Jump to content

neodgovorena pitanja


Ros

Recommended Posts

...Nastavak akcije "1000 zasto" u supermarketu: Zasto se ukus suhomesnatih proizvoda menja u zavisnosti od debljine secenja?Na tanko secena preradjevina - ukusna i sofisticirana. Na dembelo seckana, vulgarna i muka da te uhvati. Zasto je to tako, o, gumani? I zasto prodavacice zele da mi, potrosaci, patimo dok zvacemo, pa kolju k'o sekirom, 200g u 2 poteza?I jos jedna neresena misterija: zasto kasirke pakuju robu u kese samo muskarcima? Neki body language, ili prpa, ili sta?

Link to comment

Oko tanko/debelog sečenja - uvek sam za debelo, ukus se zadrži a i bolja vežba za vilicu. Najbolje je u jednu ruku parče leba i mladi luk, a u drugu kobaju...ovo kad iseckaš na listiće kao da jedeš papir. Isto važi i za voće, povrće..Kasirke pakuju samo muškarcima jer žene najbolje znaju kako će da spakuju pazar, gde idu jaja, gde ide mleko a gde lebac. Nas je baš briga za te sitnice. Više je vezano za žene nego za muškarce.A zna se i red - muž vadi novčanik a žena pakuje lovinu.

Link to comment

Iako su ovi odgovori bremeniti logikom, negde u meni pritajeno tinja duboko negodovanje. To: luka, leba... sto deblja komadiska - razumem, stvar ukusa. (Jak ti ukus). Ali ovo da zenski kupac superiornije pakuje od profesionalne zenske kasirke koja je u skoli trebalo da ima predmet: "Pakovanje robe u plasticne kese"... To nikako ne mogu da prihvatim. Pa, ja sam vecinu fazona od njih pokupila, posmatrajuci kako se dodvoravaju muskom zivlju. Kako jedan amater moze da se poredi sa nekim ko to uvezbava i usavrsava tokom punog radnog vremena? Znaju cak i kako se otvara kesa! Tu madjiju ja ne mogu da savladam, sve sam pokusala, ali uzalud. Dobro, uklapanje prizmaticnih ambalaza vec zahteva neko geometrijsko znanje, tu ih sijem... ali ipak... Zahtevam rodnu ravnopravnost u pakovanju!

Link to comment

uklapanje prizmatičnih ambalaža :lol: Tako reci, ne umem da otvorim kesu pa me blam i oću da mi kasirka pakuje a ne tu šatro rodna ravnopravnost.

Link to comment

Mislim da je odgovor:BAKSHISHMuskarci su slabi na te stvari i olako nagradjuju usluznost skoro stopostotno,a motivaciju kasirki da pakuju muzjacima pokusaj da shvatis tek kada cifru od 1-5din pomnozis sa brojem muskih kupaca koji u jednoj smeni prodje tuda....A odgovor na tanko secenje je vise nego ocigledan-kada bi tetkica sa one strane vitrine svakome seckala razne preradjevine sa laserskom preciznoscu i fascinantom prozirnoscu,prosla bi mladost onima koji su tek stali u red da kupe nesto iz vitrine.....a i tetkica bi imala podlaktice kao popaj!

Link to comment

a, sta, kao ne znas?! a znas barem vizuelno da razlikujes. :naughty: a kako verbalizovati, hmm, mozda- helanke su osecajnije prema celulitu. dzesike su totalno bitchy.dakle, razlika je emotivne prirode.

Edited by vin
Link to comment
I jos jedna neresena misterija: zasto kasirke pakuju robu u kese samo muskarcima? Neki body language, ili prpa, ili sta?
pih, kakva naivnost u ponasanju... kad se ja (potrosac zenskog roda) dohvatim slinave kese i pokusam da je rastvorim, proces toliko dugo traje da: 1) kasirka 2) ljudi u redu iza mene 3) prodavci u prolazu 4) obezbedjenje supermarketapriskoce da mi pomognu. a pritom iskreno pokusavam. sa sve preznojavanjem. proklete kese* :fur:*mada, mozda imam suvu kozu na rukama.
Link to comment

Kese su super. Ja tražim da mi daju nekoliko ovih plastičnih, a kada sam u dobrom raspoloženju, imam vlažne snove o kesama koje prekrivaju čitavu planetu. Needless to say, mrzim sve koji kenjaju o platnenim kesama. Die, hippie, die!

Link to comment

Da parafraziram Carlina "Ovu planeta je prezivela tektonske poremecaje, ledeno doba, dinosauruse, bombarodvanje kometama iz dalekog svemira, katastrofalne zemljotrese i ko zna sta sve jos a mi se brinemo da li ce je plasticne kese i limene konzerve unistiti"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...