Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

I meni je glumac ok [nije najbolji u seriji, ali nije mi smetao]. Lik mi je na prvo gledanje djelovao previse jednodimenzionalno, ali ima smisla i to. Sve to ima svoje. To je to. Svi smo tu.

Link to comment
Marlo je nova škola, surovija od stare, mlađa od stare, sa manje kodeksa časti od stare, što je isto užasno realno, i veliki plus za seriju. Pogledaj koliko su godina ovde imali krimosi kad su vodili gangove, sve su to naloženi klinci. Marlo je jeziv i odličan lik.
al je marlo šiznuo kad je čuo da klinci još uvek pričaju o omaru ( a man must have a code), a pojma nemaju ko je on.http://www.youtube.com/watch?v=q2kWBB7k11Q
Link to comment
al je marlo šiznuo kad je čuo da klinci još uvek pričaju o omaru ( a man must have a code), a pojma nemaju ko je on.http://www.youtube.com/watch?v=q2kWBB7k11Q
Da, da. Pravi elrojevski završetak za pravog elrojevskog negativca. Čisto zlo, bez ičega iza, bez dobre strane, dobrih osobina, nije da voli životinje, decu, ili je humanitarni radnik. Čist zlikovac koji živi od kriminala i kome je jedina ambicija da ga se svi ljudi plaše. A spao je na to da bije klince na ulici. Nije ubijen, nije zatvoren, ali je iz njegovog ugla doživeo najgoru kaznu.
Link to comment

Prenebregavate činjenicu da velika većina ljudi nema pojma na čemu je serija zasnovana te će je gledati kao bilo koji krimi seriju ili film sličnog karaktera. Za onakav instant proboj kakav je Marlo imao na Baltimorsku narko scenu čovek definitivno treba da je lud i nenormalan što on fakat jeste bio. Tamanio je konkurenciju, bio beskrupulozan do krajnjih granica, one iz Njuorka što su pokušavali da se infiltriraju na Baltimorske ulice je ubijao iz čiste obesti i kao primer drugima. Sa druge strane, Avon mi ne deluje tako, njegov nastup mi je tunjav i neubedljiv, sa druge strane Marlo je odlučan, ima jasan cilj i gazi beskompromisno prema njemu. Takvi ljudi obično uspevaju u svojim namerama. Teško mi je da poverujem da je Avon onakav izgradio onakvu imperiju i da pod sobom ima pola jednog grada, možda ja očekujem previše klišeiziran lik, možda je do njegove glume, ne znam, jednostavno me nije dojmio i to je to.

Link to comment
Prenebregavate činjenicu da velika većina ljudi nema pojma na čemu je serija zasnovana te će je gledati kao bilo koji krimi seriju ili film sličnog karaktera. Za onakav instant proboj kakav je Marlo imao na Baltimorsku narko scenu čovek definitivno treba da je lud i nenormalan što on fakat jeste bio. Tamanio je konkurenciju, bio beskrupulozan do krajnjih granica, one iz Njuorka što su pokušavali da se infiltriraju na Baltimorske ulice je ubijao iz čiste obesti i kao primer drugima. Sa druge strane, Avon mi ne deluje tako, njegov nastup mi je tunjav i neubedljiv, sa druge strane Marlo je odlučan, ima jasan cilj i gazi beskompromisno prema njemu. Takvi ljudi obično uspevaju u svojim namerama. Teško mi je da poverujem da je Avon onakav izgradio onakvu imperiju i da pod sobom ima pola jednog grada, možda ja očekujem previše klišeiziran lik, možda je do njegove glume, ne znam, jednostavno me nije dojmio i to je to.
Pa jebiga kad ti hoćeš pozorište, hoćeš da si ceo narativ video od A do Š.Avon/String ekipu smo upoznali na njihovom vrhuncu ili zalasku, delom iz D'Angelove perspektive a delom iz perspektive tragično neobaveštenih policajaca - nije serija bila Uspon Porodice Barksdale pa da ti se sve crta kako su i šta radili da bi došli do vrha.Slično važi i za Marlo & co., prikazan nam je samo jedan (rani) segment iz njegove karijere, i sugerisano je da će kompulzivno da nastavi da se bavi uličarenjem (umesto da se legalizuje što mu je sugerisano).Wire se ne bavi pojedinačnim likovima previše detaljno, samo uzima od svakog od njih fragmente relevantne za svet koji ti predstavlja. I to jako dobro komponuje. Zato se između ostalog i menja fokus priče od sezone do sezone. Milion serija je zalutalo u jadne klišee u pokušaju da isprati nekog tamo Hiro Protagonista i njegove avanture od početka do kraja, to nema šanse da se ne raspline. Edited by Weenie Pooh
Link to comment
Slično važi i za Marlo & co., prikazan nam je samo jedan (rani) segment iz njegove karijere, i sugerisano je da će kompulzivno da nastavi da se bavi uličarenjem (umesto da se legalizuje što mu je sugerisano).
Jedan rani segment u kome je od totalnog anonimusa (nisu znali ni kako izgleda) u jako kratkom periodu postao strah i trepet praktično za sve njih, pa i za Prop Džoa koji im je svima bio kao ćaća. Raširio se u dve sezone od nikoga do boga oca, sasvim solidan uspeh sa obzirom da pričamo o jednom ranom segmentu njegovog života...
Link to comment
Jedan rani segment u kome je od totalnog anonimusa (nisu znali ni kako izgleda) u jako kratkom periodu postao strah i trepet praktično za sve njih, pa i za Prop Džoa koji im je svima bio kao ćaća. Raširio se u dve sezone od nikoga do boga oca, sasvim solidan uspeh sa obzirom da pričamo o jednom ranom segmentu njegovog života...
Brate mili.Za tvoju moć dedukcije i praćenja radnje, evo jedan:TripleFacePalm.jpgAko nije bilo jasno u dinamici likova (a jeste), Prop Džo je jasno rekao da Marla gleda kao na sina i na naslednika. Nije Marlo postao strah i trepet za Džoa, nego je iskoristio Džoovu slabost prema njemu. Šta si ti gledao?
Link to comment

Ajde ne smaraj jbt, gledao ga kao sina i naslednika, zato što je video da je ovaj zajeban od glave do pete, a ne zato što je bio lepo vaspitan. I zato što je znao da bi lagano zvizno bilo koga ko mu se suprostavi, bez obzira na moć i snagu.

Link to comment
Wire se ne bavi pojedinačnim likovima previše detaljno, samo uzima od svakog od njih fragmente relevantne za svet koji ti predstavlja. I to jako dobro komponuje. Zato se između ostalog i menja fokus priče od sezone do sezone. Milion serija je zalutalo u jadne klišee u pokušaju da isprati nekog tamo Hiro Protagonista i njegove avanture od početka do kraja, to nema šanse da se ne raspline.
83726-hiro_nakamura.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...