Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

McCabe, koliko se ja sećam pričali su ne da su se oko Paolo/Niki epizode zajebali, nego oko uvođenja njih dvoje kao likova. Hteli su da praktično krenu kao na početku serije, da nam ih predstavljaju iz epizode u epizodu ponekim flešbekom dok se na samom ostrvu dešavaju razne papazjanije, ali publika nije više bila into it, prosto nisu (nismo) hteli da upoznaju tamo neke statiste dok glavna radnja cupka u mestu, reviews su bili jako anti-Paolo & Niki, pa su ovi naprasno odlučili da ih uklone.Fascinira me koliko toga učitavaš gledajući prvi put. Pazi, "savršen kontrapunkt dosadašnjem toku serije" :D Do sada bi već trebalo da ti je jasno da sa tim Science/Faith dualizmom ne idu ama baš nigde, i da neki grandiozni overarching plot postoji samo u naznakama. All buildup, no payoff. The cake is a lie. Ali dobro, gledaš ih u forsiranom maršu umesto jednom nedeljno, to ume da jača toleranciju..

Link to comment

Pogledao sam finale.Zadovoljan sam. :)Mislim, osećanja su mi pomešana. Tužan sam i radostan istovremeno.

Edited by McCabe
Link to comment
mekejbe, ti se samo tjesis da si radostan a u stvari si tuzan, onda ces da budes bijesan pa ces na kraju da prihvatis
mozda i nece, vidis da se vec primio na crno-belu varijantu.a ne kao neki koji su ocekivali da ce lindelof i cuse napisati jedinstvenu teoriju koja obuhvata nastanak univerzuma, teoriju relativiteta i multi-univerzuma. (a nije da nisu bacali reference onoliko)
Link to comment

Za početak, Lost sam konstantno gledao kao dramu. Razvoj različitih likova i interakcije između njih. To sam i gore pomenuo kao "grupnu individuaciju". Nekad je potrebno vrteti se u krug iznova i iznova da bi se stvari u glavi i srcu sredile. Ja mislim da smo gledali 6 sezona toga. U tom smislu, meni je ovo ultimativni hepiend iako sam tužan jer su svi mrtvi. Jebiga, smrt je tužna. Par malo konkretnijih utisaka.Kao prvo, pripovedanje je bilo vrhunsko. Ovi ljudi su pimpleri, žongleri, dribleri i kolik god nisam fan toga u drugim umetničkim izražavanjima ovde sam konstantno uživao. Pomenuću finale 4. sezone i iščekivanje da vidimo ko je u kovčegu (što smo čekali od kraja 3. sezone). Pa onda genijalan prekid tenzije jer je Ben ušao niotkuda. Pa na kraju spor prelaz preko poklopca. Pa odeševljlenje kad nam ej napokon dato da se uverimo u ono što nagađamo! Orgazmično!Već sam pomenuo Niki i Paolo epizodu i dalje tvrdim da je imala ogromnu snagu. Kao drugo, vizuelni aspekt je fenomenalan. Naracija slikama je onako, stripska. (Ima jedan carski kadar kad uleću Lokove čizme odozgo pored nečije glave). Zatim dizajn svega, od Dharminog identiteta do futurističkih kupola pa do nokturalne jeze sobe u kojoj je onaj visak, Visak jebote! :Hail: Kao da gledam Oko ogledala ali 10000 puta jezovitije. Glumci su odlični, a likovi su prejaki. Jedno deset puta sam sanjao ekipu sa ostrva i likove na njemu. Teško je izdvojiti ko je tu najbolji. možda pre treba tražiti slabe tačke. Kada se gleda ovako đuture malo upada u oči repetitivnost određenih replika. Ne mislim na replike koje su očito smišljene da se ponove već prosto neki dijalozi (I'm gonna go at the beach / wheres my boy / get off my raft i tako to) su možda mogli biti malo razrađeniji.Na kraju dolazimo do bigger picture koja se nadovezuje na ovo iz uvodne rečenice. Everything that rises must converge. Jacob je rekao da postoji određen broj menjanja i da postoji samo jedan kraj. To se i desilo. Timeloopovi, mitologija, misterije, sinhronicitet - sve je vodilo evoluciji.E sad... Imali smo Men of science ali na kraju je prevladao koncept vere?Ovde imam dilemu jer iako je Jack postao i ostao Man of faith, a afterlife Locke u početku nije bio Man of faith, mislim da je pitanje kako posmatramo Jacoba i brata mu. Misao koja se nameće je da je Jacob sve vreme Man of faith, nasuprot bratu koji je od Man of science na kraju postao crna mateija koja se širi. Haos koji uništava. Sa ddruge strane mislim da se na Jcobovom primeru ta dva koncepta prožimaju. On veruje u ljude, veruje u svoju svrhu, Richard pored njega takođe ali opet ceo njegov postupak, ceo ekseriment, inženjering, aktivnost je kocipirana od strane njega samog i u njemu malo vidimo i onog Lockea iz prve dve sezone kada ne znamo da li je u pitanju Faith ili Coincidence. Malo sam ovde podeljen. Iako sam više Man of faith i iako me je ježila pomisao da bi se moglo rasplesti tako što bismo dobili odgovor o dva paralelna nezavisna sveta negde imam potrebu da očuvam balans sa Science. Kokoška, jaje. Taj fazon. Eto, to su prve impresije.

Link to comment

Mekejb :Hail:, to bi bilo to, sad bi se i topik mogao zaključati, no ipak sledi deset redova pljuvanja i ubeđivanja da nam se serija ustvari ne dopada i da smo gledali govno. Osećam da iza ćoška cekaju vini i djuras...

Link to comment

@McCabe: Svaka tebi čast :D Najiskrenije mi je drago što si uživao, ali ozbiljno. Tvoj primer je samo još jedna potvrda teze da je hype ubica uma, mala smrt koja donosi potpuno brisanje, itd. Većina nas normalnih gledača se primila na ideju da nas čeka ne znam šta, misterije ostrva, science vs faith, kurac palac, volja protiv determinizma, i šta god smo sami učitali tokom svih tih godina zavlačenja. Od svih nas koji smo gledali normalno, nije se razočarala samo luba i još petnaestoro ljudi širom sveta <_<Tebi je, pošto si odlučio da budeš too cool for school, više hajpovano ultimativno razočarenje. Odgledao si šest sezona za šest nedelja ili koliko već, nisi stigao da izgradiš previsoka očekivanja, ali si zato u žurbi da pretrčiš sa jedne epizode na sledeću, stigao da zažmuriš na sve idiotluke scenarista, sve bolno glupe dijaloge, sva beskrajna prelivanja iz šupljeg u prazno. :Hail:Sad te čeka najbolji deo, možeš natenane da gledaš sve parodije na youtubeu.http://www.youtube.com/watch?v=xDVokzt1m3ghttp://www.youtube.com/watch?v=IlPU646QiMQ

Link to comment

@McCabe :D:D:Dzavidim ti sto si Lost odgledao u jednom cugu i sto si na taj nacin izbegao agoniju dugogodisnjeg gledanja, i sto si tako u gomili propustio da uocis detalje koji su nas okupirali nedeljama a neki cak sezonama i mucili nas i na kraju grdno razocarali. O cemu Ajant govori, to valjda samo on zna:blink:Послато са U8815 користећи Тапаток 2

Link to comment

Kada mi je obrisano referenciranje na Pavića i Crime Story na kraju McCabeovog izveštavaanja, molim da mi se obriše i referenca na Kavabatu sa početka McCabeove priče o gledanju™!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...