Jump to content
IGNORED

Pariz


Indy

Recommended Posts

Prvi u h2h-u, bato!

 

Aj sad ozbiljno. Isplaniraj dobro sve, mnogo ima da se vidi.

4 day museum pass, mislim da je optimalan odnos cene i kvaliteta. Kupio sam pak od 10 karata za metro. Nakon par dana sve su prestale da budu validne iz nekog razloga. Zamenim ih na stanici, kod sledece voznje ponovo. Tako da sam naucio da kazem Se ne pa valid i da odmah menjam po jednu.

 

Nauci kako funkcionise onaj RER. Janto nisam bas skapirao, pa sam uglavnom terao regularne metro linije. Skini app Visit Paris by metro (RATP).

 

Penji se na Notre Dame, idi u Saint Chapelle, bla bla bla. Skini Ulmon app pa dodaj lokacije od interesa i cepaj.

 

 

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment

6. arondisman, masala.

 

RER C koji ide za Versaj nije daleko od Luksemburskog parka. Samo sidjes na senu Bulevarom San Misel i tu kod fonatne je RER. Malo je komplikovano ali pametni ljudi se brzo snadju. :p

RER A ide do diznilenda, najbliza stanica ti je Chatelet les Halles koja je u radovima. Uglavnom ces se sigurno snaci. Ako ne posalji poruku. Raspitacu se u vezi telefonskih kartica. Vidio sam da Orange ima karticu koja traje 14 dana, 2h razgovora, 100SMS-ova i 1Go data, 40€. reba vidjeti sta vama najvise odgovara.

6. arondisman ti je latinska cetvrt tako da ti j sve tu.

Mozda je najbolje da kupite svako po tih 10 karata (an karne de dis, sil vu ple) jer ste na dobrom mjestu i dosta toga cete pjeske obici.

Edited by borris_
Link to comment
  • 1 month later...

Najbolja pekinska patka je sa druge strane pariza kos beaugenelle-a. Ima jednu zvijezdu. Prste da polizes.

 

Favela chic nije blizu Gare de Lyon, to je kod republike i uospte nije intimno.

 

Sutra cu ti javiti, idem da spavam.

Link to comment

znam da favela chic nije intimna, naravno da je vise disko nego kafana nego poznajem razvratnicki karakter ovog sto pita pa preskacem to sto glumi smernost u pitanju iako mu je namera da napuni svoju druzbenicu sa par kajpirinja, okrene je nekoliko puta na flooru pa da je vodi kuci. nije bas tako daleko, nema sanse da je vise od par km od gdl - rekao je da ima auto.

 

taj sto pominjes za pekinsku patku je pretpostavljam chen, tamo sam vec dva puta masio da odem, u planu mi je vec barem 10 godina.

Link to comment

Ako ima auto i zeli azijski restoran, neka ide kod chena (u pravu si). To je jedini kineski restoran sa  michelin zvijezdom u Parizu.

 

Kasnije moze kolima u favela chic nije problem.

 

Taj azijski restoran se nalazi u Rue du théâtre.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 1 year later...
On 20.9.2018. at 11:56, nisam ja said:

 

smeši mi se turizam u novembru. gde da jedem? 

 

 

Ja idem za 10 dana pa cu ti napisati, a baget i pasteta nije losa ideja, samo nemoj tamo da kupujes pastete :D  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...