Jump to content
IGNORED

Pariz


Indy

Recommended Posts

Molim za pomoc, dobri ljudi.Dakle, vodim zenu u Pariz pocetkom maja, na 7 dana. Treba mi savet za smestaj koji bi jurio preko airbnb.com Verovatno nekih 25-35kvm moze da se nadje za oko 500e?Ono sto me zanima je idealna lokacija (ako to uopste postoji) izmedju Trijumfalne kapije, Ajfelovog tornja, Mulen ruza i recimo Luvra. A bilo bi dobro da nije daleko ni deo gde ima lepih malih francuskih restorancica, kafica i klubova, ako prezivimo dan, da mozda odemo i uvece u neko zezanje :D Naravno, otvoren sam za druge predloge za lokaciju. Gledao sam stanove iznad Sene i ima prilicno dobrih i relativno povoljnih.Idemo Wizom do Bovea, pa do grada lokalnim busom, koji verovatno ide prilicno cesto.Svaki savet je dobrodosao i hvala unapred.

Edited by Milosh76
Link to comment

Saljem ti ja veceras kad dodjem sa posla link za smestaj u kom sam ja bio. Na Monmartu je, sve fino sredjeno, gazdarica na check inu donosi flasu slatkog belog vina iz svog sela i svako jutro ostavlja svez baget. Pre godinu dana je bilo oko 50e po noci.

Link to comment
Molim za pomoc, dobri ljudi.Ono sto me zanima je idealna lokacija (ako to uopste postoji) izmedju Trijumfalne kapije, Ajfelovog tornja, Mulen ruza i recimo Luvra. A bilo bi dobro da nije daleko ni deo gde ima lepih malih francuskih restorancica, kafica i klubova, ako prezivimo dan, da mozda odemo i uvece u neko zezanje :D Naravno, otvoren sam za druge predloge za lokaciju. Gledao sam stanove iznad Sene i ima prilicno dobrih i relativno povoljnih.Idemo Wizom do Bovea, pa do grada lokalnim busom, koji verovatno ide prilicno cesto.
Matori, oko transfera Bove - Pariz i nazad nemoj da brigaš, redovan je i čest (pokriveni su svi dnevni letovi). Kad sletiš u Bove, kartu za bus možeš da kupiš u samoj aerodromskoj zgradi ili na kiosku pored terminala odakle kreću busevi (50-ak metara od aerodromske zgrade, kad izađeš levo), a možeš i preko interneta na adresi: http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx Ako odeš na http://www.aeroportb...us.php?lang=eng, pa klikneš na "Consult" možeš da se upoznaš sa rasporedom polazaka ...Pariz jeste veći od Beograda, ali kada si u gradu sa dobro organizovanim metroom, sve razdaljine se čine mnogo manje nego u Begišu ... Dakle, što se tiče idealne lokacije, to čak i ne mora da bude u centru ili širem centru grada, samo da bude na nekoj od linija metroa ... Edited by stoka
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Idem pocetkom maja u Pariz, bicu smesten  blizu stanice Voltair u Parizu. Moze li neka preporuka za dobre pristupacne restorancice i sitnu klopu uz setnju po Parizu? Ne mora da bude u toj okolini, moze i po Parizu.

 

Planiramo da se razbijemo od setanja, jer imamo "samo" 7 dana.

 

Znam za foru da se izbegavaju turisticke atrakcije i da je Mek "najjeftiniji" (ni ovde ne idem u mek, tako da...), a voleo bih zenu da izvedem u neki lep restoran, ipak joj je rodjendan u tom periodu dok smo u Parizu.

 

Dakle trebaju mi povoljna mesta za klopu po Parizu i neko bas lepo romanticno mesto, lova tu nije problem, al ne bi preterivao bas :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Napisacu ti nesto za restorane i klopu malo kasnije.

 

Sto se tice pjesacenja, najbolje je da ito isplaniras prije dolaska.

Treba da pazite kojim danima su zatvoreni muzeji (louvre, utorkom, orsay ponedeljkom na primjer). Ovdje vam je lista:

http://www.parisinfo.com/visiter-a-paris/infos/guides/fermeture-hebdomadaire-des-musees-et-monuments-a-paris

 

Ajfelov toranj se renovira, radi samo jedan lift od cetiri i ako zelite da se popnete trebace vam oko 4h cekanja.

Link to comment

Dobro si ovo napisao, taman sam gledao neki spojeni let sa skoro 24h u Parizu, a sta ce mi Pariz ako ne mogu da posetim sve tacke na Ajfelovom tornju na kojima su bili Le Bon, Rhodes i Taylor dok su snimali A View To A Kill...

Link to comment

Borise, odustali smo od odlaska na Toranj, posto mi ne pada na pamet da cekam redove, a preko neta karata nema u periodu  2-9, maj kad smo tamo. Ima preko agencija, ali je cifra 40 i vise evra, sto bas ne zelim da platim. Ima valjda u Parizu neko brdasce za nas mrzitelje redova :D ZNam da ima, salim se.

 

Planiramo da uzmemo navigo decouverte pa da se vozimoooo, a ne samo da pesacimo kao prosecni turisti :D

 

Svaki savet je dobrodosao, prvi put idemo sami u veliki grad bez ikakve podrske agencije, duze od jednog dana (pobegli smo agenciji i vodicu u Barseloni  i bilo je super iskustvo), a ovo je vec ozbiljniji poduhvat.

Link to comment

Živela sam u Parizu nekoliko meseci, i meni nije poznato da može dobro da se jede za male pare, nažalost. Jedino mislim da može OK da se jede u Quartier Latin za neke manje pare, tamo u onim kaldrmisanim ulicama ispod Panteona, i jako je lepo i romantično da se tuda prošeta, ima puno restorančića, radnjica. Ima super sladoled koji ti ne daju u kuglama nego prave neke latice kao ruža, baš je simpatično :)

Jedan restoran koji bih od sveg srca preporučila je Le Relais de l'Entrecote (ima ih nekoliko u Parizu), meni je bilo mnogo lepo, i to baš sa mojom jačom polovinom :) Ne znam da li ti je poznat koncept tih restorana? Jedno pravo krajnje simatično parisko iskustvo. Opušteno i autentično mesto. E sad, mi smo imali "veliki meni" svako, predjelo, jelo i dezert i flaša najskupljeg vina (oko 40 evra) i bilo je skoro 100 evra, jbg... Slavili smo nešto pa smo se častili. Podjednako lepo iskustvo može i sa "malim menijem" i jeftinijim vinom, svejedno kapiram da bi izašlo oko 50 za dvoje... Ja mislim da apsolutno vredi ako vam se uklapa u budžet. Osim toga, možete da prištedite tako što ćete jesti hleb i predivne sireve i piti vince u parku i uživati :)

 

Što se tiče pogleda, popnite se na Monmartr za džabe i bog da vas vidi :)

Link to comment

Ja bih ti preporucio restoran "les fine gueules" koji se nalazi na place des voctioires (to jest odma pored). Adresa: 43 rue Croix des Petits Champs 75001

Nije bas jeftin, izadje te oko 50€-70€ po osobi zajedno sa vinom (a imaju odlicna vina - to je ujedno i "bar à vin") koje mozes da porucis u casi ili u boci. Imaju odlican Steak Tartare u Parizu (ako ne volite i sve ostalo je odlicno).

 

Inace za hranu za svaki dan, u Parizu imas dosta restorana gdje mozes da jedes za 10-ak eura max, samo trebas izbjegavati mjesta za turiste (kojih ima jako puno). Kvart oko St Lazare, Boulevard Haussmann ima puno takvih restorana za radan narod.

 

Preporucio bih ti da popijete kafu na terasi Galerie Lafayette, ima lijep pogled pariza a i kupola zgrade vrijedi pogleda.

 

Ako zelite najbolji pogled, idite na Tour Montparnasse.

 

Edit: za restorane, preporucljivo je da rezervises mjesto, uglavnom su svi puni.

Edited by borris_
Link to comment

Ja se secam restorana koji su radili po principu dnevnog menija, i u kojima si sedeo samo dok klopas, ne nesto posle da varis, odmaras i planiras gde ces dalje da cunjas, dakle gde se ocekivalo da ces zbilja odmah posle poslednjeg tanjira zatraziti racun i otici (jer je red ispred restorana isto tako dugacak)..Unutrasnjost oba ta je bila nekako lepo starinska, sve je bilo u drvetu, konobari uglavnom pricali samo francuski (sto je i dalo rezultat da pice koje sam dobila nije ono sta sam mislila) ali su ljubazni i brzi..

 

Neki normalan meni bi bio 10-15e po osobi, dobio bi hranu u roku od 5-10min iako unutra ima hiljadu gostiju, zanimljivost jednog od njih je da je konobar svu porudzbinu pisao na papirnatom stoljnjaku, gde bi posle i sabrao racun :) taj je ujedno i bio zapravo kao jedna velika sala sa milion stolova, atmosfera je licila na stare zeleznicke stanice (zamislite guzvu iz fimova)

 

Naravno da se ne secam ni imena niti ulica u kojima su bili - tesko mi je da zapamtim ista kada je u pitanju jezik koji ne umem da procitam..ali to su neki kako sad da kazem, ne bas turisticki restorani ali jesu popularni, i svi koji zive u Parizu znaju za njih (tako sam i ja bila odvedena tamo) Mozda neko od drugih forumasa zna nesto detaljnije.

 

Samo treba napomenuti da se tu bas i ne mozes najesti kako se mozes za iste pare npr u Nemackoj, meni licno je odgovaralo zato sto vise volim male porcije.

 

Secam se i restorana gore na Monmartru koji su isto imali dnevne menije u fazonu supa/jelo/dezert za isto ok pare za Pariz..dakle biras siromasni "Van Gogh" meni za 15e, pa tako imas razne do Pikasovog 40e. Bas onaj deo gde ima mnogo slikara sa izlozenim radovima..tu potraziti.  (Cene moguce da nisu iste vise, ovo je bilo pre cetiri godine)

Link to comment

Mislim da svi restorani u Parizu rade po principu dnevnih menija. Konobari jesu brzi (ja brze jos nisam vidio) a o ljubaznosti se moze diskutovati. U petak sam bio u restoranu gdje konobar nije bio ni brz a ni ljubazan - Retosran Les Philosophes u Marais-u koji uopste ne preporucujem (bez veze hrana). 

Link to comment

Pa tamo te brzaju da što pre odeš.

 

Place Voltaire. U toj okolini preporučujem ono što je na pola puta do mene. Za pića i snacks/burger Le Pause Café u Rue Charonne. Zatim, jedan od mojih omiljenih Thai restorana je Paris Hanoi isto na walking distance. Najbolji francuski u okolini je Le Square Trousseau. Ali je skuplji.

 

Tokom dana obavezno Le Reminet, koji je vrhunski francuski restoran sa Mišlan zvezdom i radnim danima ima meni za ručak za 19e. Bira se izmedju 2 predjela, dva jela i dva dezerta i svaki je vrh gastronomije. Mora da se rezerviše. On je blizu Notre Dame.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...