Jump to content
IGNORED

Tom Waits


Indy

Recommended Posts

Jeste to lepo, ali ima jednako zivopisnih seljaka* u selu mog dede, mogu da odem tamo i da ih sam slikam za dzabe. :s_d:----* Mislim u najlepsem smislu :heart:

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

dobar je waits, zaista.jedno vreme sam se kleo u njega.ali, skontao sam da reciklira samog sebe, glumi samog sebe, vec tamo negde od swordfishtrombones i/ili rain dogs.tako da, malkice rezervisano.e da, dobar je glumac bas :) (mislim na filmove)

Link to comment

kolko se secham, neki britanski kriticari su taj album [swordfishtrombones] stavili medz 10 najboljih albuma svih vremenanegde vech napisah nesto kako sam jako zelela da zavolim/razumem to/taj album... konacno je doslo vreme i za to

Link to comment
kolko se secham, neki britanski kriticari su taj album [swordfishtrombones] stavili medz 10 najboljih albuma svih vremenanegde vech napisah nesto kako sam jako zelela da zavolim/razumem to/taj album... konacno je doslo vreme i za to
pa jeste to zanatski i produkciono kvalitetan album, ali sto se tice njega, i energije koju prenosi... po mom misljenju bar, pocinje blaaago recikliranje
Link to comment
mozda.kada tako kazes, prosto si me razoruzao
Nije mi ni cilj da te razoruzam, samo da kazem sta mislim o tim tvrdnjama (nisi jedinstven u tome). Sto se tice elokvencije, reci da TW "glumi sebe" (ili kako vestiji to kazu, da je to sto on radi shtick) nije nista ubedljivije od toga sto ja to zovem "kojesta". Tu smo kvit.A ako je ovo (npr.) shtick, ja sam skroz za.http://youtu.be/0Fju9o8BVJ8 Edited by Indy
Link to comment

pa dobro, to je klasicna fanovska prica, "od tog i tog albuma autor se prodao™". i takva misljenja su deo fandoma, dok ih ima znaci da je autor relevantan.

Link to comment
pa jeste to zanatski i produkciono kvalitetan album, ali sto se tice njega, i energije koju prenosi... po mom misljenju bar, pocinje blaaago recikliranje
jab to nazvala evoluiranje; posle tog albuma, Waits je uspeo da patentira jos nekoliko albuma i stvori citav niz detalja koji su nepogresivo njegovi/unikatni........ ranije sam drzala distancu prema tom njegovom surealizmu.........to je bilo ranije
Link to comment

znas, nekako je malo tuzno zapravo (da, to je prava rec), kad ga vidis sa 60 i kusur godina kako i dalje izvlaci isti glas iz petnih zila, fura sesir i igra na bini, pritom (govorim o par live nastupa koje sam gledao na netu, cak sam ga i gledao uzivo u Pragu 2008.) vidis da i on zaista to vise ne oseca na taj nacin, ali nema snage da prihvati novo vreme u kojem je (sto je i neminovno za progres)ovo sto si okacio je meni pristojno, ali ne i progresivno. slicno kao kad vidis stonse koji se (manje vise) od kraja 70ih raspadaju i kupe kajmak po svetu... s tim sto je ovo ipak malo veci umetnik od njih, koji donekle drzi do svojih "weird" fanova pa sve mora malo "umetnickije" da izgleda.ne osecam njegovu sustinu, jer tog vremena vise nema, a on se sam bori protiv vetrenjaca, umesto da poentira na drugi nacin.pogledaj npr sta radi godar u filmu. kida. sa 80 godina. zasto? zato sto se menja, prilagodjava i poentira u vise vremena.

Link to comment
pa dobro, to je klasicna fanovska prica, "od tog i tog albuma autor se prodao™". i takva misljenja su deo fandoma, dok ih ima znaci da je autor relevantan.
ne, nije se on prodao.ne pricam ja o "do black albuma do jaja, posle licimuri ogavni" situaciji.on se predao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...