Jump to content
IGNORED

Pariz


Indy

Recommended Posts

Slažem se za Marche Les Enfants Rouges. Imaju i drvene klupe da se sedne, što nema ni na jednoj drugoj pijaci koliko ja znam. Čak ni u Rue Mouffetard, koja je meni preslatka i ako želite da probate fondu, treba tamo otići. Na mojoj pijaci, koja je tebi bliže, Marche Aligre, ima jedna mesara koja je i restoran. Zove se Boucherie Les Provinces, pa na licu mesta spremaju vrh stekove i entrecote, ali sa ograničenim vremenom, ja ne bih to. Bolje MLER ili četvrtkom, subotom i nedeljom ima pijaca baš na Bastille, gde takodje prave klopu, a onda šetnja dole kanalom Saint Martin. Ako je sunčano, osećaš se ko na moru.

 

Paul Bert! Zaboravila sam na njega. Odličan, odličan bistro u jedanaestom.

 

La Perle u 1e i 6e? Ja znam jedino za jednu i čuvenu Perlu u 3e i to sam preporučivala Mankovim indie curama, pošto je mesto prilično hipstersko. Doduše, ja ga obožavam i barem jednom mesečno idem tamo.

 

Što se tiče Le Procope, misim da nije teško ući uopšte. Ja bila više puta i svaki put bez rezervacije. U pitanju je restoran. Jedina vrednost je što je najstariji u Parizu i što su tu dolazili i Didro i Napoleon. Što se tiče klope, za tako nešto bih pre otišla u Au pied de cochon. To je uvek moja najtoplija preporuka ko voli svinjske nogice i glavu. Ovde je obrada tih delova životinja daleko sofisiticiranija od naše, tako da čak i ja to jedem. Ne mozgove, ne jezike, itd. Od tih starijih restorana, moram da priznam da je meni Bofinger (Bastille) jedno sjajno mesto. Deluje dovoljno glamurozno za devojkin rodjendan, a nije skidanje kaiša slanine sa ledja.

 

Ako ti je devojka fan Seks i Grada, zaista ne možeš da promašiš sa restoranom Kong koji je prikazan u seriji. Računaj 70-75 evra po osobi, ako uzmete predjelo, jelo, dezert i flašu vina. Mesto je izvikano i za turiste, ali stvarno ima predivan pogled jer se nalazi pod staklenim krovom. Devojčice vole to mesto. Volim i ja, najozbiljnije. :D

 

Ako baš budete hteli da idete na seafood, moja preporuka je uvek, ko može da plati Gaya Rive Gauche. Prilično orgazmično iskustvo. Medjutim, prilično je skupo, tako da za normalan novac uvek sveži plodovi mora i dobra riba mogu da se jedu u Le Bar a Huitres. To je lanac 3-4 restorana i jedan je na Bastille. Znam da još jedan ima na Montparnasse.

 

Bar koji uvek preporučujem, a naknadno sam videla da ga i Kurdi voli, je Le Fumoir. Koktel mesto, koje do nekog doba služi i klopu. Super je zaista, odlična atmosfera, a u sred turističke zone. Odmah pored Luvra.

 

Ako budete hteli u noćne izlaske, to ću naknadno da pišem.

Link to comment

Keksi krem :Hail: za informacije do neba

 

Moracu da stampam sve vase savete I ideje.

Trebace mi bar mesec dana da obidjem sve navedeno :D a verujem da se niste ni zagrejali jos :D

 

Hvala svima

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Milosh76
Link to comment

La Perle u 1e i 6e? Ja znam jedino za jednu i čuvenu Perlu u 3e i to sam preporučivala Mankovim indie curama, pošto je mesto prilično hipstersko. Doduše, ja ga obožavam i barem jednom mesečno idem tamo.

Désolé, tako mi i treba kad sam gledao NCAA finale dok sam brzo kuckao post (moguce da sam jos po neki arondisman sjebao, sad cu natenane procesljati ceo tekst, a nisam ni planirao da se toliko raspisem)...

 

Da, mislio sam na La Perle u 3. arondismanu (Marais, severni deo)...a ova druga (nije isti vlasnik, ali veoma slican fazon) je locirana u podnozju istoimenog hotela u 6. arondismanu (Saint Germain Des Pres)...

Link to comment

Nisam citao sta su ti drugi predlagali, pa ako se slucajno ponovim, nadam se da ces mi oprostiti...ovako, pre svega da se malo orijentisemo, Pariz je podeljen na 20 delova (arondismani), ako pogledas mapu grada videces da izgledaju kao nekakav puz, jer se nadovezuju jedan na drugi iznutra ka spolja i idu u krug, veliki je to grad i ne tako lak za snalazenje ukoliko se covek dobro ne pripremi, ume da bude kao lavirint...postoji desna obala Sene (1a,2a,3a,,4a,8a,9a,10a,11a,12a,16a,17a,18a,19a,20a) i leva obala Sene (5a,6a,7a,13a,14a,15a), posto me zaista mrzi da ti pisem ime svake ulice gde se nalazi neki dobar restoran, obelezavacu ih samo brojem arondismana u kojem se nalaze, a ti onda lako mozes doci do imena ulice ili me jednostavno pitaj (ovde ili preko PM, nije problem)...ti ces se nalaziti u 11. arondismanu, ima i tu dosta dobrih mesta za neki zalogaj, kao i u susednim arondismanima...rekao si vec da ces dosta setati, a kazes da ces obezbediti i neki prevoz, tako da cu prosiriti pricu i na ostale delove Pariza i navescu ti razne restorane gde za normalan novac mozes lepo da jedes i osetis cari francuske kuhinje, a navescu ti i neka malo nabudzenija mesta, cisto ako bas resis da se otvoris za zenin rodjendan...

 

Prvo, ja nisam neki veliki gurman, ali posto uglavnom jedem napolju, upoznao sam brojne restorane po Parizu i lako je razlikovati one prave od onih tipicno turistickih koji su nastali preko noci i nude veoma jadnu uslugu za itekako visoku cenu...opet, moja ishrana je dosadna, jedem samo cisto meso, morske plodove i varijacije krompira kao priloga, tu i tamo volim dobar dezert, vino i sireve jednostavno ne volim, a nisam ni sklon nekakvog eksperimentisanju, ali posto uvek imam neko drustvo, onda gledam sta oni narucuju, pa uglavnom pamtim sta je sve dobro u nekim restoranima...imaj na umu da velika vecina restorana nudi "plat du jour" (jelo dana) i on obicno kosta izmedju 12 i 20 evra, dok imaju i one standardne meni opcije gde narucujes predjelo, glavno jelo i dezert, i tu cena ume da varira od 15 do 40 evra, znaci pricam za prosecne prave francuske restorane...gotovo svi nude vinsku kartu, negde automatski dobijas casu vina uz obrok, a negde moras da narucujes celu flasu, cene naravno nenormalno variraju, a sve zavisi od kvaliteta samog vina...negde umesto dezerta dobijes tanjir sa nekoliko vrsta sireva, a negde dobijas i njega i dezert po izboru, stvarno ima mnogo varijanti, a opet nemam pojma kakvi su ti ukusi...

 

Ono sto svi vole da rade po Parizu nakon dugih setnji je da se zabodu u bastu nekog kafica i onda gledaju prolaznike i uzivaju u pogledu uz soljicu kafe, ali zapamti da ta mala soljica koju ces popiti iz tri cuga kosta izmedju 5 i 8 evra, isto kao i sok ili neki drugi napitak, veoma lep biznis kako da izmuzu turiste...molim te nemoj ici po fast food restoranima i slicnim trash mestima, nemoj bar dok si u Parizu, jeste da i McDonald's i KFC imaju neke fensi delove gde prodaju i sveze pecivo i makarone (kao iz cokolaterija), ali u jednom gradu gde imas toliko fenomelanih restorana, mesara, pekara, poslasticarnica, prodavnica sa sirevima i vinskim podrumima, gledaj da izbegnes brzu i jeftinu hranu, jebiga nije fer da tako upoznas Pariz, nudi on toliko toga i daj mu pravu sansu...tesko da postoji bolje mesto kad je u pitanju hrana...

 

Znaci ti ces biti u 11. arondismanu, tu ti se nalazi Le Pure Cafe, imaju dobru kafu i sveze pecivo, mozes sedeti unutra ili napolju, dobro mesto da ti i zena na miru napravite plan sta cete raditi tokom dana i da se pripremite za ono sto sledi...veoma dobar restoran je Au Passage, mali meni, mala vinska karta, obicno ti nude dve ili tri opcije (riba i teletina su najzastupljeniji, krompir salata je glavni prilog), cena varira od 13 do 19 evra i za to dobijes predjelo, glavno jelo, sireve za degustaciju i dezert, vino sam narucujes po zelji, sve preporuke...blizu je i Bistrot Paul Bert, klasican francuski bistro, cak bih rekao jedan od boljih u Parizu u tom fazonu, imaju razne omlete, zatim sjajan steak au poivre (filet mignon sa sosom od bibera), potom teletina sa svezim povrcem, cene su oko 20-30 evra po osobi, pa navise...jos jedno dobro mesto u tom arondismanu je Septieme, veoma moderan i trendi restoran, dosta mladih gostiju, stari francuski klasici uz neki moderan tvist, ovde su isto cene tu negde oko 25 evra pa severno od toga...super je i Aux Deux Amis, neverovatno simpaticno mesto, ni nalik onim silnim restoranima koji se guraju pod nos turistima, i za njega sve preporuke...ma ima dosta toga u 11. arondismanu, ne moras se puno cimati...

 

Ja ti se nalazim u 8. arondismanu, tamo imam apartman, pa sam i tokom studiranja, a i sada kada boravim u Parizu, uglavnom zakucan za taj deo grada i ne volim mnogo da jurim okolo...uvek ljudima govorim da je ovo jedan od najgorih delova Pariza za turiste, a niko mi ne veruje, medjutim osim Trijumfalne kapije, Jelisejskih polja, Konkordije, palate i predsednicke rezidencije, nema sta tu mnogo da rade ljudi koji nisu odatle...ajde, parkovi u okolini su lepi, ali takvih ima po celom Parizu, ima raznih muzeja i galerija, ali ima ih i drugde, mogu ljudi da se pale na shopping, ali bas i ne vidjam cesto turiste kako ulaze u okolne prodavnice, vec samo zagledaju izloge, cisto gubljenje vremena... sta vredi da se gledaju prodavnice gde su Louis Vuitton, Sephora, Lancel, Christian Lacroix, Guerlain, itd, kada su im cene da padnes u nesvest...ima tu dosta poslovnog sveta jer je ceo arondisman pretrpan poslovnim zgradama i kancelarijama, tu su i americka i kanadska ambasada, mnogo luksuznih hotela, ali za nekog turistu, po meni ovo je deo Pariza za izbegavanje, jednom se prosetas na brzaka i brzo zaboravis...ako budes ipak malo duze vremena u 8. arondismanu i pozelis neki dobar restoran, tu mi se nalaze dva omiljena (ne zbog kvaliteta, vec zbog blizine)...prvi je Le Matignon, on mi se nalazi bukvalno ispred nosa, mogu u patofnama do njega, a dobro znam i gazdu (Cyril Peret Paglinghi), tamo sam skoro svaki dan dok sam u Parizu, cene po obroku idu od nekih 30-40 evra pa navise, cist fenseraj, cim padne noc, celo mesto se pretvara u nocni klub...drugi restoran koji obozavam (iz subjektivnih razloga) je Toi, nalazi se dve ulice iznad, gotovo isti fazon i po cenama i po njegovoj transformaciji u nocni klub cim se zavrsi vecera, ali bez obzira sto su ovo cisto snobovska mesta, sve unutra je da padnes u nesvest kako je nabudzeno, jebiga ja volim takav ambijent, ali definitivno nije to za svakoga...ima jos mnogo nadrkanih restorana tu u blizini, na primer Plaza Anthene (to drzi legendarni Alain Ducasse), zatim Pavillon Ledoyen (isto zajebano mesto, cene otkidaju), potom Le Bristol (u istoimenom hotelu), kao i Hotel Balzac (jos jedan restoran u sklopu hotela sa istim imenom), a ako te slucajno zanima nocni zivot, tu kod mene na dohvat ruke su Le Titty Twister, Le Baron, VIP Room, Le Queen, Club 79, itd...sto se tice nekih drugih mesta za klopu, tu su Le Forum (malo skuplji),  La bLind Bar (nije typo, tako se pise, to je fazon), Noon (ako volis zdravu hranu), Hanawa (odlican sushi, ako to volis), Laduree (veoma fensi, odlicni slatki makaroni, razni cajevi), La Table Du Lancaster (kosta 50 evra po osobi, uglavnom eksperimentalna kuhinja), Kokohana (cene su od 15 do 40 evra, fora je sto se dva kuvara kao takmice dok prave i serviraju hranu), Spoon (jedan od onih novih personalizovanih restorana, svaki obrok je jedinstven), Villa Spicy (organska detox hrana), Findi (lep italijanski restoran, sav onako romantican, bas za parove), Chez Francais (ovde su popularni oni sendvici, Croques Monsieur i Croques Madame, valjda je oko 12 evra jedan)...ima tu i raznih restorana gde se iskljucivo nudi hrana iz Azije ili Indije i Pakistana, ali tamo gotovo nikada ne odlazim...realno, 8. arondisman nije za turiste, cene nisu za turiste, najbolje ga poznajem jer mi je to dom (ili drugi dom ako racunam Beograd, ili treci dom ako racunam Njujork), ali glupo mi je da pricam kako je on nesto spektakularan i do jaja, kad jednostavno nije, tipicno snobovski mesto, ja ga volim, ali nikad ga ne preporucujem...

 

Rekao sam ti sve sto znam o tvom kvartu (11a) i o mom kvartu (8a), ajde da sad malo pricu prosirim i na druge delove grada i navedem ti odredjena mesta gde mozes uzivati pre svega u hrani...obavezno idi u 2. arondisman, Rue Montorgueil, tamo se nalazi gomila neverovatnih pekara (boulangerie), poslasticarnica (patisserie), mesara (charcuterie), prodavnica sireva (fromagerie), i onda kupi neki dobar baget, neki dobar sir, neki dobar komad suvog mesa, par slatkih peciva i kolaca, i onda pravac dole do Sene ili u bilo koji obliznji park, pa onda uzivaj i u pogledu i u dobrom zalogaju...bas u tom arondismanu se nalazi Frenchie to Go (filijala mnogo poznatijeg Frenchie restorana, znatno jeftiniji i ne treba rezervacija), tu mozes uzeti sendvice od svinjetine, fish & chips, tortu od sira, krofne, domace pivo od djumbira, mislim da po osobi mozes da jedes za nekih 15 evra...jos jedan restoran koji je relativno blizu je Goust, on bi mozda bio idealan da tu izvedes zenu za rodjendan, mesavina francuske i spanske kuhinje, veoma upscale i uz svaki tanjir stize casa nekog nadkranog vina, ovde dve osobe mogu da jedu za nekih 170 do 220 evra, jeste mozda skuplje, ali vredi, narocito ako je u pitanju neki specijalni povod...

 

Najbolji sladoled u Parizu je definitivno Berthillon Ice Cream (Ile Saint-Louis, izmedju 4. i 5. arondismana, bas na Seni), old skul u kornetu, gomila ukusa od onih standardnih (cokolada, vanila), preko onih od sezonskog voca, pa sve do raznih egzoticnih, imaju neverovatan slani karamel krem...ukoliko zelis da pojedes dobar hamburger, onda vidi da uhvatis Le Camion Food Truck, to je bukvalno kamion koji sluzi hranu i non-stop menja lokacije, pravi hipsteraj, klasicna americka hrana, nema boljih burgera u Parizu...isto postoji i Californie Cantine, preslikan fazon, mada oni imaju bolju meksicku hranu (narocito pileci taco), isto dobri hamburgeri, a takodje tu su i cupcakes, oba ova kamiona je moguce locirati preko drustvenih mreza ili njihovih web sajtova, jeste to malo cimanje, ali to je milion puta bolje nego McD, KFC i slicne budalastine, meso je 100% govedina, sve je to bas ona sjajna autenticna americana...ukoliko zelis da se zabodes u nekom dobrom kaficu, meni se svidja La Perle (ima ih u 1. i 6. arondismanu), vredi posetiti i Cafe de Flore (6. arondisman), kao i neizostavni Cafe Procope (isto 6. arondisman), mada je mozda malo teze uci unutra, ali cisto da imas i tu informaciju...gotivna ulica je Le Marais, nalazi se izmedju 3. i 4. arondismana, tu su na primer Au Petit Fer a Cheval (veoma kul ambijent), zatim Marche des Enfants Rouges (stara pijaca sa puno ulicne hrane, sirevima, svezom ribom, vocem i povrcem, kao i ostalim namirnicama)...

 

E sad, pekara koju jednostavno moras posetiti je Du Pain et des Idees, to je 10. arondisman, ma nema bolje pekare u Parizu, znaci samo hleb i njegove raznorazne slane i slatke varijacije, nikakvi kolaci i torte, ovde ko jednom nesto proba, odmah se navuce i sve mu posle bude bezveze...dobar je i Maison Collet, to je i pekara i poslasticarnica, nalazi se izmedju 1. i 2. arondismana...ako zelis dobru cokoladu, idi u radnju A l'Etoile d'Or (nalazi se u 9. arondismanu), tamo mozes kupiti veoma nadrkane brendove tipa Bernachon, Bonnat, La Roux, itd...isto tako ima mali milion cokoladnih butika, na raznim lokacijama, pa ako naletis na nesto sto se zove La Maison du Chocolat, Patrick Roger, Pierre Marcolini, Jacques Genin, Richart, Michel Chaudun, Jean-Charles Rouchoux, Pierre Herme, Christian Constant, Henri Le Roux, Jean-Paul Hevin, Michel Cluizel, itd, slobodno udji unutra i obraduj svoju zenu nekom od najboljih cokoladnih pralina koje postoje na planeti Zemlji, cene jesu visoke, ali makar jednu kutiju svako moze kupiti...

 

Dosta sam se vec raspisao, a jos mnogo toga imam da kazem...ajde da izdvojim jos neka dobra mesto za jelo, broj arondismana stavljacu u zagradu...L'avant Comptoir (6a), mali bar gde se stoji i jede za sankom, hleb i maslac su besplatni, iseckana domaca sunka, razni kroketi, teletina sa pastetom od tune, makaron sa krvavicom, slane i slatke palacinke...Coquelicot (Montmarte, 18a), pekara i kafe gde je stalno guzva, lepo mesto za opustanje...Le Dome (6a), jedan od boljih klasika u Parizu, neverovatni morski plodovi, mozes da narucis veliki tanjir gde dobijes ostrige, jastog, skampe, itd i onda jedes dok ne umres, cene su visoke...Brasserie Wepler (Montmarte/Pigalle, deo gde ima dosta kurvi, ali tek uvece), porodican restoran, mislim da postoji vise od 100 godina, isto sjajne ostrige, ali isto veoma skup...La Palette (6a), restoran sa veoma lepom bastom, tu su standardni parcici hleba sa suvim mesom ili sirom odozgo kao predjelo, uz naravno vino, ima dosta toga...Le Baratin (Belleville, 20a), imaju neku sjajnu kuvaricu, zatim fantasticnu vinsku kartu, cene od 18 do 26 evra po osobi, govedina prekrivena incunima, hobotnica u vlastitom soku, teletina, piletina, itd...Le Verre Vole (10a), dobra hrana i dobro vino, ceo restoran izgleda kao vinski podrum...Bistrot Victoires (1a), volim da jedem tamo, odlican govedji odrezak i pomfrit, grilovana pacetina, pecena piletina, tart od jabuka, profiterole sa cokoladnim sosom, oko 20 evra po glavi za rucak/veceru plus dezert...Breizh Cafe (3a), vrhunske galete i palacinke (narocito sa sladoledom od karamele i vanile), domaci maslac i Valrhona cokolade, oko 15 evra po tanjiru...La Cantine de la Cigale (18a), pasteta od gusce jetre, kobasice sa pasuljem, skusa u vinskom sosu, sirevi sa marmeladama, oko 20 evra...L'Ilot (3a), rakovi, ostrige, dimljena riba, isto je oko 20-ak evrica po osobi...Le Petit Clerc (7a), veoma blizu jednog fensi restorana koji bas i nije za turiste (La Fontaine de Mars), ovo je jos jedno mesto pristupacno za svakog coveka, od omleta do salata, pecene piletine i raznih stejkova koji dolaze uz porciju krompira, sve je 12,5 evra, a isto ima gomila sireva, sladoleda i sorbeta...A la Biche au Bois (12a), srnetina sa domacim pireom uz casu crvenog vina, dosta dobri stejkovi uz pravi pomftir (ne onaj smrznuti iz supermarketa), velik izbor sireva, gulas od divlje svinje, coq au vin (stari klasik, piletina u crnom vinu), cena od 17 do 30 evra po osobi...Cantine Merci (3a), supe, salate, rizoto, odlican losos, pileci kebab, dobri domaci dezerti...Josselin (14a), jedna od najboljih palacinkarnica u Parizu, od slanih do slatkih, ima onih sa mesavinom meda, limuna i karamele, do onih flambiranih, a super su i one standardne sa cokoladom, bananama, sladoledom i umucenim slagom, oko 20 evra po osobi...La Madonnina (10a), uglavnom italijanska kuhinja, odlicna domaca pasta, zatim Sicilijanska verzija torte od sira kakva se ne moze nigde drugde probati u Parizu...Rose Bakery (9a), ovo je vec cist britanski fazon sto se tice kolaca i ostalih dezerata, znaci tu imas torte od sargarepe, sticky toffee pudding, tartovi od cokolade i kestena, a od obicnih jela, tu su pizza, razne supe, rizoto, itd...Chartier (9a), dosta francuskih klasika (beef bourguignon, sauerkraut, sea bream, itd), veoma velik restoran, tradicionalan i sa odlicnim ambijentom, cene su oko 20-30 evra po osobi ako se uzmu pice, predjelo, glavno jelo i dezert...Chez Gladines (13a), kaserole, krompir sa sunkom, tvrdi sirevi, razne salate, cene 10-20 evra...La Table du Marquis (12a), tu je fiksni meni sa predjelom, glavnim jelom i dezertom oko 19 evra, dok je plait du jour (jelo dana) oko 12 evra, jedno od autenticnijih mesta...Au Duc de Montmorency (13a), kretivan mali bistro sa veoma svezom i lepom hranom, i tu je plait du jour oko 12 evra, dok je standardna meni ponuda oko 15-20 evra...Le Bistrot d"Andre (15a), stara francuska kuhinja, klasican i nostalgican ambijent, duck confi i kaserole dominiraju, plait du jour je od 12 do 20 evra, a meni krece od 20 evra...Chez Stella (1a), iseckana govedina przena sa paprikom, heringa sa krompir salatom, krem karamel, ali ovde uglavnom treba rezervacija, cene su dobre, oko 12 evra pa navise...Polidor (6a), poprilicno legendarno mesto, ali bez obzira na reputaciju, imaju veoma niske cene u odnosu na konkurenciju, cene su tu negde izmedju 9 i 18 evra, tu je popularna domaca krem supa od bundeve, zatim razni tartovi i kolaci, veoma tradicionalan pariski bistro...Chez Germaine (7a), porodicno mesto, domaca kuhinja, velike porcije, klasicna jela kao gratin dauphinois, svinjetina sa socivom, heringa sa krompirom, sve to u veoma opustajucem ambijentu, cene krecu od 14 evra (predjelo, glavno jelo, dezert)...i jos mnogo drugih mesta...

     

 

       Keksi, samo da se javim, bio i vratio se, sve onako kako si reko, bar u Kumani, dalje nisam išao nije bilo potrebe, ehehehe. Šljaka baš i nije prošla kako sam očekivao ali zato...ehehehe. Još me nešto zanima, navodiš Tajland, tajvan, Vijetnam, da imaju strava ribe, a nepominješ Laos. Zašto???? Bio sam tamo pre neku godinu, 3 m3seca, ludilo brate. Nisam mnogo obilazio, samo jedan izlet na obale mekonga, vozao se malo onim smešnim čamcima, ostalo sve u Luang Prabangu, ali je vredelo svakog sekunda. Ima neki rege bar, malo zavučen ali svi ga znaju nemaš problem. Mjuza je malo truleks, nisam ja baš taj fazoneraj, crnje i to, ali sve ostalo je maksimalac. Kokare samo defiluju, naravno kosoke najviše, ali imaš i svih fela. I za lovu i ovako. Ako preko nedelje prođem dobro, ako bude fin bakšiš onda sledi betoniranje za vikend. Zamenim smenu sa mojim cimerom Judžinom, svi ga zvali Ozi (on je iz Australije a njih valjda tako zovu), aja se zezo kao Jugoslav, on se oduševio Juga ehehhe. Mnogo dobar tip kidno je iz Australije jer je imao neki problem sa cajkanima dole, pa završio u Laosu, jednom kad sam nešto zagovno, slučajno prosuo tajlandsku pileću supu sa kokosovim mlekom nekom žabaru u krilu, on i njegovi pajtosi teli da me makljaju, al Juga uskočio i sredio celo društvo. E, da zamenimo smenu nas dvojca, nije mnogo Juga voleo d aizlazi, uglavnom sedeo u sobi i gledao Sokolov greben i neku njihovu seriju, porodičnu, igraju neki njihovi poznati pevači kad su kao bili mlađi, mnoog se ložio na te serije, što ne znam i da zamenimo smene i onda ja odem u taj rege bar i još ako malo preteram sa punčom nastaje haos, pevanje, skakanje, šizenej i sve po redu, al to samo na pm ehehehe. Pozdrav kućo moja. Pišem ovde jel su zaključali naš topik. 

Link to comment

Drago mi je da ti se svidela Venecuela :)

 

A zasto nisam stavio Laos na onaj spisak, pa zato sto nikada nisam bio tamo, a bezveze mi je da tvrdim nesto sto nisam ocima video...zajebana mu je lokacija, tj nikada mi se nije poklopilo da i njega posetim...kada sam odlazio u Vijetnam, uvek sam isao u ex-Saigon (nikada necu zapamtiti pravo ime), a odatle mi je jedino Kambodza bila na dohvat ruke (mada sam nju uvek izbegavao)...kada sam odlazio na Tajland, onda je to bio Bangkok i/ili Pattaya, a tek me je tada mrzelo da se cimam cak gore na sever i prelazim granicu, narocito jer se na ta dva mesta nalazi sve ono sto me interesuje...ali verujem ti da je Laos itekako zanimljiv i da su mu ribe super, voleo bih da se licno uverim, ali mi za sada nikako ne ulazi u marsutu, valjda ce se to u buducnosti promeniti...

Edited by keksi krem
Link to comment
  • 5 weeks later...

Jos jednom da se zahvalim svima na savetima. Proveli smo super nedelju dana, posluzilo nas je vreme, obisli skoro sve sto smo planirali. Klopali smo u Bistrot Paul Bert, hvala za preporuku, a pre toga nismo uspeli na 2-3 mesta. Imali smo srece sto su nam dali poslednji sto uz sank i izlog, pa smo prakticno rezervisali par sati unapred, sto je cudo.

 

Vise mi se svidja Latinska cetvrt nego Monmart, Orsej nego Luvr, Ajfel je vrlo zanimljiv nocu kad ga osvetle, preporuka za Navigo kartu za 7 dana potpuno se isplati. Pariz je preskup, ali jednom se zivi, a svakako cu se vratiti jos neki put.

 

U svakom slucaju odlicno iskustvo i sa airbnb i sa solo odlaskom u veliki grad. Sad kad je led probijen, agencije, sto se mene tice, mogu slobodno da se zatvore! :D

Link to comment
  • 5 months later...

Trebao bi mi savet u vezi sa organizacijom slobodnog vremena tokom mog boravka u Parizu, koji će se desiti od 16. do 21. novembra.

 

Elem, od 17. do 20. novembra u hotelu Crowne Plaza Paris Republique se održava seminar radi dobijanja sertifikata za moju profesiju (farmaceutski compliance). Imajući ovo u vidu, režim rada će biti prilično strog, tačnije od nas je eksplicitno zahtevano da prisustvujemo svakom pojedinačnom događaju tokom perioda rada (od 8,30 do 17,30 časova), da bismo mogli uopšte da razmišljamo o sertifikatu. Znajući koliko je firma pljunula para za ovo, ja se sa tim svakako neću igrati.

 

Ono što me zanima je kako da organizujem vreme nakon 18,00 časova svakog dana (osim 18, kada imam mandatory networking dinner u business outfitu), odnosno 21. do poletanja aviona u 9 uveče (premda ću morati da čekiram hotel do podneva, pretpostavljam da imaju gde da se odloži prtljag). Znam da Pariz ima milion stvari koje bi trebalo videti, pa bih molio nekog ko zna da mi preporuči šta da radim, imajući u vidu raspoloživo vreme i lokaciju (Trg Republike).

Link to comment

Voznja Senom, ali uvece kad osvetle grad, mislim da je poslednja voznja oko 21h. Setnja bilo gde, Pariz je super. Monmartr ako stignes, Latinska cetvrt obavezno. Mozda da uzmes hopon-hopoff bus i pogledas Pariz iz autobus perspektive. Sve ces obici, pa sledeci dan mozes da  izaberes sta vredi opet pogledati

Link to comment
  • 5 months later...
  • 3 months later...

Mi dolazimo 8.septembra i do 12. septembra bićemo u drugarovom stanu u 6. arondismanu. Posle toga prelazimo u 18. arondisman kod prijatelja. 

Ovaj prvi stan je odmah pored tog velikog parka Luksemburg.

Hajmo sad preporuke  gde šta i kako. Hvala unapred :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...