Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

On 27. 1. 2024. at 17:08, Frau Gabrijela said:

koliko se plaća stručnom licu, med. tehničaru, kada dođe da da injekciju u kućnim uslovima? sedam injekcija, tj. dana je u pitanju. 

mali komšija neće da kaže, tj. neće da naplati, a ja bih da platim i da malo častim jer će nam, verovatno, trebati opet.

 

ovako mi je se učinilo lakše nego da jurim nalog za kućnu negu s kraja na kraj grada, a da majka ide svaki dan po terapiju, bilo bi pravo maltretiranje.

Posto je komsija, cenim 2.000 ako je blizu, a paket od 7: 10.000

Edited by mlatko
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 27. 1. 2024. at 17:08, Frau Gabrijela said:

koliko se plaća stručnom licu, med. tehničaru, kada dođe da da injekciju u kućnim uslovima? sedam injekcija, tj. dana je u pitanju. 

mali komšija neće da kaže, tj. neće da naplati, a ja bih da platim i da malo častim jer će nam, verovatno, trebati opet.

 

ovako mi je se učinilo lakše nego da jurim nalog za kućnu negu s kraja na kraj grada, a da majka ide svaki dan po terapiju, bilo bi pravo maltretiranje.

Ako je injekcija koja ide u masno tkivo, a ne u mišić, to može davati bilo ko.

  • +1 1
Link to comment

Je li realno da to košta 2000, 30 sekundi traje.

Ja sam dala injekciju sestri (u dupe) jer ju je mrzelo da ide do ordinacije. Ima YouTube tutorijal, nije teško.

Imam, doduše, i iskustvo sa davanjem iz pena, al tu idu male igle i prilično je automatizovan proces. 

Link to comment
On 28. 1. 2024. at 20:06, Paul Gompitz said:

Ako je injekcija koja ide u masno tkivo, a ne u mišić, to može davati bilo ko.

Ja samo masno tkivo i imam

  • Haha 7
  • Tužno 1
Link to comment
On 27. 1. 2024. at 19:04, kud u maglu Simoviću said:

ako sam ispao idiot prašćaj

nije mi prvi put

Meni si kad sam počela da pišem rekao da samo seljaci zastakljuju terase :dry: ili tako nešto :dry: a nisam ni pitala za sebe nego za kevu :dry:

Link to comment

Ja zatvorila debelom folijom, sama ko braća Romi u orlovskom naselju i kako sad da pitam ima li neko dapreporuči majstora il firmu za ono zastakljivanje  gde se paneli slažu jedan na drugi  ko listovi knjige da popravim malo utisak :blush:

dok čitate ovo zapravo mi treba i sitna galanterija kojom se na vrata i prozore kače rolotrakaste zavese, izlomila mi se ta plastikica u  prvom pokušaju da je namestim. Ima li neko ideju gde to može da se nabavi kao rezervni deo ili da ukradem u Jusku gde sam i kupilana foru, tazgledam zavese i ispalo mi slučajno iz pakovanja 

  • Haha 3
Link to comment
13 hours ago, ljuttko said:

Ja zatvorila debelom folijom, sama ko braća Romi u orlovskom naselju i kako sad da pitam ima li neko dapreporuči majstora il firmu za ono zastakljivanje  gde se paneli slažu jedan na drugi  ko listovi knjige da popravim malo utisak :blush:

dok čitate ovo zapravo mi treba i sitna galanterija kojom se na vrata i prozore kače rolotrakaste zavese, izlomila mi se ta plastikica u  prvom pokušaju da je namestim. Ima li neko ideju gde to može da se nabavi kao rezervni deo ili da ukradem u Jusku gde sam i kupilana foru, tazgledam zavese i ispalo mi slučajno iz pakovanja 

moja preporuka je da uradiš što i ja. i valk, ako se ne varam. sve češće viđam na terasama. harmonika

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, đorđe geprat said:

moja preporuka je da uradiš što i ja. i valk, ako se ne varam. sve češće viđam na terasama. harmonika

 Hvala, moram da razmislim, terasa mi je relativno mala i pošto je visoko prizemlje  svako smanjivanje dolaska  svetla mi smetaa ove harmonike imam kod komšija i imam utisak da oduzmu i od prostora i od svetlosti.

Link to comment

ovde kod mene u oliteru je komšija ugradio harmoniku. stan je u visoko prizemlju, na severnoj strani,pitaosam ih kakav im je utisak, zadovoljni su. ja sam na 5 spratu, gledam na zapad, spuštam roletnu iako je harmonika ispružena. mi smo je uzeli jer nam je terasatek nešto preko1 metar u širinu pa nikakvi prozori nisu došli u obzir. a klizna stakla su nam bila preskupa.

 

ne zauzimaju prostor. "debele" su ni a10 cm kada su skiupljene. po dužini, računaj da zauzima otprilike 20% otvora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...