Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

iz nekog razloga na YT se pojavila gomila "reactions" videa u kojima crnci slušaju Rage Against The Machine.

pretpostavljam da je neko prvi odradio snimak, verovatno na osnovu komentara, pa onda krenulo lančano.

kontam da sve ima neke veze i sa Black Live Matter i nedavnim dešavanjima.

 

par stvari je vrlo zanimljivo.

- niko nema pojma ko su RATM. meni to nadrealno. da l je generacijska stvar, black/white stvar... nebitno.

- šok kada shvate da "white boys" su politički bend i da pljuju po policiji i KKK.

- i komentari tipa "he is rapping!!!", "this is rap-rock!!!"... kao da belci sem Eminema ne repuju.

 

ja izbegavam te reactions snimke kada mi se pojave kao preporučeni, ali ovo sam krenuo da gledam zbog RATM. i bilo mi je zabavno. ako ništa drugo bar sam još nekoliko puta preslušao RATM :D ono što mi se posebno svidelo kako se svi nakon samo par sekundi potpuno prime na groove koji RATM prave, i krene bacakanje iako nije "njihova" vrsta muzike i snimljeno je pre skoro 30 godina, čak i kad ne povežu o čemu se tačno radi u tekstovima.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Svarog said:

- niko nema pojma ko su RATM. meni to nadrealno. da l je generacijska stvar, black/white stvar... nebitno.

- šok kada shvate da "white boys" su politički bend i da pljuju po policiji i KKK.

- i komentari tipa "he is rapping!!!", "this is rap-rock!!!"... kao da belci sem Eminema ne repuju.

I ja sam primetio ovo u poslednjih par nedelja :D

Link to comment
  • 4 weeks later...

devojka sa plavom kosom na koncertu slowdive je moj idol. :heart:

ustvari, ovo je moj autoportret - devojka sa plavom kosom koja plače od sreće na pesmi o zlatokosi džejmsa džojsa, a epska emo interpretacija pršti li pršti. nema dalje.

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Paul Heaton praised for 'lovely' Q Magazine gesture

https://www.bbc.co.uk/news/entertainment-arts-54485919

 

Quote

Singer Paul Heaton has been praised for his generosity, after the final editor of Q Magazine revealed how he supported staff when the publication closed.

Writing on Twitter, Ted Kessler explained how the star made a large donation to the magazine, which was shared amongst 40 staff.

"It really was the most amazingly kind, selfless, generous act," he said. "For some, it meant a bill could be paid."

In thanks, the staff commissioned a Q Award to honour the star.

 

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sećam se da sam bar jednom linkovao tekst Marije Dinov Vasić koja povremeno piše za Južne vesti.

 

Ovoga puta o netom održanom NIMUS-u:

 

Quote

Kultura nije "tercijalna ljudska potreba", kako je to najčešće formulisano u ekonomskim teorijama. Kultura je identitetska supstanca.

Quote

Kulturan čovek će se u svakoj situaciji ponašati dolično, to jest, u skladu sa svojom kulturološkom matricom. Kulturan čovek neće svojim ponašanjem ugrožavati druga bića, bez obzira na neophodnost svojih ličnih potreba. Kulturan čovek će svojim ličnim primerom ponašanja i delovanja uticati na kreiranje kulturne klime vremena u kojem živi. Tako se "virus" kulture prenosi sa jednog čoveka na drugog, sve dok obuhvat "infekcije" ne pretegne na stranu zdravih odnosa u društvenoj zajednici.

 

Virus vs NIMUS

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...