Jump to content
IGNORED

Pariz


Indy

Recommended Posts

ima onaj topik o francuskoj, ali ne bih bas da ga vadim iz naftalina, ovaj je malo aktivniji.planiram poslednje 2 nedelje u septembru, bordo region. isao bih privatnim kolima iz ciriha. s tim sto bih u bordou bio nekih nedelju dana a ostalo sa stopovima u putu. preporuke za smestaj, nikako grad (koga cu svakako posetiti, ovo kao baza), vise nesto kao neki seoski turizam, su dobrodosle.za sada imam par mesta gde bih pravio stopove, ali jos nista nije definitivno, ima li nekih predloga gde treba stati, prenociti ili se zadrzati dan, dva? razmisljam i jednodnevni izlet do san sebastijana i tu bih bio zahvalan za savete, sta, gde, kad, kako, zasto...generalno, sav taj pojas od zenevskog jezera do bordoa me zanima, saveti, predlozi preporuke, od smestaja do zanimljivosti, sta videti i tako to...jos uvek nisam siguran da li stopove unapred planirati i rezervisati ili se spontano odluciti, pa bi licna iskustva i po tom pitanju bila pozeljna.

Link to comment

Zadnjih 10tak dana sam u Angletu, na Atlantiku, vreme ocajno, ali talasi za body bord (i surfing naravno) odlicni. Bio u San Sebastijanu, bas lepa varosh. Biaric mondensko letovalishte sa kucama, vilama, hotelima kao iz bajke (npr. kuca Luja XIV u San Zhan de Luzu, kuca Napoleona III u Biaricu).

Link to comment
  • 1 month later...

treba mi neka preporuka za prepaid francusku karticu sa jeftinim netom, bolje reci, gde ce net najvise da se koristi. slabo se razumemem u prapaid-ove generalno, ali nesto sto moze da se uzme na kiosku u provinciji bez neke velike birokratije (registracija etc.).

Link to comment

Osim ako nije doslo do nekih drasticnih promena u francuskom drustvu, tj zeljom da Galska verzija velikog brata uvek zna ko, sta i gde govori, prepaid nije moguce dobiti bez registracije - odnosno ispunjavanja formulara i LK/zvanicnog dokumenta koji se preda u Bureau de tabac i Orange/FT zastupnistvima.

Link to comment

nije tacno. mozes da kupis karticu u tabacu i da je koristis 2 nedelje bez da im saljes licne detalje. posle dve nedelje, ako nisu primili pisamce sa kopijom nekakve identifikacije, gase ti karticu..

Link to comment

Da ne otvaram novi topic na dijaspori.Za one koji su u Parizu, 16ti arondisman Pariza organizuje sedmicu Srbije od 15. do 18. septembra (oni to zovu sedmica)Bice izlozbe o Srbiji (foto, Nikola Tesla, Ivo Andric, francusko srspki odnosi itd), koncert Bore Dugica i bice prikazana 3 filma (bolje da ne napisem koja :P) i jos neke manifestacije.Koga interesuje program mogu da ga posaljem.

Link to comment

Kusta naravno, ovaj put bez Paskaljevica.Klopka, Undergtound i ProfesionalacProgram mozete skinuti ovdje:http://www.mairie16.paris.fr/mairie16/jsp/site/Portal.jsp?document_id=14761&portlet_id=1006

Link to comment
  • 4 weeks later...

sad kad imam i neke slidze mogu da nahvalim ko covek najlepsi park u parizu, a zna se da nisam ljubitelj parkova i prirode bas nesto...parc des buttes chaumont!to je otprilike brdo na cijem bi vrhu trebalo da stoji diznijev dvorac sa logoa meets jugoistocno azijski park sa vodopadima, lokvanjima i narandzastim saranima.ima prave pravcate spiljice sa svim ovim stalaktitima/stalagmitima. nikad nisam mogla da razgranicim koji su donji, a koji gornji.post-906-13176786336897.jpgovakav, kakav je parkic, sav magican, nalazi se u uzoj zoni pariza. eno u daljini se nazire monmartr i sacre coeur crkva na vrhu.post-906-13176786440355.jpgako ovo nije gotivnije od svih drugih shtekova u celom parizu, onda stvarno..post-906-13176786561239.jpgza kraj, sminkeraj ispred pana. nemam sliku gde je samo on.

Link to comment
  • 1 month later...

ja sam letos bila u tuluzu, monpeljeu i okolini. mnogo mi je bilo lepo. pozelela sam da se preselim u monpelje. isli smo na plazu u palava, tamo smo nasli cumez od kafane sa plasticnim stolicama i rasparenim suncobranima na setalistu uz plazu, tu su sedeli takvi likovi kakve danas i u crnoj gori retko mozes da pronadjes, svakih sat vremena bi poceli da urlaju jedni na druge kao da ce se pobiti, gazdarica je za to vreme mirno sedela na stolicici ispred lokala i strikala. gazda je bio unutra i mislim da je bio najglasniji. more je bilo prelepo, skoro da nije bilo zive duze na plazi, posto smo bili tamo prve nedelje septembra a tada je sezona vec na kraju. skoro sve vikendice bile su zamandaljene.dojmili su mi se flamingosi u odvojenim, peskovitim morskim plicacima pored autoputa. isli smo taksijem na plazu da bi videli ptice izbliza i taksista nas je orobio uz osmeh, mislim da je imao nastelovani taksimetar. svud po monpeljeu pseca govna. grad je mali pa kad krenes da se setas, vec do popodne naucis gde je koje. sutradan se pojave na nekom drugom mestu. kao da ih je gradska cistoca premestala s jednog na drugo mesto, iz razonode.najvise mi se svidelo da pijem pernod. moz da ga pijes po sat vremena, guc po guc, usput ga razvodnjavas, a u svakom restoranu donesu ti fino flasu ladne vode za astal, da ne zedjas po vrucini. to je zivot!

Edited by BraveMargot
Link to comment
Pernod Ricard je marka a pice se zove pastis :)
mene je to odusevilo u juznoj Francuskoj. svi naruce malo pivo ili tako nesto bezveze, a ja kazem "an pastis" i dobijem veliku kristalnu flasu punu ledene vode, i lepu dozu pastisa, pa pijem kao gospodin covek, i to za iste pare. i jos me konobar voli sto sam mu trazio an pastis a ne neko nefrancusko sranje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...