Jump to content
IGNORED

Lost


jms_uk

Recommended Posts

šokantna epizoda "two for the road". martin i njegova crvena svadba govna da jedu.a od prve epizode pričam koliko me nervira majkl. nije ga bilo pola druge sezone i uživao sam. tad me je doduše kler nervirala pa sam čak pomislio da njoj dodelim titulu najiritantnijeg ika u seriji.svaka čast piscima. ovo izuva. šta sam ja gledao 2005?

Link to comment
  • 2 weeks later...

jesam! upravo mu je džek ponudio da ga leči od infekcije. osećanja prema bendžaminu su mi pomešana. džek je jako skočio u mojim očima nakon te dve epizode u operacionoj sali. više nije bojskaut (uprkos zmaju kojeg je puštao). kejt mi se nimalo ne dopada. ana lusija mi nedostaje. juliet mi je odlična.

Link to comment
je li toni, ko ti je bolja riba, kejt ili ana lusia?
2mwy0xu.jpgedit: vidim, u medjuvremenu se i Mekejb oglasio sa pravim izborom :D Edited by MancMellow
Link to comment

ja najvise volim anu lusiju, ali je dzulijet ona koju bi zenila. i studirala sam na univerzitetu kao dzulijet. nisam je osramotila, cak ni iz fizike.http://youtu.be/fmQeUr7mmPg

Link to comment
  • 3 weeks later...

Stigao sam do Dr. Linus epizode.Ben. :heart: Juliett. :cry:Sawyer. :Hail: Kate. :frust: Uglavnom, Lost je jedna od tri najbolje stvari koje sam ikad gledao na televiziji. Jubilarni 10000 post ću napisati nakon odgledanog finala.

Link to comment

Za sada samo jedna sveukupna opservacija:Čitava serija je napravljena na nož između koincidencije/slobode izbora/men of science i predodređenosti/sudbine/men of faith. U tom smislu najmaestralniji pripovedački maenvar mi je epizoda sa niki i paolom gde nakon skoro dve sezone otkrivanja darminih prostorija iz lokove i ekove perspektive uz bunovo stradanje imamo situaciju iz drugog ugla gde nađu to isto, uzgred bazajući za dijamantima. Čitajući topik od početka, videh da su negde scenaristi izjavili da su se "zeznuli" tom epizodom ali mi nije najjasnije u čemu. Ovo je savršen kontrapunkt dotadašnjem toku serije.Četvrta sezona je maestralna zbog te mračne aure koja je prožima i koja kulminira noćnom scenom sa Džekom, Benom i Lokom.Vizuelno najupečatljivija su sva Dharmina postrojenja obrasla u vegetaciju. Odličan kontrast tog futursitičkog dizajna ii prastare ostrvse vegetacije. Istovremeno, Dharma arhitektura je iz današnjeg ugla već ihahaj retro, a današnji sveopšti globalni povratak prirodi ostrvo čini nikad savremenijim.Od prve epizode imam utisak da pratimo kolektivni proces individuacije, što bi rekao čika Jung, i u tom smislu razvoj priče posmatram kao skup arhetipskih i mitoloških slika koje nam se prikazuju kao kad se ljušti glavica luka. Krećemo od površinskih slojeva, pa idemo sve dublje i dublje. Na kraju smo stigli do crnih i belih koje opet ne doživljavam toliko kao dobre i loše koliko u kontekstu ove podele sa početka mog posta.Pišemo se nakon finala. :)

Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...