja je procedura za turisticku vizu za uk? Da li je neko to radio skoro? 

 

Vredi li uzimati agrnciju da te vodaju za rucicu ili ne? Vidim da neki nude to za dodatnih 50 evra. 

Link to comment
5 hours ago, Shan Jan said:

Da li neko zna koja je procedura za turisticku vizu za uk? Da li je neko to radio skoro? 

 

Vredi li uzimati agrnciju da te vodaju za rucicu ili ne? Vidim da neki nude to za dodatnih 50 evra. 

 

Moja mama je sve sama odradila u Beogradu 2020. - nije se nešto žalila da je posebno komplikovano. (Propade joj zbog pandemije :( )

Link to comment

možete li da mi nagovestite šta da očekujem po pitanju viza za odlazak bračnog para penzionera prijateljima kanađanima u goste na, otprilike, 2 nedelje.

Link to comment
  • 6 months later...
1 hour ago, napadaj said:

Da li USA uopšte izdaje turističke vize ovih dana? Vredi li da se podnosi zahtev ako se put planira za februar 2023. ili mrka kapa od toga?

 

moja cerka je pocetkom septembra dobila B1/B2 US vizu ovde u Minhenu. zahtev smo podneli nekad u martu i termin dobili za 1. septembar.

ovde mozes pogledati koliko vremena cekas na termin. posle termina se dobije pasos posle 2-3 radna dana

 

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/wait-times.html

 

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Ros said:

onaj ESTA formular za US treba samo za one kojima ne treba viza?

ko je dobio vizu ne mora da radi ESTA?

 

 

Da, odvojene su stvari.

 

ESTA je za WVP:

 

You are eligible to apply for admission under the Visa Waiver Program (VWP) if you are a citizen or national of one of the Visa Waiver Program countries listed below. Learn more about the eligibility requirements.

  • Andorra
  • Australia
  • Austria
  • Belgium
  • Brunei
  • Chile
  • Croatia
  • Czech Republic
  • Denmark
  • Estonia
  • Finland
  • France
  • Germany
  • Greece
  • Hungary
  • Iceland
  • Ireland
  • Italy
  • Japan
  • Latvia
  • Liechtenstein
  • Lithuania
  • Luxembourg
  • Republic of Malta
  • Monaco
  • Netherlands
  • New Zealand
  • Norway
  • Poland
  • Portugal
  • San Marino
  • Singapore
  • Slovakia
  • Slovenia
  • South Korea
  • Spain
  • Sweden
  • Switzerland
  • Taiwan[1]
  • United Kingdom

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 21.9.2022. at 9:17, napadaj said:

Da li USA uopšte izdaje turističke vize ovih dana? Vredi li da se podnosi zahtev ako se put planira za februar 2023. ili mrka kapa od toga?

 

 

Apdejt - dobio vizu malopre, zahtev podneo četvrtog oktobra.

 

Ima caka -  konzul stalno ubacuje nove termine, kako mi rekoše ujutru oko pola 10, pa kad se podnese zahtev i zakaže termin intervjua za ko zna kad, treba da se ide na reschedule opciju i vidi da li ima novih, skorijih termina.

 

Ja sam imao sreće, pa mi je sistem odmah prilikom podnošenja zahteva dao termin za svega osam dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...