Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

Ne. Spominjalo se da će pustiti probno DAB+ signal (od čega i dalje nema ništa, tj. u srednjoročnim je planovima), ne da će gasiti FM.

 

Imaš ovde detaljnije globalnu situaciju, jedino Norveška gasi u fazama do kraja ove godine, očekuje se da će Švajcarska biti prva sledeća tamo negde 2020, dok ostale zemlje još nisu fiksirale datume.

http://www.reuters.com/article/us-norway-radio-idUSKBN14P1TH

 

Da dodam i ovaj link, nešto detaljniji prikaz i za Norvešku, Švajcarsku i Britaniju.

Link to comment

Imamo li u gradu Beogradu službu (ili privatnu firmu) koja se za odgovarajuću nadoknadu bavi odvoženjem granja sa privatnih poseda? Krčio sam nešto, nakupilo se baš mnogo svega, orasi, čempresi... Zvao sam 'Gradsku čistoću', oni kažu da su u njihovoj nadležnosti šut, zemlja i komunalni otpad. Uputili me na 'Zelenilo'. Poslao mail 'Zelenilu', pitao da li može da se zakupi njihov kamion ili kontejner u koji bih potovario sve to. Odgovora nema, ni može ni ne može. Zvao telefonom da ih pitam jesu pročitali mail, kažu da nemaju pojma i da misle da valjda može, ali javiće mi na mail. Maila nema još uvek, pa reko' da se raspitam dok čekam da neko klikne na 'reply'...

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Ono što može da se iskoristi za loženje je već odvojeno, ostalo je mnoooogo granja, što krupnog što sitnog... Osrednji kamion bi se sasvim pristojno napunio...

 

edit: da pravim logorsku vatru na sred avlije ne dolazi u obzir, naravno.

Edited by Đipalo Junuz
Link to comment

Ono što može da se iskoristi za loženje je već odvojeno, ostalo je mnoooogo granja, što krupnog što sitnog... Osrednji kamion bi se sasvim pristojno napunio...

 

edit: da pravim logorsku vatru na sred avlije ne dolazi u obzir, naravno.

Pogrešno doba godine, uzo bi neko za veselu mašinu da je sezona...

Link to comment

U normalnoj zemlji to bi radilo Zelenilo. Ovako je mozda najbolje da zalepis neki oglas u kraju da dajes granje za dz. Verovatno ce se neko javiti ko ce znati gde da ga zalozi :)

Link to comment

to granje je dobro za sečku koju pravi zelenilo ali izgleda isključivo od onoga što sami poseku.

 

ja sam pre nekoliko godina zvala gradsku čistoću, pogon opštine na kojoj živim i dogovorila* sa upravnikom pogona da mi pošalje kamionče i dva radnika. zaboravila sam koliko sam platila, nije bilo mnogo. sve su odneli.

 

*ovo je bilo više ubeđivanje

Link to comment

Je li kogod skoro video u prodaji rezače za oldskul grafitne mine od 2 mm? Sada  klinci najčešće troše takve mine u šestarima. Zagledao sam malo po online katalozima, ali veliki šipak. Nekad davno su bili oni mali zeleni Štedlerovi, ili se pravila domaća varijanta sa lepljenom šmirglom na drvenom štapiću.

Link to comment

to granje je dobro za sečku koju pravi zelenilo ali izgleda isključivo od onoga što sami poseku.

 

ja sam pre nekoliko godina zvala gradsku čistoću, pogon opštine na kojoj živim i dogovorila* sa upravnikom pogona da mi pošalje kamionče i dva radnika. zaboravila sam koliko sam platila, nije bilo mnogo. sve su odneli.

 

*ovo je bilo više ubeđivanje

Da prijavim epilog: čistoća nije nadležna, zelenilo posle tri nedelje javilo da neće nema dovoljno ljudi trenutno. Rešio sam problem alternativnim metodama, sve je završilo na zakonom propisan način na legalnoj uređenoj deponiji.

Link to comment

gde je u beogradu najbolje kupovati polovne knjige? 

Kod cigana na "parce". Mene bio blam, dok nisam video preprodavce sa platoa ispred Filozofskog kako se cenkaju sa ekipom na buvljaku....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...