Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

20 hours ago, Sludge Factory said:

Jel gledao neko ove razgovore Makartnija i Rika Rubina na Huluu?

 

16 hours ago, ultra plasticni said:

 

Ovo je sjajno! Video sam neke reklame po fejsu, ali ima toliko stvari da sam ga izgubio iz vida... Treba gledati negde sa velikim zvucnicima, jer je zvuk hebeno bozanstven

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Green Day Crowd Singing Bohemian Rhapsody [Live in Hyde Park 2017]

 

Quote

There is a vital life lesson not to be missed here: Freddie Mercury was told this song would never be a hit and was too long to play on the radio. You are watching 65,000 people, mostly from a different generation than Queen, sing it in unison, with the harmonies, at a concert for a different band 42 years after it was released...

Don't let anyone shit on your dream, darling.

:heart:

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

^Za doček nove 2019. zatekao sam se na koncertu mlađanog benda Kingswood (lokalni iz Melburna) sa publikom kojoj u proseku mogu da budem deda. Bend je nastupao tek negde oko 11pm i dok smo stajali tamo nabijeni (pre korone) i ispijali pivo/pjenušavac, puštali su s muziku s razglasa, uglavnom nešto retro iz 1970-tih (tj. za mene nije retro :D ) ... i onda naiđe Bohemian Rhapsody i svi smo pevali k'o jedan, ovi rođeni posle 2000. znaju tekst bolje od mene.

 

20190101-000237.jpg

Link to comment

13.09.2021 Freakscene - The Story of Dinosaur Jr. prikazan u Nurnbergu. U sali koja prima oko 90 ljudi prisutan samo predstavnik Srbije i niko vise.  Bilo je creepy/Twilight zone. Fini dokumentarac, na pocetku vise nego predvidiv, a kasnije sjajan. Nisu isli u sirinu i detalje. Uglavnom u najkracim crtama razvoj DJr i bitni detalji karijere uz prikazivanje stanja u bendu gde su clanovi veoma retko medjusobno kumunicirali sto je i jedan od razloga nastanka Sebadoha. Kako je to Jay najbolje rekao, svi mi smo kao porodica, disfunkcionalna. Citava galerija likova tj. krem sa kraja osamdesetih i pocetka devedesetih (Kim & Thurston, Bob Mould, Ian McKay samo u jednom kadru...). Naravno, Hednry Rollins je tu da objasni, a ko bi drugi.

Slika: dosta arhivnskog materijala sa VHS-a pa su retke scene gde je slika odlicna.
Zvuk: paranoja, krene neko riljanje gitarama i odjednom tisina, na nekoliko mesta u filmu.

 

spacer.png

 

spacer.png

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

Rolling Stone proglasio Respect (Arethe Franklin) "najboljom pesmom svih vremena"... OK, dobra pesma, ja sam znam jedno 3,000 boljih.

 

Btw. njima je uvek tako teško da kažu "najbolje x,y,z u USA/UK" (što je ono što stvarno misle). Nego, oni su svet, a ostatak se mož jebati.

Edited by Indy
Link to comment

Cajtgajst, jbg, sad je to politički oportuno izglasati tu stvar (koja jeste dobra, nema šta, nema tu zamjerki), iako je godinama na toj istoj listi ispred bila njena ispisnica Like a rolling stone. Eto sad poslije toliko decenija skapirali da je ova bolja. Tužno je kad ljudi krenu da tako neke stvari koje bi trebalo da su vanvremenske trpaju u neke dnevnopolitičke potrebe. Kod nas to svaki dan rade.

Link to comment

A jeste li u skorije vrijeme probali ponovo da sastavite svoju listu najboljih albuma/singlova svih vremena? Ja jesam onako eksperimentalno u glavi i iznenadio me je rezultat kada ga uporedim sa onim što sam klesao u kamen prije petnaestak, možda čak i samo deset godina. 

 

Neke muzike su tiho otplovile u Valinor, druge su se iskristalisale. Vjerovatno tim promjenama nema kraja na ličnom nivou, pa i u medijima, kada stasa nova generacija kritičara i urednika - poželi da objavi svijetu nešto svoje.

 

 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, autsajder said:

kada stasa nova generacija kritičara i urednika

 

Ma u redu, ne znam ni šta sam očekivao od njih... Fight the Power je druga najbolja pesma svih vremena (i svuda!), joj... ne treba više ni da otvaram taj "magazin".

Link to comment

 

2 hours ago, Indy said:

 ne treba više ni da otvaram taj "magazin".

Tom magazinu nisu mogli da pomognu ni Lester Bangs i Greil Marcus. U ta davna, pradavna vremena, za mene su uvek bili na istoj strani gde i naš Rock i Radio 202. Na drugoj, mojoj strani, su NME, Džuboks, Studio B... Kad god sam pokušao da čitam RS, svelo se na par tekstova, a NME sam čitao maltene od korice do korice. 

Malo sam prelistao listu i mislim da je vrlo PC (čitaj: uvlačenje čamugama, za koje sam ubeđen da ih iskreno zabole patka). PE imaju deset puta boljih pesama od navedene, ali ova je bila u najavnoj špici filma... Svaka lista koja u sebi sadrži Van Helanke Halen i "Skoči skote Dejvidlirote"  je dostojna prezira. Sve ono posle 2000. godine nemam pojma šta je, i samo bi me, ne daj Bože, nekom vrstom Ludovico tretmana mogli naterati da to preslušam. 

Ipak, pozdravljam. Možda se neki mališan prevari pa krene redom da sluša i spozna vredne klasike. Nije ovo ni realno, a ni pravljeno za one koji nešto znaju o muzici... 

Edited by klimt
Link to comment
3 hours ago, klimt said:

 

Tom magazinu nisu mogli da pomognu ni Lester Bangs i Greil Marcus. U ta davna, pradavna vremena, za mene su uvek bili na istoj strani gde i naš Rock i Radio 202. Na drugoj, mojoj strani, su NME, Džuboks, Studio B... Kad god sam pokušao da čitam RS, svelo se na par tekstova, a NME sam čitao maltene od korice do korice

 

Nisi se ni ti baš usrećio :lolol:

 

Ista ova priča sa favorizovanjem crnih izvođača dogodila se prošle (valjda prošle?) godine kada je RS objavio novu listi 500 najboljih albuma.

 

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Nisi se ni ti baš usrećio :lolol:

 

 

Interesantno nisam sačuvao ni jedan NME a imam još uvek negde nekoliko brojeva RS-a. Dva sam sačuvao jer su velikim delom posvećena Star Warsima. Jedan prvom delu a drugi "Imperiji".

Link to comment

Nešto mi sporohodan mozak ovih dana, tek sad sam ukapirao ironiju da su sa prvog mesta "najboljih pesama svih vremena" sklonili svoje sopstveno ime.

 

Inače, volim ponekad da čitam u RS druge stvari (koje nemaju veze sa muzikom). Takođe RS Italia je bolji od američkog "originala". Mnogo manje onog što bi Klimt zvao politička korektnost, tačnije uvlačenja određenom pomodnom trendu. (Nema to mnogo veze sa samom bojom kože, setimo se da je cela Rolling Stone stvar došla od njih tj. Muddy Watersa... ali, odavno se u bluesu i RNR više ne vrte neke velike pare, sad su pare zna se gde.)

Link to comment
On 14.9.2021. at 23:10, Ras said:

Komentar ispod YT videa za R.E.M. - What's The Frequency, Kenneth?

 

  Reveal hidden contents

Love how Peter Buck plays Kurt Cobain's Jag-Stang that he received as a gift from Courtney Love after Cobain died; he plays it upside-down as Cobain was left-handed. Great nod

 

 

sa istog albuma, "Monster", je i pesma "Let me in" za koju bend kaže da je posvećen Kurtu.

 

Quote

Michael Stipe has explained how he wrote one of the songs on R.E.M.'s Monster album as a plea to his friend Kurt Cobain to accept help - but a plea that came too late.

The singer told Radio X's John Kennedy that the song Let Me In was an imagined phone call to the Nirvana frontman, who took his own life in April 1994.



Stipe explained: "There were a lot of phone calls before that imagined one... [I was] really trying to pull him out of a very, very dark place. We all knew it, and we were doing everything we could to help - but it wasn't enough. "I wrote the lyrics in five minutes and recorded it in as much time. It was our - my - plea to Kurt. Too bad."

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...