Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Вискији се углавном праве на око 50%, и тако леже у бурету (разлог - да би трошили мање буради). После тога се мешају разна бурад из исте дестилерије (ако је single malt) - и додаје локална изворска вода да би се стигло до стандардних 40%.

Тако да мешање са водом уопште није неуобичајено.

За додатно разблаживање препоручује се локална изворска воду (иста са којом је и разблаживан), како би било што мање разлике у укусу. Иначе је чест начин пијења вискија са пуно воде и леда.

Link to comment

Realna komercijalna cena J.Dukata je oko 1900 dinara a na pumpama je mislim 2.400.

 

Samo da napomenem...ukus je prilično slatkast a u aromama je šljiva potisnuta jakim karamelnim lešnik-cimet notama.

 

Veoma uzbudljiv vrhunski blend, prepečenica od 45% koja leži 12 godina u stogodišnjim hrastovim buradima,

ali sigurno ima najveću prođu kod onih koji baš i ne preferiraju tradicionalnu šljivu.

Edited by Musky
Link to comment

pa jeste, jedino ako single malt od 48 stipa za grlo i spaljuje jednjak kao i neka rajacka brlja.

 

vocna rakija - sljivu i lozu izuzimam donekle, ali samo donekle - ima smisla oko 40-42%, sve ostalo samo ako je majstor bas zajeban pa nekako iskanalise nus efekte, retko u nas.

 

svejedno kupicu sledeci put, ako nekoga put nanosi u rajac neka mi kupi flasu radze od oskoruse.

Link to comment

vocna rakija - sljivu i lozu izuzimam donekle, ali samo donekle - ima smisla oko 40-42%

 

jok. tj, stvarno se ne sećam kad sam probao ljudsku rakiju ispod 45%. standardan raspon je 18-22 grada, što će reći 45-55% (to će ti reći bilo koji rakija majstor). ne računam ove meke od 25-30%, to ionako služi ili za kuvanu, ili za one old skul seoske alkose koji cuclaju radžu po ceo dan, pa da se ne onesveste u 10 ujutru.

 

fazon 40% je za viski i konjake, to je potpuno druga priča i drugo piće. npr, u kraju gde je moja tazbina (zapadna srbija/dragačevo) nema šanse da sretneš šljivu ispod 50%, to je pravilo. dobre varijante (a teško je naći lošu, šljive tamo ima za bacanje) su potpuni tečni ekser, pitke a pucaju u mozak.

Link to comment

moram da se slozim sa pristalicama dobre stare radze. nista na planeti ne moze da pobedi osecaj koji se razliva u telu dok vrhunska sljiva klizi niz grlo srbina. e sad, kako doci do vrhunske sljive, to je tema za novi forum, a posebno kako doci do vrhunske sljive koju domacin koji je radio na destilatoru nije narokao sa 45-50C alkohola. to je potpuno besmisleno i ne vodi nicemu sem spaljivanju nervnih celija u organizmu: proces treba prekinuti na 40-42 dok to jos ima nekakav ukus.vocne rakije su za woosies, po pitanju stava, mada svi smo zivi ljudi i dupe dajemo i za dobru dunju.

 

u kom trenutku si se tačno propederisao u ovih 7,5 god :fantom:

Link to comment

Realna komercijalna cena J.Dukata je oko 1900 dinara a na pumpama je mislim 2.400.

 

Samo da napomenem...ukus je prilično slatkast a u aromama je šljiva potisnuta jakim karamelnim lešnik-cimet notama.

 

Veoma uzbudljiv vrhunski blend, prepečenica od 45% koja leži 12 godina u stogodišnjim hrastovim buradima,

ali sigurno ima najveću prođu kod onih koji baš i ne preferiraju tradicionalnu šljivu.

proverio: na NIS-u 2700 din i to u kqartonskoj ambalazi.Ovo za stogodisnja burad je fora ili?Imas neki info?

Edited by Haralampije
Link to comment
  • 3 months later...

uskoro stize hakushu, distiller's reserve, ovaj levo. ipak nisam imao pare za godista, 12-18

 

bice to prilika da se uporede dva entry level suntory brenda - hakushu i yamazaki, o kome sam btw skroz promenio misljenje i sad mi je fenomenalan ali vrlo razlicit od skotskih.

 

12167652_10207624956283483_80234114_n.jp

 

nesto mi se cini da su poskocile cene u tokiju

 

12167100_10207624913882423_2069565945_n.

 

 

sredinom sledece nedelje ce stici i nikka pure malt za koji sam dobio pouzdan tip da je najvise nadimljen od novih blendova, bumo videli. pisemo se...

Edited by yolo
Link to comment

pre nekog vremena sam prvi put probao hibikihevog 12ogodišnjaka. prvi put probao japanca. lebe mekani. pa to izuva.

 

žolo, zavidim ti

<_<

 

gde je on, hibiki, u poređenju sa ovim "tvojim". čisto da znam dal da te roknem ako mi slučajno istrčiš na pešački

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...