Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

najverovatnije krajem sledece nedelje idem za pakistan, viza ne bi trebala da bude problem.mnogo vise problema imam oko leta za lahore i dalje za multan.moram da prenocim ili u taskentu ili u dubaiu ili u karachiju :D

Link to comment

btw, javio se kolega nemac iz obale slonovace i kaze da je sve ok, ljudi ljubazni, ima pratnju naoruzanih vojnika gde god krene, takodje ima i vozaca i big black mamu kuvaricu.

Link to comment
najverovatnije krajem sledece nedelje idem za pakistan, viza ne bi trebala da bude problem.mnogo vise problema imam oko leta za lahore i dalje za multan.moram da prenocim ili u taskentu ili u dubaiu ili u karachiju :D
Taskent, obavezno!
Link to comment

jel treba viza?gde bese ona stranica sa listom zemalja gde nam (ne) treba viza?nikako da izguglam, a sajt mip-a mi se ne otvara...

Edited by Billy Parsons
Link to comment
btw, javio se kolega nemac iz obale slonovace i kaze da je sve ok, ljudi ljubazni, ima pratnju naoruzanih vojnika gde god krene, takodje ima i vozaca i big black mamu kuvaricu.
Odlicno!
Link to comment

dobio za 1 dan pakistansku vizu, single entry na 3 meseca.kuriozitet je da vlasnici nemackih pasosa placaju 35 evra za vizu, englezi u nemackoj cak 100 evra (!), a srbi 32 :) :P

Link to comment

Posto sam covek ekumenista i sirokih shvatanja imam plan da napravim jednu turu od mesec dana a da to obuhvati Indiju,Pakistan,Istanbul i Izrael. Sad znam za caku da ako imas Izraelsku vizu da verovatno neces uci u vecinu muslimanskih zemalja pa je ono sto me zanima da li vazi i obrnuto tj da li cu sa Pakistanskim shtambiljom imati problema na Izraelskoj granici?

Link to comment

Samo da podsetim na ovo sto je gazza1 napisao pre neki dan:

zato sto je jedini nacin da se individualno udje u pakistan sa srpskim pasosom biznis viza, uz pozivno pismo firme iz pakistana i hiljadu proveraposlednji turisti koji su usli u pakistan odavde su bili clanovi kon-tokijeve grupe znaci grupna viza. ja sam aplicirao jos davne 2002., pred napad USA na avganistan i bio sam glatko odbijen i ja sa serbische pasportom a i moja frau sa nemackim. u medjuvremenu sam uspostavio neki privatan kontakt koji me je doveo do sina pakistanskog ambasadora u beogradu koji je samo potvrdio ono sto sam znao - da nema individualnih turistickih viza za nas i da nema izuzetaka.pored toga pakistan postaje prilicno rapidno neprijatno mesto cak i za kratke posete, pre mesec dana sam bio u indiji i citao u novinama da su opet digli u vazduh jedno 60-70 ljudi i to bas u lahoreu
Link to comment

izraelci imaju foru da ako trazis (i platis) daju vizu na posebnom papiru koji drzis uz pasos i tu lupaju pecate, cak i ako prelazis u gazu na pola sata, tako da nema posle problema sa arabijanskim susedima.ovi se ne bune cak i ako je viza u pasosu: emirati, egipat, jordan, oman, maroko.ovi se bune, tj ne daju: sirija, liban, libija, kuvajt, iran, irak, pakistan, saudijska a. i sudan.

Link to comment

i tu dolazimo do pitanja svih pitanja - zasto ne postoji mogucnost da imamo 2 srpska pasosa?jedan za izrael, drugi za arape.jedan da posaljemo u ambasade za vizu, a sa drugim da putujemo. jednom sam na surcinu, posle sletanja, video lika kako vadi srski pasos i daje cariniku. ovaj gleda u pasos i pita ga nesto, a lik vadi i drugi srpski pasos, pokazuje i prolazi dalje. <_<

Link to comment

ok ti je pitanje, ali za izrael/arape nismo samo mi kerefeke. vazi za sve ista prica. pred isticanje ex-ex plavog pasosa trazila da mi lupe zig da imam makar neki dokaz da sam se setkala po svetoj zemlji jer su mi sve papire iz prethodnih godina pokupili (doduse, ne znam da li to i dalje rade, i da li ih uopste uzimaju ako kao turista izlazis iz zemlje).opet, sad nesto razmisljam, kako ce to uopste da funkcionise sa vizom i papirom sa ovim biometrijskim pasosima? mislim, ako su i izrael i ove arapske zemlje u nekom interpol-like sistemu, onda ti je broj pasosa ukucan, bez obzira sto se ne vidi pecat u njemu.

Link to comment
i tu dolazimo do pitanja svih pitanja - zasto ne postoji mogucnost da imamo 2 srpska pasosa?jedan za izrael, drugi za arape.jedan da posaljemo u ambasade za vizu, a sa drugim da putujemo. jednom sam na surcinu, posle sletanja, video lika kako vadi srski pasos i daje cariniku. ovaj gleda u pasos i pita ga nesto, a lik vadi i drugi srpski pasos, pokazuje i prolazi dalje. <_<
Prvenstveno zbog ovog boldovanog. Propade mi u februaru fin vikend u Helsinkiju jer je pasos bio zaglavljen u ambasadi Jermenije.Znam da ovde [uK] mogu da imaju dva pasosa, kao i u US. Ne znam da li se oba izdaju sa istim brojem? :unsure:Takodje, u nekim zemljama je moguce traziti pasos sa vise stranica [koji je naravno skuplji od obicnog], a u nekim ih dodatno ubace u pasos ako jos vazi. Meni nijedan od poslednjih 4 pasosa nije stigao da istekne [a neki su vazili samo 4-5 godina].Za tog tipa sa Surcina jedino sto mi pada na pamet je da je mozda imao i 'sluzbeni/diplomatski' pasos pored obicnog. Ne znam kako sada izgledaju, oni SRJ nisu bili iste boje kao obicni.edit: 5 u 4 Edited by jms_uk
Link to comment

Konacno je stigla juznoafricka viza :wub: Trajalo je sve nekih 25 dana iako mi je receno 10-ak kad sam predavao papire :oCijena:Viza - 70eAgencija - 25e

Link to comment
Konacno je stigla juznoafricka viza :wub: Trajalo je sve nekih 25 dana iako mi je receno 10-ak kad sam predavao papire :oCijena:Viza - 70eAgencija - 25e
super, a jel ti se javio onaj moj kamarad iz jar-a?btw, sto ne pominjete da su kanadjani zestoko zaostrili dobijanje viza za srbalj.ono sto sam 2006 odradio za 1 dan (odleteo ujutru za berlin u kanadsku ambasadu, predao papire prepodne, popodne podigao vizu i doleteo nazad za manhajm), moze sad da potraje i 3 meseca! da sam znao ne bih danas dzabe tamo isao... <_< razlog je, navodno, sto proveravaju ucesce u ratu i sl.zahvalio sam im se na saradnji, uzeo pasos i papire i vratio se nazad.i nemojte me zvati ako vam ispadne blok sa mreze :D inace, berlin je i danas bio :wub: , iako jos nije nista zeleno.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...