Jump to content
IGNORED

Svastara


Lancia

Recommended Posts

Hvala predsedniku Vučiću što nam je omogućio Spotify u Srbiji. Ovo je proizvod ugledne spoljne politike koju Srbija vodi od 2012. godine. Za vreme Đilasa, nismo imali ni Dizer.

Ec_H6E0WAAAWBi6?format=png&name=medium

 

Spotify koristim od 2011. godine (nelegalno), tako da ću im sad sa zadovoljstvom plaćati 6,5€ mesečno jer su zaslužili. A i volim da menjam muziku na laptopu preko telefona dok sam u hodu, jedna od najboljih opcija Spotify-a.

Link to comment

Pojedine* pesme na Spotifaju imaju tekstove (čak i neku vrstu fragmentarnog video spota). To uglavnom radi samo kada se sluša kroz smartfon (ne preko kompjutera.)

 

____________

*Uglavnom one vrlo popurlarne.

Link to comment
10 hours ago, ragasto said:

Kačio sam nedavno, sad vidim da je nestala statistika. Evo, još jednom

 

Podaci su za UK. Pošto nam je Spotify aktuelan, ćitap kaže da je za zaradu od jedne jedine funte potrebno 357 strimovanja, nisam čak siguran ni da li je u pitanju neto iznos. Reklame, naravno, idu bez problema, uzima se zarada ali muzičari dobiju đoku.

 

Sve stoji, meni samo deluje neverovatno da je Lloyd Cole spao na casove gitare, pored online prodaje mercha (da ne racunam streaming)...  mozda zivim u zabludi.

 

14 hours ago, I*m with the pilots said:

 

 

  Reveal hidden contents

Kuelap.jpg

 

 

:heart:

Link to comment
2 minutes ago, vladavsnarod said:

meni samo deluje neverovatno da je Lloyd Cole spao na casove gitare

 

Ne znam za njega tačno (možda je samo slučaj da ima jaču radnu etiku i da se oseća loše kada ne radi ništa). Međutim, dosta njih koji zasigurno nemaju finansijske teškoće to radi iz čiste zabave (i popularisanja svog ranijeg rada)...

Recimo, John Taylor (to sam već kačio... on je $30 miliona net worth), zatim legendarni studijski basista Leland Sklar... https://www.youtube.com/channel/UCs5yDeiOgkyRZGZGphlSbIw

Takođe i zapaženi džez gitarista Martin Taylor (koji je zamenio Djanga Reinharta posle smrti u njegovom orkestru.) A i Tommy Emmanuel.

 

I naravno mnogi, mnogi drugi... Znači, možda sam kriv za dezinformaciju (nehotice) - Lloyd Cole se istina žali da je unemployed, ali ne znači da je to zato što nema od čega da živi.

Link to comment
12 minutes ago, Indy said:

Pojedine* pesme na Spotifaju imaju tekstove (čak i neku vrstu fragmentarnog video spota). To uglavnom radi samo kada se sluša kroz smartfon (ne preko kompjutera.)

 

____________

*Uglavnom one vrlo popurlarne.

Taj fragmentirani video spot, ili kako ga oni zovu, canvas je zaista sjajna ideja estetski. Naročito kad je u vidu neke animacije koja je pravljena specijalno za tu pesmu.

Link to comment
1 minute ago, Indy said:

Znači, možda sam kriv za dezinformaciju (nehotice) - Lloyd Cole se istina žali da je unemployed, ali ne znači da je to zato što nema od čega da živi.

 

Verovatno je i kod njega to slucaj, a daleko od toga da tebe krivimo :) 

Link to comment
11 minutes ago, Pramheda said:

Da nije Geography Now nikad ne bih znao da se deo BiH nalazi u Srbiji.

 

Ovo je za neku generalnu ili geografsku svastaru, ne za muzicku :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...