Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
btw, sto ne pominjete da su kanadjani zestoko zaostrili dobijanje viza za srbalj.ono sto sam 2006 odradio za 1 dan (odleteo ujutru za berlin u kanadsku ambasadu, predao papire prepodne, popodne podigao vizu i doleteo nazad za manhajm), moze sad da potraje i 3 meseca!
Krajem 2008. odradjena viza za 1 dan [u Londonu], mada su i tada dodatno trazili da se popuni neki formular o svim aktivnostima od 15. godina zivota pa na dalje [pored onog za muske iz EX-YU, o ucescu u ratu i sluzenju vojske].Kakvu si vizu trazio?edit: vidim da u Berlinu pise ovo [ali to je dodatnih 2 nedelje, ne 3 meseca]:
Advice about Visas & Immigration Citizens of the following countries are subject to a mandatory wait period of an additional 10 working days: Afghanistan, Bosnia-Herzegovina, Iran, Iraq, Kosovo, Lebanon, Libya, Macedonia, Montenegro, Pakistan, Palestinian Authority, Rwanda, Kingdom of Saudi Arabia, Serbia, Somalia, Sudan, Syria and Yemen. All persons between 16 and 65 years of age from these countries must complete this questionnaire and include it with their CV (Curriculum Vitae) in English or French in their applications.
Edited by jms_uk
Link to comment
[pored onog za muske iz EX-YU, o ucescu u ratu i sluzenju vojske].
ovo za muške u vezi služenja vojske i učestvovanju u ratovima na prostrima bivše SFRJ, u kanadskim konzulatima u SAD-u traže i ženama da popune.neznajući za to, jednom sam čekala vizu više od 2 meseca. pošaljem pasoš poštom sa svim formularima osim "vojničkog" u najbliži konzulat, da bi se nakon mesec dana vratio pasoš bez vize, a sa tim upitnikom...popunim upitnik, a nakon još mesec dana stiže viza za jedan ulazak umesto za više ulazaka za koju sam se prijavila i platila. u tom konzulatu inače rade vize za jedan dan većini ukoliko se ode lično (ili mesec dana ukoliko se pasoš šalje poštom), osim specijalnim nacijama u koje su svrstali i nas. <_<
Link to comment
Kakvu si vizu trazio?edit: vidim da u Berlinu pise ovo [ali to je dodatnih 2 nedelje, ne 3 meseca]:
poslovnu vizu. a za vreme od 2 nedelje do 3 meseca (bearbeitungszeit = vreme obrade podataka) sam cuo na licu mesta, od salteruse.
Link to comment
jednom sam na surcinu, posle sletanja, video lika kako vadi srski pasos i daje cariniku. ovaj gleda u pasos i pita ga nesto, a lik vadi i drugi srpski pasos, pokazuje i prolazi dalje. <_<
si siguran da jedan od ta 2 pasosa nije bio diplomatski ili sluzbeni? kada ti izdaju diplomatski ili sluzbeni pasos, ako imas vazeci "obicni" njega ti ne oduzimaju. Edited by hazard
Link to comment
si siguran da jedan od ta 2 pasosa nije bio diplomatski ili sluzbeni? kada ti izdaju diplomatski ili sluzbeni pasos, ako imas vazeci "obicni" njega ti ne oduzimaju.
Pa i ja zbog toga pitah koje su boje bili.
Link to comment
albanija ukinula vize, za biometrijske pasose odmah, za plave od 1.juna, kaze ambasada
Je li to ono samo tokom leta [1.jun-31.oktobar], kao proteklih nekoliko godina, ili skroz i sasvim ukinute?
Link to comment
super, a jel ti se javio onaj moj kamarad iz jar-a?btw, sto ne pominjete da su kanadjani zestoko zaostrili dobijanje viza za srbalj.ono sto sam 2006 odradio za 1 dan (odleteo ujutru za berlin u kanadsku ambasadu, predao papire prepodne, popodne podigao vizu i doleteo nazad za manhajm), moze sad da potraje i 3 meseca! da sam znao ne bih danas dzabe tamo isao... <_< razlog je, navodno, sto proveravaju ucesce u ratu i sl.zahvalio sam im se na saradnji, uzeo pasos i papire i vratio se nazad.i nemojte me zvati ako vam ispadne blok sa mreze :D inace, berlin je i danas bio :wub: , iako jos nije nista zeleno.
albanija ukinula vize, za biometrijske pasose odmah, za plave od 1.juna, kaze ambasada
i da nije Bilijevog iskustva, vec se radujem Albaniji!ne znam da li sam vec negde napomenula - najbrze izdata viza - Malezija! pecat, potpis i jos te posluze picem.
Link to comment

jedan brasil entradas multiplas je zalepljen danas:D nisu dali na godinu dana, vec samo na 3 meseca. ne moze preko 90 dana za nas koji nismo iz usa/uk. za brazil nisam morao da se drndam licno, ali potroseno je 10ak sati u konzulatu + mnogo novca za original legalizovani poziv iz brazilske firme, prevod i notarizacija mojih i firminih dokumenata. standardni rok za izdavanje vize je mesec dana, meni su posle kuknjave uradili za 4 dana. sledece nedelje se bacam u kostac sa argentincima. to vec moram licno, ce bidne cupavo jer sam lak na jeziku ovih dana, a oni su :isuse:

Link to comment
jedan brasil entradas multiplas je zalepljen danas:D nisu dali na godinu dana, vec samo na 3 meseca. ne moze preko 90 dana za nas koji nismo iz usa/uk. za brazil nisam morao da se drndam licno, ali potroseno je 10ak sati u konzulatu + mnogo novca za original legalizovani poziv iz brazilske firme, prevod i notarizacija mojih i firminih dokumenata. standardni rok za izdavanje vize je mesec dana, meni su posle kuknjave uradili za 4 dana. sledece nedelje se bacam u kostac sa argentincima. to vec moram licno, ce bidne cupavo jer sam lak na jeziku ovih dana, a oni su :isuse:
Zar je za Argentinu potrebna viza? Cini mi se da nije bila (naravno ukoliko nije neka radna varijanta)
Link to comment
Zar je za Argentinu potrebna viza? Cini mi se da nije bila (naravno ukoliko nije neka radna varijanta)
mislim da bane jednom rece da ima BIH pasos...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...