Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

[/size] :lolol:nego, da li je neko bio u decjem odmaralistu Jakljan? to je bilo ruzno, oronulo mesto, sa losom drvenarijom...tamo sam se razboleo pa su me stavili u izolator sa nekom dosta zlom decom, a kada sam izasao iz izolatora svakog dana sam se vukao da primim injekciju. u moru je bilo je meduza koliko hoces.
he he ja sam bila na Jakljanu ali ne u tom hotelu tu su uvek bila deca sa školom iz Beogradami smo bili u kamp-kućicama,moj ćale je vodio neku školu plivanja pa je mene vodio svuda sa sobom,sećam se da smo uvek prkosili toj jadnoj deci brćakjući se ispred njih dok oni nisu smeli u vodu :lol:ako se dobro sećam bila je jedna tv sala i prodavnica tu smo kupovali moto keks i gledali neku seriju sa super herojem ne mogu da setim koju..i gomila morskih ježeva Edited by ivy
Link to comment

Ovde ko nije bio u čačanskom dečijem odmaralištu Ovčar na Velikoj plaži u Ulcinju ne zna šta je letovanje i vaspitavanje po Makarenku :cry: Vojnički šatori za po nas 30, vojnički kreveti sa tankim dušekom i žičanim podnožjem . Limene šolje bez drške sa sutlijašem :lolol: himna ujutru sa zastavom, himna uveče...bilo i igranki, i takmičenja i svega. Samo nije bilo tople vode, da se čeličimo, more je ionako toplo. Posle 2 nedelje dolazili smo kućama usoljeni kao haringe jer se niko nije tuširao i takmičili se ko će iz kose isprati više peska.Celu osnovnu školu sam išla i interesantno, nikad se niko nije razboleo.

Link to comment

au kakvo spartansko vaspitanje! :omoje najspartanskije iskustvo je bilo sa horom, Grčka, more, plaža, zajebancija, a spavali smo -- u školi!u jebenoj školi, po učionicama, nas 30tak zajednonaravno, zajednička kupatila i tuševi i svenisam se uopšte češljala te 2 nedeljenemojte se skandalizovati, prala sam kosu redovno :P samo me mrzelo da je češljam u datim uslovima, nego lepo operem pa nekako uvežem i gotovo, taman je bilo super za rashlađivanje jerbo su temperature bile non stop oko 40cšto generalno meni i nije veliki problem, je li, ali ono (a uveče gotovo redovno zapiri topao vetar, e to već mrzim!)

Link to comment
ih, užina je bila vrhekstatična: nekaki, ubogi sendviči, tekućina u tim zatvorskim šoljama, i eurokrem, mini pakovanje...on the bright side: mislim da smo morali i da nosimo (prvih par razreda), kecelje (il kako se to zvalo). :licedlan:edit: do duše, posle sam u petoj, kupovao baletanke za fizičko, tako da je sve gore navedeno, jedan mačiji kašalj
JBT koji feedback. brrr :ohmy: ali to su bila vremena... malobrižnost.. tj sitne brige
[/size] :lolol:nego, da li je neko bio u decjem odmaralistu Jakljan? to je bilo ruzno, oronulo mesto, sa losom drvenarijom...tamo sam se razboleo pa su me stavili u izolator sa nekom dosta zlom decom, a kada sam izasao iz izolatora svakog dana sam se vukao da primim injekciju. u moru je bilo je meduza koliko hoces.uopste, nisam bas uzivao u tim rekreativnim nastavama sve dok nisam malo stasao i dorastao nekim zivotnim iskusenjima i dilemama, kao sto je ona - sta raditi kada ti ukradu senf iz torbe, koji si poneo jer imas nezdravu opsesiju senfom i krisom si kupio sest teglica estragona da ga stavljas u sve.
:D Jakljanja skroz zaboravio, potisnuo...zašto si ti bio osuđen? ja imao neke plućne probleme, godine kad su počela sranja u bosni, a mi morali tuda...
he he ja sam bila na Jakljanu ali ne u tom hotelu tu su uvek bila deca sa školom iz Beogradami smo bili u kamp-kućicama,moj ćale je vodio neku školu plivanja pa je mene vodio svuda sa sobom,sećam se da smo uvek prkosili toj jadnoj deci brćakjući se ispred njih dok oni nisu smeli u vodu :lol:ako se dobro sećam bila je jedna tv sala i prodavnica tu smo kupovali moto keks i gledali neku seriju sa super herojem ne mogu da setim koju..i gomila morskih ježeva
:) a znači tvog starog sam se bojao i sanjao noću kako me goni po plaži :rant:sećam se i sale, ja nisam imao para da kupujem keks a vreme sam provodio uglavnom gore na brdu u šumi. budala, bežao sa časova plivanjai onaj zaliv sa druge strane ostrva gde je neka pećinica, mi gledali od gore a učitelj plivanja sa još nekim klincima ronio u toj prelepo bistroj vodi
Link to comment

^^ :sleep:samo meni nista traumaticno, ih koliko spartanskijih smestaja sam ja iskusila. jos uvek se secam pesmice sa zida pored limenog kreveta u odmaralistu na divcibarama: divcibare nova moda, za dorucak hleb i voda, a za rucak kupus fini, zgadio se cak i svinji, za uzinu kolacici, svezi kao kamencici, za veceru rog od jarca i rebarca od komarca, a ujutro isto sranje samo drugo pakovanje. bilo je funny, jer je bilo true.

Edited by cmrlj
Link to comment
zašto si ti bio osuđen? ja imao neke plućne probleme, godine kad su počela sranja u bosni, a mi morali tuda...
klasican nazeb sa jakom temperaturom
Link to comment
godine kad su počela sranja u bosni, a mi morali tuda... :) a znači tvog starog sam se bojao i sanjao noću kako me goni po plaži :rant:sećam se i sale, ja nisam imao para da kupujem keks a vreme sam provodio uglavnom gore na brdu u šumi. budala, bežao sa časova plivanjai onaj zaliv sa druge strane ostrva gde je neka pećinica, mi gledali od gore a učitelj plivanja sa još nekim klincima ronio u toj prelepo bistroj vodi
ali mislim da mi nismo bili toliko dugo tamo,tj. mislim da smo bili pre 90tih..mozda 87 ili 88 bas se slabo secam.. tako da mozda te nije moj stari vijao..moram da pitam..i da secam se i ja te sume gore,bila je neka kuca iznad hotela gde su ziveli valjda kuvar ili tako nesto znam da sam se druzila sa tim malim sto je ziveo tu...a stigla sam samo do vidikovca gore nismo silazili na drugu stranu..
Link to comment
ma da, ni vaške niste imali... važi.
Verovao ili ne , nismo. U mom školovanju ne pamtim da je iko imao vaške u školi, ja i braća nikad a kroz kuću nam je defilovalo društvo uključijući i spavanje, vrlo mnogo . Vaške sam prvi put videla kad ih je iz obdaništa donela kćerka mog starijeg brata, osamdeset i neke -_- .Što se tog našeg odmarališta tiče, možda vaške ne vole slanu kosu :lol:Da ne bude da je to letovanje bilo samo za sirotu decu, išli smo skoro svi, nastavniici su vodili svoju decu, neki čak i predškolsku i svi smo spavali u istim uslovima. Sve po PS- u-gimnastika, pozdrav zastavi i himna, doručak, raspremanje kreveta i šatora po vojnički...to je jedan od razloga što sad volim beskrajno jutarnje razvlačenje kad sam na moru
Link to comment
^^ :sleep:samo meni nista traumaticno, ih koliko spartanskijih smestaja sam ja iskusila. jos uvek se secam pesmice sa zida pored limenog kreveta u odmaralistu na divcibarama: divcibare nova moda, za dorucak hleb i voda, a za rucak kupus fini, zgadio se cak i svinji, za uzinu kolacici, svezi kao kamencici, za veceru rog od jarca i rebarca od komarca, a ujutro isto sranje samo drugo pakovanje. bilo je funny, jer je bilo true.
Au. I na Jakljanu je bila vrlo slicna pesma, napisana u jednom plakaru. Samo je umesto stiha "zgadio se cak I svinji" pisalo "I uz njega opet ti grisini".Gde se ovoga seti jbt, nisam pomislio na to ima cetvrt veka. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

ju pa ispade da je zapravo dobro što ja nisam učestvovala u tim rekreacijama i letovanjimaspartanstvo mi je zapalo tek kasnije kad sam porasla i kolko-tolko spoznala šta je živothm, jedno od spartanstava mi se dogodilo u Sparti :Dbtw cmrlj ako nije tajna u kom vremenskom periodu si bila član? (tj možda si još uvek :-))

što sad volim beskrajno jutarnje razvlačenje kad sam na moru
ovo ja volim oduvek, uvek i svuda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...