Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Sta je Turbo Prop plane i zasto sajt preko kojeg kupujem kartu ima potrebu da mi to posebno naglasi?
Hoće da te upozore da je karta toliko jeftina da ćeš morati da sam vrtiš propelere...istockphoto_3902389-abandoned-turboprop-airplane.jpgA inače, moja iskustva sa ovim propelercima su okej, sve isto kao normalan mlaznjak... Možda malo bučnije, ali čim se ne sećam - ne smeta puno (ionako se njima uglavnom leti na kraćim rastojanjima, tipa 1h).
Link to comment
Sta je Turbo Prop plane i zasto sajt preko kojeg kupujem kartu ima potrebu da mi to posebno naglasi?
U pitanju su propelerci, tipa Dash8Q400_1.jpgATR ATR72_5.jpgi slicni.Razlog sto ti to sajt naglasava [verovatno je u pitanju neki US sajt, oni to uglavnom stavljaju] je to sto su takvi avioni za neke ljude manje komforni od aviona sa dzet motorima [buka, vibracije i sl.]Meni licno ne smeta, posto oni ne lete na dugackim destinacijama i ako znas da ujuris pravo mesto za sedenje - nisu problem.
Link to comment
Hoće da te upozore da je karta toliko jeftina da ćeš morati da sam vrtiš propelere...istockphoto_3902389-abandoned-turboprop-airplane.jpgA inače, moja iskustva sa ovim propelercima su okej, sve isto kao normalan mlaznjak... Možda malo bučnije, ali čim se ne sećam - ne smeta puno (ionako se njima uglavnom leti na kraćim rastojanjima, tipa 1h).
:DPrestize me dok ja trazim slike nekih kulturnih propeleraca [kao ovaj Dash-8 Q400].Gde nadje ovog Antonova? Bas takav [kompanije Balkan] mi je bio prvi let na prop avionu.
Link to comment

upravo. Pavllee, koliko sam te razumeo, tebi treba let preko Atlantika? koliko ja znam, oni ne lete preko bare... mozda Kanada - Aljaska - Island - Irska, tj iz nekoliko "zabica" biggrin.gif

Link to comment
jms, hoces ti znati u realnom vremenu kada se otvara CDG? :(
Mozda, zavisi koliko su moji izvori azurni [a jesu dosta sto se tice AF]Trenutno, vecina letova sto se odvija u/iz FR su long-haul. Za sada nijedan pariski aerodrom nije otvoren, pominje se sutra uvece oko 15-20% kapaciteta [ali i to je verovatno samo za long haul].
Link to comment
Zna li neko da li JAT prodaje povratne karte sa različitim "tačkama B", npr. BEG-FRA, ZRH-BEG, i kako se kupuju? Razni pretraživači (kayak, itasoftware) mi prikazuju te kombinacije kao moguće, ali na www.jat.com postoji samo opcija povratne karte od/do, ništa multi-destination. Drugarica je zvala poslovnicu, navodno su joj čak i napravili rezervaciju, ali su joj rekli i da će joj biti jeftinije ako plati preko neta, bez objašnjenja kako to da uradi... Nadam se da će bar moći da ode lično do njih i da calne koliko treba.
Da ne ostane nerazrešeno, mada cenim da će se zagubiti u ovoj dimnoj zavesi poruka - rezervaciju "makaza" je napravila uživo u poslovnici, a platila je preko telefona (zvala Jatov kol centar, telefon im je na sajtu) - izdiktirala broj kreditne, i dobila 20 necega (procenata ili evra, nije umela da mi kaze - mislim da su u pitanju evri) popusta pride. Kako napraviti i platiti rezervaciju preko neta, i dalje pojma nemamo... Edited by papapavle
Link to comment

Hvala za info! Ne plasim se letenja tako da mi ovo i nije neki problem bar sudeci po slikama.@Zajecev za BGD sam se obezbedio nego sada gledam letove do Pariza pa mi iskocili neki Madjari sa ovim avionima. Sad bas gledam detalje i u pitanju je bas ovaj manje kulturni sto ga je papapavle postovao. Ali ionako je samo do/od Budimpeste a posle ide 737 za Pariz

Link to comment
pa mi iskocili neki Madjari sa ovim avionima. Sad bas gledam detalje i u pitanju je bas ovaj manje kulturni sto ga je papapavle postovao.
Ako su Madjari Malev, oni imaju ovaj Bombardier Dash 8-Q400, koji je jedan od najtisih.Ja sam leteo u tom i varijanti -300 sa nekoliko kompanija i nije iskustvo ni blizu letenja u onom Antonovu... Vise podseca na regional jets [ERJ/CRJ]evo ti ga kako izgleda :)1428772.jpg Edited by jms_uk
Link to comment
lauda se upravo pokakio po zabrani leta. kaze da je licno leteo direktno kroz oblak i da nema nikakvog rizika za letenje. e, sad...
A bas mi je on neki autoritet da proceni opasnost. Hvala lepo, ja s tim ludakom ne bih sela ni na bicikl, a kamoli u avion :D Meni celo vece lete avioni nad glavom (mali grad / aerodrom blizu), ali mi nikako nije jasno gde idu kad su svi veci aerodromi u okolini (a i sire :) ) jos uvek zatvoreni. Dosla su dva leta iz Stockholma (od uobicajenih 5-6), a ostali mi nisu jasni :unsure: .
Link to comment
@Zajecev za BGD sam se obezbedio nego sada gledam letove do Pariza pa mi iskocili neki Madjari sa ovim avionima. Sad bas gledam detalje i u pitanju je bas ovaj manje kulturni sto ga je papapavle postovao. Ali ionako je samo do/od Budimpeste a posle ide 737 za Pariz
nemoj da trosis pare, organizujem ja stari AN26 iz vojske za sve prave grobare. nocni HALO skok nad Bersijem, direktno na krov dvorane. da cujete sta je prava buka propelera, a posle i "proletanje" kroz oblak biggrin.gifinace, i AN je pickin dim u poredjenju sa MI8; ja sam iz njega pucao na ciljeve na zemlji, sa antifon cepicima od zolje u usima, i ladno ne cujes pusku koju drzis u rukama od propelera gore... tri dana sam "vibrirao" dok spavam. ovi likovi sto su leteli na toj DC eskadrili su svi bili gluvi ko topovinego, ima li kakvih vesti?
Link to comment
Nema vesti, ali evo ti malo muzike
ako prezivim ovo, jel ti nije problem da igras s Mejdejkom u ekipi protiv mene? hocu jednim udarcem da ubijem dve muve. bukvalno ubijem!edit: na CNN upavo Breaking News da se vulkan opet razgoropadio i da krece novi oblak isuse.gif...paralelno sa mojim mejlom da sam sa liste cekanja ubacen na rezervaciju za 22. isuse.gifisuse.gif Edited by Vasilij Zajcev
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...